Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen kenguru...

Szerintetek milyen kenguru jellegű babahordozót vegyek? Kiránduláshoz, sétákhoz.6 hónapos a kisfiam.

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 18:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
ergo baby nagyon kényelmes mindkettönknek,(kifelé forditva nem lehet),szoptatàs szempontjàbol is nagyon jo!:)124 lépcsöt is megmàsztam vele anélkül,hogy fàjt volna a hàtam.szuper mindenkinek tudom ajànlani!
2012. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
Az első babánál én hordozó kendővel kezdtem, de hamar nehéz lett és akkor ajánlották nekem a manducát. Ennél a derékra terhelődik a súly egy része. Nagyon kényelmes és újszülött kortól nagyon sokáig lehet használni. Nagyon bevált, a hordozoshop-ban talán a legolcsóbb.
2012. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképp olyat vegyél, amiben tudsz csípőn és háton is hordozni, mert elől lassan már nagyon kényelmetlen lesz (8 kg-tól felett mindenképp háton kéne hordozni, mert számodra már egészségtelen ekkora babával az elől hordozás).

Ha nem akarod a kendő-kötést megtanulni, akkor a kendő kihúzva. Marad a mei tai és az SSC. A különbség a kettő között annyi, hogy a mei tai pántjait kötni kell, az SSC-nek pedig csatosak a pántjai (majdnem úgy, mint egy kengurunál).


Kengurut ne, mert sok szempontból egészségtelen.


"Jelentem a 15 és 12 éves fiamnak semmi baja nincs a kifele nézős felcsatolásból,és a 8 hónaposomnak sem."

Attól, hogy a te gyerekeidnek nincs baja tőle, attól még más babának lehet. A dohányosok közül sem lesz mindenkinek tüdőrákja...


"Gratula az egy gyermekes szuper okos anyukáknak,akik könyvből nevelgetnek."

Már ne is haragudj, de ezeket honnan veszed? És egyáltalán, hogy jössz te ahhoz, hogy személyeskedni kezdesz? Senki nem szólt ellened, senki nem személyeskedett, te miért teszed?

Jelentem: 3 gyerekem van, és igenis, volt amit könyvből olvastam, viszont a kengurus dologhoz nem kell könyv: látszik, a hogy a gyerek totál természetellenes pózban van, lóg, mint egy zsák krumpli, és kalimpál, ösztönből próbálja felhúzni a lábait békapózba.


"Ha nem lenne jó akkor már rég be lenne tiltva.Az a helyzet hogy az egész már egy marketing kérdés."

Ez elég rossz érv. A piacon egy csomó egészségtelen, bizonyítottan káros dolog van. Miért lenne marketing kérdés? Nyilván, azért nem tiltják be a kengurukat, mert egyrészt ha egy gyerekeknek valami baja lesz tőle (csípőficam, gerincferdülés, akármi), azt évek múlva nehéz visszavezetni, hogy mi okozta. Másrészről pedig azért, mert a kenguru-gyártás nagyon nagy biznisz, főleg a Baby Björn-nek. Ha betiltanák a kengurut, az egész cég csődbe menne...


"Érdekes nap mint nap látok az utcán .Akkor viszont mindenki felelőtlen."

Attól, hogy valamit sokan csinálnak, még nem biztos, hogy jó. Másrészt pedig sokan nem is hallanak arról, hogy a kenguru káros lehet. Elmennek a boltba, ott az eladó agyondicséri a terméket, és a jóhiszemű szülő megveszi. Semmi felelőtlenség nincs ebben, hisz pont azért, mert sokan hordják így a babát, fel sem merül benne, hogy ez rossz lenne...

2012. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
9%

Egyetértek Jégtánccal, kicsit marketing-szaga van a most elterjedt városi legendának, hogy a kenguru ördögtől való, helyette vegyél újszülöttnek rugalmas kendőt (persze végezd el a kötőzgetős tanfolyamot), aztán három hónaposnak mei-tai-t, aztán még valami csatos-csodát a totyogónak stb, de nehogy már megvegyél valami normális kengurut, amit biztonságosan, tanfolyam nélkül lehet használni újszülött kortól a hordozós korszak végéig...

