Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találjunk már erre megoldást?!

Találjunk már erre megoldást?!

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél olvasom, h nem megy a házimunka, mert ott a gyerek...

Megírom őszintén, nekem már az elsőnél azt súlykolta majdnem mki (férjem anya az élen), h nem gondolom talán, h a gyereknevelésből áll az egész nap????

Úgy "betörtem" mostmár, h 2 gyerek mellett elvégzek majdnem mindent. Jó nincs kertünk, iylesmi, de lakáson belül értem. Hogy fogalmazzam?

Én értem ezt a problémát, de meg kell lépni. Vannak dolgok, amiket el se tudsz képzelni, h menne. Pedig megy. Én főztem már 2 gyerekkel, eggyel, a nagyobb olyan "önálló", h elvan-de így is neveltem, sose engedtem h rajtam lógjon. Mármint egészségtelenül.

Ha őszinte lehetek, talán meg is köszönhetem, h mindenki magamra hagyott szinte a házimunkával...gyerekneveléssel...stb.

Csak sajnálom ezt a sok anyukát, h "6 hónapos, 8 hónapos, 9 hónapos...stb" és nem tudok mellette semmit csinálni. "DE, muszáj, mert sajnos senki más nem fogja megcsinálni. És erősek vagytok, menni fog az. Csak el kell kezdeni. Én odaültetem a kicsit mellém a konyhába is, persze a belső lángon főzök, és a kezébe van vmi, de pl. a járóka is nagyon jó, belerakni neki mindenfélét...Valami csak leköti, muszáj h lekösse....


2012. okt. 5. 12:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Persze, megy az. Fél órája porszívóztam, lábamba meg remegve kapaszkodott az egy évesem, mert retteg a porszívótól, de kénytelen voltam megcsinálni. Mindenhova követ...
2012. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
"Csak sajnálom ezt a sok anyukát, h "6 hónapos, 8 hónapos, 9 hónapos...stb" és nem tudok mellette semmit csinálni." Engem nem kell sajnálni.3 éves kor után így néz ki a dolog:délután hazajövünk az oviból két-három óra és este van...MOST vagyok a gyerekemmel.Nem főzök, rendelek ebédet, szombaton takarítok és mosok, addíg anyu vagy apa vigyáz a lányomra.Vasárnap együtt vagyunk.Lesz@...a lakást, szombaton "renoválok" mindent :D.
2012. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a lusta anyukák kibúvónak tekintik a gyereket, ha már van 1-2-3 gyerek, lehet nyugodtan kosz, rendetlenség a lakásban/házban, mert ott van az "én inkább játszok a gyerekkel, mint takarítok" kifogás. Ez csak egy ostoba kibúvó... nyilván senki sem játszik a nap 24 órájában a gyerekével. Engem a guta ütne meg, ha koszban, rendetlenségben kellene élnünk, engem is minősít a lakás állapota. A gyerekeim pedig imádnak velem takarítani, meg vannak a módszerek, hogy időben tisztaságra és rendszeretetre legyenek nevelve. Szóval én ha meglátom ezt a "játszok nem takarítok" szöveget, rögtön tudom, hogy az anyuka "kissé" lustácska...
2012. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy mindenki arra szakít időt amire szeretne. Én pl alvásidőben nem takarítok. Ilyenkor pihenek én is. Bár még csak 1 gyerek van, aki 15 hónapos. Igaz rettentően anyás. Állandóan rajtam lógna vagy rosszalkodna, ha tehetné. Szóval minden percben figyelnem kell rá. De még is úgy gondolom, hogy egy átlagos méretű lakást simán rendben lehet tartani. Nem kell mindent egyszerre csinálni! Tegnap pl. Lemostam az ablakokat, meg a konyhabútort. Este amíg fürdik a kicsi, bepakolom a mosógépet, reggelre kimos és teregethetek amíg nem ébred fel. A fürdése közben szoktam még a fürdőszobát tisztogatni, magammal foglalkozni kicist. A söprés és felmosás napi munka, de megvan 15 perc alatt. Addig a kicsi játszik a szobájában. Porszívózni ritkán szoktam, mert fél tőle. A főzés is gyorsan megvan, közben lehet a gyerekkel foglalkozni. Esetleg olyankorra időzíteni, amikor eszik. Kekszet önállóan vagy pufit már elég hamar ehetnek. Ilyenkor lefoglalják magukat egy kicsit. Port törölni sem kell minden nap és főleg nem egyszerre. Mindig egy másik szoba és kész. Remélem 2 gyerekkel sem lesz sokkal nehezebb dolgom. Ja és nem segít a férjem, csak ritkán megfőz, amikor itthon van.
2012. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos le leszek pontozva, de miért kéne erre megoldást találni? Mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik és neki jó. Egy kicsit olyan mérjük össze a farkunkat kié hány centi érzésem van. Félre értés ne essék pl, én is mindennap takarítok és van általam főzött meleg kaja is az asztalon, de tény, hogy nem olyan csili-vili a lakás mint a fiam érkezése előtt volt. Nem hiszem, hogy ettől lusta lennék, vagy kevésbé házias. Most többet játszok lego-val, kisautóval, stb, akkor meg több időt fordítottam a porszívózásra, jah és igen vannak olyan napok, amikor fagyasztott rántott husit sütök, és van amikor rendes kaját készítek. Jah és ha délben alszik akkor igenis gépezek, olvasok, és este amikor elalszik akkor meg apáé vagyok. Nekem pl, így jó. :)
2012. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés kb. arra volt jó, hogy a Kérdező magát fényezze. Az én kisfiam nyugis, lehet mellette haladni, de akinek esetleg nem az, talán azt sem kéne lustának nevezni, mint itt az egyik kedves válaszoló.
2012. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

