Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találjunk már erre megoldást?!

Találjunk már erre megoldást?!

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél olvasom, h nem megy a házimunka, mert ott a gyerek...

Megírom őszintén, nekem már az elsőnél azt súlykolta majdnem mki (férjem anya az élen), h nem gondolom talán, h a gyereknevelésből áll az egész nap????

Úgy "betörtem" mostmár, h 2 gyerek mellett elvégzek majdnem mindent. Jó nincs kertünk, iylesmi, de lakáson belül értem. Hogy fogalmazzam?

Én értem ezt a problémát, de meg kell lépni. Vannak dolgok, amiket el se tudsz képzelni, h menne. Pedig megy. Én főztem már 2 gyerekkel, eggyel, a nagyobb olyan "önálló", h elvan-de így is neveltem, sose engedtem h rajtam lógjon. Mármint egészségtelenül.

Ha őszinte lehetek, talán meg is köszönhetem, h mindenki magamra hagyott szinte a házimunkával...gyerekneveléssel...stb.

Csak sajnálom ezt a sok anyukát, h "6 hónapos, 8 hónapos, 9 hónapos...stb" és nem tudok mellette semmit csinálni. "DE, muszáj, mert sajnos senki más nem fogja megcsinálni. És erősek vagytok, menni fog az. Csak el kell kezdeni. Én odaültetem a kicsit mellém a konyhába is, persze a belső lángon főzök, és a kezébe van vmi, de pl. a járóka is nagyon jó, belerakni neki mindenfélét...Valami csak leköti, muszáj h lekösse....


2012. okt. 5. 12:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%

Engem meg nem érdekel hogy fut a lakás. Ezt az időt most kell a gyermekeimre fordítani ,mesélni ,olvasni játszani .Biztos betehetném a járókába és lehetne patika tisztaság de nem éri meg.Nekem az otthon meleg és színes és kellemes,nem kapok agyérgörcsöt ha egy "elhagyott" pulcsi van a kanapén ,vagy a gyerek játékai itt ott. A kutya sem zavar a macska néha igen :) de ez van. Én pl. utálok barátnőmnél lenni mert olyan mint egy múzeum és a gyerekek sem játszhatnak a nappaliban és nem ül le közéjük ,inkább port töröl...csak tudnám miről :)))

Szóval mindenkinek más az értékrendje,ne akarj megreformálni másokat,foglalkozz magaddal. :)

2012. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
72%
... vagy a gyerekeiddel esetleg
2012. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
29%
ajtórács és nem jön ki. bölcsi. lekötni? hát elég nagy de biztos lehetne vegyél neki pár új játékot,hátha.. minél kreatívabb,annál jobban elmélyül benne és akkor nyugid lesz.
2012. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%

Tévedésbe vagy:

régen több generáció élt együtt, és minden munkát megosztottak, beleértve a gyerek/baba nevelését is. Amíg anya főzött, nagyi dajkált, vagy fordítva. És nem volt ennyi szülés utáni depresszió sem, mert az anyákat nem hagyták egyedül a gyermekágy alatt stb.

De ez már messzire vezet. :o)


Úgyhogy jó, hogy nekünk a gépek sokat segítenek, de a személyes gondoskodást és a családi kapcsolatokat egyik sem pótolja...


Ami engem illet:

két gyerekkel egész jól voltam, most hogy meg van a harmadik, gyakran úszik a háztartás, de úgy tűnik, a családom jobban örül ha minden nap csinálok friss sütit, mintha csillog a padló, úgyhogy nálunk az előbbi van gyakorlatban. :o)


5,3 éves és 4 hónapos (éppen szundikáló) anyukája

2012. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

az első 12.33. -as vagyok. nos én megkérdeztem anyósomat hogy volt mint volt régen.

aztmondta hogy hintába járókába tették a babát mosás főzés közben.

és azt se feleljtsük el hogy régen ritka volt az egyke gyerkőc. a nagyobb figyelt a kicsikre .

2012. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Ma 9-es!

Az én nagyobbikomnak is volt egy ilyen korszaka, minálunk az volt, h hozta a kis játékait ki a konyhába, kiült, és játszott, míg én főztem. Vagy takarításnál kapott egy rongyot és ő addig törölgette az elérhető bútorokat.

2012. okt. 5. 12:52
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

pontosan! a házimunkán nem kell görcsölni! olvastam itt olyan anyukát aki minden nap mindent megcsinál!! mi a fenének? oké én is minden nap reggel és este felsöprök,felmosok. elindítom a mosógépet,mosogatógépet. de csak heti 2x porszívózok,heti 1x vasalok, ablakot csak akkor pucolok ha nagytakarítok,az ebéd házhoz jön,stb.


ha nagyon gáz a nap-úszik a lakás-akkor amikor apa megjön,gyorsan összerántom amennyire tudom. addig apázik.


anyósom pl olyan rendmániás h szinte sosem foglalkozott a gyerekeivel,csak vasárnap. hetente pucol ablakot,mos függönyt,húz ágyat,naponta vasal,3 fogást főz stb.


nálam első a gyerek,aztán a gyerek körüli tér tisztasága,aztán a többi.

2012. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

14-es!

Te is tévedsz, bocsánat, h így írom, nagyobb városokban nem volt "többgenerációs" együttélés, pl. az én anyukáméknál sem már. 4 en voltak testvérek, de városban nevelkedtek, annyi volt, hogyha a nagymamám nem bírta már a mosást, voltak még mosónők, 1-2x fizetett h nagyobb adagokat kimosson.

2012. okt. 5. 12:55
 19/39 anonim ***** válasza:

Anyámnál, apámnál és apósoméknál is együtt éltek. Budapest.

14-es vagyok

2012. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Bár lehet, hogy nem vagyunk egy generáció mi sem. :o)

14

2012. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!