Nekünk Chicco Go van, újszülött kortól használjuk, most 8 hónapos a babám, és úgy nézem, hogy még jó darabig fogjuk tudni használni (persze mindig a baba méreteihez/ruházatához kell állítani a szélességét). Nagyon meg vagyok vele elégedve, kényelmes, praktikus, biztonságos. A babám imádja, nem hinném, hogy mindig ezerrel vigyorogna a kenguruban, ha olyan nagyon kényelmetlen lenne neki. Sok topicban írtam már (mindig lehánytak érte), hogy megkérdeztem hozzáértőket (ortopédorvos, gyerekorvos stb), hogy mennyire igaz, hogy veszélyes a kenguru, mind azt mondták, hogy ha nem egész nap ebben van a baba, akkor semmi problémát nem okozhat. Mivel mi csak a séták alkalmával használjuk, engem ez megnyugtatott.

Szóval én tudom ajánlani ezt a fajta kengurut, nekünk nagyon bevált, és az ára is baráti volt. (persze nem ezen akarnék spórolni, de szerintem hülyeség súlyos tízezreket kiadni egy olyan hordozóra, amit ráadásul még sokkal bonyolultabb is használni)

2012. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%
A rugalmas kendőt kb. 5 hónapos korig lehet használni, nem kell hozzá tanfolyam, egy youtube-videó segítségével egy perc alatt meg lehet tanulni. Utána meg lehet venni mei tait VAGY csatos hordozót, tanfolyam szintén nem kell hozzá. Ezek jók akár 1,5-2 éves korig, ellentétben a kenguruval, amit én 4 hónapos koráig voltam képen használni, mert utána leszakad a hátam tőle.
2012. okt. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%

"Egyetértek Jégtánccal, kicsit marketing-szaga van a most elterjedt városi legendának, hogy a kenguru ördögtől való, helyette vegyél újszülöttnek rugalmas kendőt (persze végezd el a kötőzgetős tanfolyamot), aztán három hónaposnak mei-tai-t, aztán még valami csatos-csodát a totyogónak stb, de nehogy már megvegyél valami normális kengurut, amit biztonságosan, tanfolyam nélkül lehet használni újszülött kortól a hordozós korszak végéig... "

Valamit nagyon félreértettél. NEM KELL több hordozót venni. A szövött kendő a legjobb az újszülöttnek, és azt a hordozós kor végéig TÉNYLEG lehet használni. Ellentétben egy kenguruval, amit tuti, hogy nem tudsz a hordozós kor végéig használni, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki egy 2 éves gyereket kenguruban cipelne elől...

Akkor szükséges több hordozó, ha újszülöttet rugalmas kendőbe teszel (aminek előnye, hogy egyszerűbb megkötni, mint a sima kendőt), viszont pont a rugalmassága miatt egy 7-8 kilós babát már nem lehet benne vinni, és háton sem lehet vele hordozni. Ezért ha 7-8 kiló után is szeretnél hordozni, akkor vehetsz mei tai-t VAGY csatos hordozót, amit a hordozós kor végéig tudsz használni (2-3-4 éves korig is akár).

A szövött kendőhöz tényleg ajánlott a tanfolyam, DE az sem nagy összeg, általában 2 alkalom az egész (egy elől-hordozós és egy háton-hordozós), és van rengeteg ingyenes, van, ami csak párszáz forint, de ha egy hordozósklubban megkérsz valakit, biztosan segít.

Szóval ha az anyagiakat nézzük... Nandu kendőt már lehet kapni 10.000 Ft körül. Újszülött kortól akár 4 éves korig lehet használni.

Egy márkás, minőségi kenguru is általában hasionló árnál kezdődik, és a legtöbbet nem lehet újszülött kortól használni, és egy átlagos alkatú anyuka 7-8 kg-ig tudja használni - ami babánként ugye változó -, de nagyon max. 1 éves korig, tovább biztosan nem.