20-as hsz!Tévedésben vagy, h ez a kérdés azért van, h fényesítsem magam. Csak nagyobbik viszonylag nyugodtabb MÁR, a kisebb örökmozgó.

Csak, ahogy vki írta is, mindent meg lehet oldani. Én is azt hittem, h nem tudok két gyerekkel haladni. Erre írtam tippeket.... Amúgy meg nálunk a babapiskóta is elő-előkerül, mint "eszköz", elnyammogja, addig is lehet vmit csinálni:)

2012. okt. 5. 14:49
 28/39 A kérdező kommentje:
Elnézést! nem 20-as, 26osra írtam.
2012. okt. 5. 14:50
 29/39 anonim ***** válasza:

Szerinte, a szülés után mentálisan is nagy a teher ezért ,,nem bírja" az anyuka. Lehet azt gondolni biztosan könyebb ha van mosogató szárító a mosógép mellett stb... Igen bizony jó, de ettől még nem csinálják meg maguk és amikor lelkileg is ki vagy merülve, hogy kétségek gyötörnek vajon jól csinálsz-e mindent, jól eszel-e mert a gyereknek talán miattad fáj a pocakja amíg szoptatsz, vagy egyáltalán ha nem eszik meg valamit mikor hozzátáplálsz az a te bűnöd-e vagy sem és kapsz 10 válaszból 9 pozitívat ami mind más és 1 olyat ami felelősségre von és bujkál benned... közben a család többi tagja is minél idősebbek annál másképpen mondják mit hogyan kéne és hülyének néznek, mert te képes vagy a gyerekorvosok ajánlását betartani... E közben a fárjed amíg a gyereke meg nem puszilja, avgy apának nem szólítja addig napi 20 percet rámosolyog és mivel 20 percig ezzel le is tudja kötni az újdonság ereje végett így veri a mellét, hogy ,,jajj ez milyen könnyű mit panaszkodsz". De ha kelni kell te esel át mindenen a fáradságtól amíg kibotorkálsz a kicsihez 5x hogy megetesd, elringasd, nyugtasd vagy te virrasztasz amíg ő csorgó nyállal legédesebb álmait alussza és úgy érzed MARHÁRA NEM FER és sokkal ,, könnyebb" lenne elmenni az addigi munkahelyre is visszazökkenni abba a monoton világba ami bár boldoggá kifejezetten nem tett, de legalább kipihenhetted magadat. Ezért fárasztó! Mert ,,minden rád marad" és nem az, hogy éppen ki fogja meg a fakanál végét. Én rendeltem a kaját, mosogató mosogatott, szárító teregetett, de ettől függetlenül bizony éreztem azt a kimerülést hogy ,,senki nem ért meg" mert egyszerűen nem jelenthettem beteget, hogy most egy napig kiszállok az egészből amíg szusszanok. 1 éves múlt a kislányom és fél éves kora óta apuka teljesen más. Egyszer egészségügyi okok miatt kórházba kerültem és neki kellett vigyáznia 1 hétig rá. Azóta bejárónőnk is van, mert állítja, hogy lehetetlen takarítani holott addig csak panaszkodni tudott. Na nyilván úgy másabb, hogy vagy egy alap 120nm-es házunk amit szorozz meg a 4 emelettel(földszint + 3, a tetőtér az kb csak 80 nm de az sem zárt padlás jellegű, hanem élettér).

