Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találjunk már erre megoldást?!

Találjunk már erre megoldást?!

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél olvasom, h nem megy a házimunka, mert ott a gyerek...

Megírom őszintén, nekem már az elsőnél azt súlykolta majdnem mki (férjem anya az élen), h nem gondolom talán, h a gyereknevelésből áll az egész nap????

Úgy "betörtem" mostmár, h 2 gyerek mellett elvégzek majdnem mindent. Jó nincs kertünk, iylesmi, de lakáson belül értem. Hogy fogalmazzam?

Én értem ezt a problémát, de meg kell lépni. Vannak dolgok, amiket el se tudsz képzelni, h menne. Pedig megy. Én főztem már 2 gyerekkel, eggyel, a nagyobb olyan "önálló", h elvan-de így is neveltem, sose engedtem h rajtam lógjon. Mármint egészségtelenül.

Ha őszinte lehetek, talán meg is köszönhetem, h mindenki magamra hagyott szinte a házimunkával...gyerekneveléssel...stb.

Csak sajnálom ezt a sok anyukát, h "6 hónapos, 8 hónapos, 9 hónapos...stb" és nem tudok mellette semmit csinálni. "DE, muszáj, mert sajnos senki más nem fogja megcsinálni. És erősek vagytok, menni fog az. Csak el kell kezdeni. Én odaültetem a kicsit mellém a konyhába is, persze a belső lángon főzök, és a kezébe van vmi, de pl. a járóka is nagyon jó, belerakni neki mindenfélét...Valami csak leköti, muszáj h lekösse....


2012. okt. 5. 12:20
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú elemzést, de ha hiszed ha nem , éjjel van h 3x kelek még a kisebbhez....:D Most erre mit írjak még...? Ha ekkora lakásunk lenne mint amiről írsz, az is biztos, h nem tudnék rendet tartani, de az én "elképzelésem" csak a "normál" méretű lakásokig terjedt :D
2012. okt. 5. 15:06
 32/39 A kérdező kommentje:
Még egy! Kérek szépen mkit, h ne kezdje el ilyen "frigid" beszólásokkal a másikat, meg a hozzászólását froclizni. Menjünk normál "mederben"!!
2012. okt. 5. 15:09
 33/39 anonim ***** válasza:
57%

Ne haragudj, de nem értem, mire jó ez a kérdés. Én egyedül vagyok 0 segítséggel. Se apuka, se nagymama, se testvérek. A lányom retteg a porszívótól, és nekem nem éri meg hogy lássam hogy fél meg retteg, szóval inkább söpröm a szőnyeget ami viszont 3x annyi idő.


A kaját rendelem magamnak, neki főzök. Amint visszamegyek dolgozni, lesz takarítónőm is. Inkább foglalkozok a lányommal, mert szerintem erre van szüksége nem csilli-villi lakásra.

2012. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
28%
én sem értem mikor 1 gyerekes otthon lévő anyuka sír itt. Otthon van egész nap rengeteg az ideje, logikus, hogy megcsinál mindent.
2012. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

33-as vagyok: mi a panaszkodás? Ha a játszótéren beszélgetek egy anyukával, ő elmondja hogy mi van vele és én is hogy mi van velem, az szerintem nem az.

Ha mindig azt mondanám hogy minden rendben, akkor meg hazug disznó lennék.

2012. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem hogy jött le a frigidség a hozzászólásomból! A szexuális életemnek semmi köze ahhoz, hogy mennyit takarítok nappal.
2012. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ez csupán alkati kérdés. Valaki még 40 évesen az anyukájátol hordja a kaját. A férjemékn családjában ez a szokás. Én sosem engedném meg, hogy más főzzön ránk. Én is egy babával vagyok itthol, 6 hónapos. A férjem 3 müszakban dolgozik. Én itthol szivesen megcsinálok mindent. És főzni is van időm.
2012. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Térjünk rá vissza ha lesz egy rohangáló és szepás másfél évesed, esetleg egy nagyobb is mellé.6 hónapos gyerek mellet nem sok feladatod van ...
2012. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Igazából engem még maga a szó is dühít, hogy apuka SEGÍT. Nálunk apuka nem segít, hanem kiveszi a részét a teendőkből, mert ugyanúgy ebben a lakásban él, a gyerek is ugyanannyira az övé, mint az enyém, így nálunk nem kérdés, hogy megosztjuk az itthoni teendőket. Neki nem derogál tisztába tenni, vagy megbüfiztetni a gyereket, néha órákig hedereg vele a játszószőnyegen, és nem azért, mert én ráparancsolok.

Ezt most nem dicsekvésből mondtam el. Soha nem szültem volna gyereket egy hímsovinisztának, aki szerint asszonynak a konyhában a helye, amíg ő szépen elsörözget nézve a meccsét.

Viszont tény, hogy nálunk is nagyobb a kupi, amióta gyerek van, de ebbe már beletörődtem. Lehet lustának tartani, de nekünk fontosabb az, hogy játsszunk a babánkkal, vagy megvígasztaluk, ha nyűgös, mint az, hogy ne legyen vízcseppes az ablak. Az ablakpucolás megvár, a gyerek viszont felnő.

Szóval a kérdésre válaszolva én már találtam megoldást, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen ördöngősségnek számít: az apuka is szerves része a családnak, nem pedig valaki akit csak ki kell szolgálni, valamint néha tudni kell mérlegelni, és leszarni a házimunkát, ha a szituáció azt követeli. Ennyi :)

2012. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!