"Sok topicban írtam már (mindig lehánytak érte), hogy megkérdeztem hozzáértőket (ortopédorvos, gyerekorvos stb), hogy mennyire igaz, hogy veszélyes a kenguru, mind azt mondták, hogy ha nem egész nap ebben van a baba, akkor semmi problémát nem okozhat. Mivel mi csak a séták alkalmával használjuk, engem ez megnyugtatott. "

Én ugyanígy tettem, és mindenki azt mondta, hogy a kengurut nagy ívben kerüljem el, egy percre se tegyem bele a babámat... És engem ez nem nyugtatott meg a kenguruval kapcsolatban.


Személyes tapasztalat: kaptunk ajándékba kengurut (Chicco) nagyon hiper-szupernek tűnt, lelkesen bele is tettem a babát, aki csak nyeklett-nyaklott benne. Megkérdeztem más kengurusokat, hogy ez normális-e, azt mondták igen... Én elhittem. Beletettem még párszor a gyerkőcöt, de sosem éreztem biztonságosnak. Aztán egy ismerős ajánlott a mei tai-t, kipróbáltuk, és lám-lám, a gyerek nem csuklott össze, nem lógtak a lábai párhuzamosan, teljesen olyan volt, mintha kézben vinném. Úgyhogy vettem is egy mei tai-t. Aztán amikor a babám 5 hónapos volt, a mei tai-t kölcsönadtuk, én meg úgy voltam vele, hogy arra a pár napra jó lesz a kenguru. Beleraktam a babát, és ordított benne, a hátam/derekam/csípőm/vállam pedig majd' leszakadt. Ezután kezdtem jobban elmélyedni a dologban...

2012. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

14. válaszadónak:

ha nem spórolnál rajta, akkor miért nem az egészségesebbik fajtát használod?

Csak utána kell olvasni mindennek és máris megdől a városi legenda, mert a kenguru rossz. Kész. Ennyi.

Ahogy a cigi is, a pia is és a drog is.


A lenyúlásról:

én Teszveszen vettem 3800ért a Nandum, videóból tanultam kötni és tagja vagyok egy hordozós fórumnak, ahol az édesanyák minden hónapban találkoznak és segítik a még tapasztalatlant.

Ennyit költöttem rá. És a lelkiismeretem teljesen tiszta, hogy még ezzel is elősegítettem a fejlődését.


Attól, mert ez van, mert ez a jó, attól még nem kell azonnal a rossz mellé állni és védeni, hanem felnőtt módjára utánanézni, gondolkodni és dönteni.

Én mondjuk képes vagyok beismerni a tévedésemet, de erre sajnos nem mindenki képes.

2012. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
14%

"nehezen tudom elképzelni, hogy valaki egy 2 éves gyereket kenguruban cipelne elől... "

Nem is áll szándékomban 2 éves gyereket hordozni. Nekem nem tetszik, amikor valaki járni tudó, akár 3-4 éves gyereket hordoz vagy babakocsiba tesz. Szerintem ez pusztán az anyuka kényelme miatt van, hogy lehessen tempósan haladni, ne kelljen a gyerekre várni, amikor megnéz minden kavicsot, vagy bogarat. Én engedni fogom a gyerekemet bogarászni :)


"Személyes tapasztalat: kaptunk ajándékba kengurut (Chicco) nagyon hiper-szupernek tűnt, lelkesen bele is tettem a babát, aki csak nyeklett-nyaklott benne. Megkérdeztem más kengurusokat, hogy ez normális-e, azt mondták igen..."

Tévedtek. Mint írtam, szintén Chicco kengurunk van, nem nyeklik benne a gyerek. Annyi a "titka", hogy oldalt rendesen be kell állítani a szélességét, hogy ne legyen hely benne nyekleni.


"Csak utána kell olvasni mindennek és máris megdől a városi legenda, mert a kenguru rossz. Kész. Ennyi.

Ahogy a cigi is, a pia is és a drog is. "

Utána olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények, van aki szerint pl a kendő a káros. Emiatt úgy döntöttem, hogy inkább hozzáértők (orvosok) véleményére hallgatok.