Kertet sosem mi rendeztük ezért az nem számít bele. De fogalmazzunk úgy, hogy ha minden segítséget is megkapsz akkor sem számít hú de könnyűnek. Ugyan azokat a szavakad kapod, ugyan olyan édesanya vagy és ugyan olyan felfogádú rokonok keserítik meg az életedet mint bármelyik más édesanyának. Mentálisan terhelő és ezért mikor idő van inkább pihenjen az anyuka! Ha apukának nem tetszik akkor meg vagy puffogjon magának, vagy így vagy úgy segítsen! Az én férjem is csak hőbörögni tudott... Hát az én lányomat nem tudtam magára hagyni 1 percig sem. Mai napig folyton velünk van, ha ,,egyedül" is játszik akkor is nekünk mutogatja és csak ahol mi is ott vagyunk. Miután elegem lett abból, hogy apuka csesztetett azzal, hogy aludjak vele a hálóba, de a síró gyerekhez nekem kellett az emeletről minden este 5x átcsoszogni és estem el csúnyán is a lépcsőn kómásan... mondtam, hogy vagy vele alszok vagy mindenki együtt. Most mindannyian a hálóban alszunk és azóta alussza át a kislányom az éjszakákat. Hozzátenném, hogy előtte semmi testi kapcsolatra nem maradt már erőm apuka számára mióta így alszunk egy délutáni alvás alkalmával becsempésszük a lányunkat az ágyikójába és azóta helyre állt ez a dolog is. De addig amíg ő nem állt mellettem addig úgy éreztem minden összeomlik és csak próbáltam magamat utolérni valahogyan. Most, hogy tudom lehet másképpen is, tudom, hogy egy társra van szükség a kisbaba mellé. Tudod, ha én a konyhába ültetném a kislányomat mellém ő addig üvöltene amíg be nem lilul a feje tőle... járóka...:D:D:D.... Nem bánom, hogy ennyire anyás (bár már apás is, de az idegeneket nem szereti) imádom, hogy folyton puszil, ölel, énekel , produkálja magát:) De hosszú út vezetett addig amíg rájöttem, hogy a kimerültség honnan jön. Egy kisbaba pedig igényli az anyukáját. Ez nem az ő bűnük. Mi viszont igényeljük az apukáját aki kezet nyújt a sz@rból kihúzni... Én ha ki voltam merülve (tejcsi rengeteg volt fagyasztva) a kórházasdi után is apuka volt, hogy helyettem adta oda cumiból a tejet helyettem. Nem hogy még a háztartás... egyébként mikor édesanyám velem volt otthon akkor neki nagymamám csinált mindent, neki pedig annak idején a dédim segített be... (főzés, takarítás)

2012. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
23 ról nekem az jut eszembe hogy frigid ,kb mint a születettet feleségekben Bree ,inkább nevezzenek lustácskának :)
2012. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!