A cigis hasonlat meg nagyon erős sarkítás. Senki nem vitatja, hogy a cigi káros, rá is van írva elég feltűnően a dobozára. A kenguru dobozán nem találtam ilyesmit, és ahogy már írtam, megoszlanak a vélemények a károsságát illetően.

Ha semmit nem használunk, amiről bárki egyszer azt mondta hogy káros, akkor felejtsük el a mikrohullámú sütőt, cumit, üveges bébiételeket és még sorolhatnám.

2012. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

Milyen érdekes, hogy én egyetlen olyan orvosi véleményt sem találtam, ami igazolná, hogy a kendő káros. De senki sem.

A 2 éves hordozása közel sem azért történik, amit te leírsz, ilyet csak azok állítanak, akik azt hiszik a hordozós anyukákról, hogy ők szektások és agyatlan hülyék, mert a kényelem kényszertől már nem látnak.


És most másolok, orvosi véleményt, mert tudom, hogy a fanatikusan elutasító szülök úgysem olvassák el a linkelt oldalakat:


"A hordozókendők választéka manapság szerencsére már elég széles. Sajnos ennek ellenére még mindig forgalomban vannak a “hagyományos” kenguruk. Ne ezt válasszuk! Ezek a kenguruk nem alkalmasak babahordozásra:


a kisbaba gerincét nem támasztják megfelelően,

nem biztosítják a gyerek számára az ortopédiailag helyes lábtartást (közkedvelt nevén békaláb tartást), valamint

a hordozó személy gerincét is túlzottan terhelik."


"Az újszülöttek csípőízülete fejletlen. Ez azt jelenti, hogy a csípőízületi vápa nem olyan mély, mint a felnőtteké, a combcsont feje nem ül benne stabilan. A csípőízület egészséges fejlődését az biztosítja, hogy a combcsont feje megfelelő irányból nyomja az ízületi vápát. Mindez akkor valósul meg, ha a baba lába terpeszben és térben hajlítva van."


"A hordozott csecsemők izmai gyorsan erősödnek. Pl. feltűnően korán tartják a fejüket letéve nevelkedő kortársaikhoz képest. Ennek az az oka, hogy hordozójuk nagymozgásai, illetve a gravitáció folyamatosan edzésben tartja őket. Az „edzés” lényege, hogy miközben a kisbaba szorosan meg van támasztva, hogy ne tudjon nyekleni-nyaklani, izmai ellentartanak azoknak a kis erőknek, amik őt a hordozás során érik. Ahogy a baba egyre nagyobb és erősebb, a megtámasztás feladatát fokozatosan átveszik a hordozóeszköztől az izmok, a saját hatáskörükben.


Az igény szerint hordozott kisbabának megadatik a folyamatos és mély biztonság és az egyenrangúság. Hiszen a biztonságot jelentő másik ember folyamatos testközelben van, a világot fölülről látják és tanulják, az emberek szemből érkeznek feléjük, a szükségleteik jelzéséhez nem kell sírniuk, elég finomabb jelekkel kifejezniük őket. Ha a fent említett emberi szükségletek a kora gyermekkorban teljes mértékben méltányolva vannak és nagy mértékben kielégülnek, kiapadhatatlan belső forrás fakad belőlük, ami aztán az élet hátralevő részében korlátlanul rendelkezésre áll. Ez a titka az igény szerint hordozott gyermekek harmóniájának, önbizalmának, teljességének, önállóságának és szociális fejlettségének."


ésatöbbbi


Most pedig mutasd meg kérlek azokat az oldalakat, ahol kifejezetten károsnak írják le a hordozókendőt. Köszönöm.

2012. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
14%

Én nem vagyok annyira fanatikus, hogy linkeket vadásszak, ahol önjelölt "szakértők" kikiáltanak valamit károsnak vagy hasznosnak.

Nem kívánom folytatni a vitát, mindenki abban hordozza a gyerekét, amiben jónak látja, én csak elmondtam a tapasztalataimat.

2012. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!