Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy hülyeséget csinált...

Nagyon nagy hülyeséget csináltam szerintetek?

Figyelt kérdés

3hónapos Kisfiam,alig alszik bent.Most reggel 6kor kelt evett,aztán már 7,30kor nagyon fáradt volt,de hiába simogattam nem aludt el.Beraktam a kiságyába,játszott csörgővel,meg egy kis plüss oroszlánnal.Mivel már mindent a szájába vesz/sztem már viszket a kis ínye/,ezeket is tömte volna a szájába,de ugye nem sikerül még ott tartania,és én mit csináltam egy textil pelus végét összecsavartam és az van a szájában úgy aludt el.Úgy szopizza,mintha cicin lenne.Cicin mindig elalszik.Most attól tartok,hogy ugye nem tud úgy megfulladni?Hogyan tudnám arra tanítani,hogy bent is aludjon?Bent nem sokat alszik,csak fél órákat,ha kiviszem na ott alszik.Majd most a legközelebbi szopcsi után kimegyünk.

Előre is köszi a segítséget


2012. nov. 12. 08:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem a legjobb egy kicsi babának textilpelust "szopogatni" ....Cumi?

2012. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem is a cumi jutott eszembe. Vagy altasd cicin, ha sehogy máshogy nem megy :)
2012. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Cumit egyáltalán nem használunk,és ha nem fontos nem is szeretném rászokatni,volt már hogy próbáltuk a szájába adni,de a nyelvével kitolja.Azóta már szépen kiköpte,mint ahogy a cicit szokta mikor már nem kell neki.:D Közben eszembe jutott a szundikendő,az nem pont erre való?
2012. nov. 12. 08:47
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel sem jobb, ha a pelus szopogatására szokik rá, mint a cumira. Én nem adnám Neki a pelenka sarkát.
2012. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Szia. Én soha nem tettem semmilyen játékot a kiságyba

azért, hogy tudja ott alvás van nem játék. Cumi nálunk se volt

ha kellett ringattam amíg el nem aludt, aztán fokozatosan

erről is leszokott.

2012. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha most az kellett neked, h legyen taps, h de igen is jól csináltad és a szundikendő még jobb is lesz...Akkor nem értek egyet. Cumit adj inkább, nem ördögtől való. Fiam 2,5 éves koráig cumizott és amikor megyek felnőtt fogorvoshoz mindig megnézi neki is, és mondja, h nagyon szép, szabályos a fogsora.
2012. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ettől megfulladhat. Én mondjuk szundikendőt sem mernék adni. Én cumit adtam a kislányomnak, én nem ellenzem, de ezt nektek kell eldönteni. Nekem nagyon bevált.
2012. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nagyon nagy butaság!

cumit nem adsz neki, mert nem szeretnéd, hogy rászokjon, viszont egy textilpelust a szájába gyűrsz ami azt a célt szolgálná amit a cumi is, leszámítva azt az "aprócska tényt", hogy a textilpelustól megfulladhat, míg a cumitól nem....

vagy szoptasd igény szerint és akkor el tud aludni cicin vagy adj neki cumit.

a szundikendő nem arra van, hogy a szájába gyűrjödj, hanem hogy markolássza, nem dugdoss már rongyokat meg plüssöket a babád szájába, ez annyira morbid, vagy nem is tudom, nem félted a kis életét? :S

2012. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 4 hónapos.

Amikor észrevettem, hogy a feje alá tett textilpelenkát elkezdi tömködni a szájába, akkor onnantól kezdve nem tettem alá. Az ágyában nincs játék, ha altatni akarom.

Ha cicin elaszik, akkor beteszem az ágyába. Ha nem , akkor is beteszem és kimegyek a szobájából.

Nézelődik még, néha nyöszörög, de aztán elalszik.

Soha nem altatom és a nagymamáknak sem engedem.


Nem vagyok ám "szuperokos" a témában...csak éppen a nagytesónál baromira elrontottam az alvást. Most 3,5 éves és még mindig nehezen alszik el és sokszor mellé kell ülni.

2012. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó válaszoló! Az igény szerinti szoptatás nálad azt jelenti hogy cicin alvásra nevelje valaki a gyerekét? Hát gratulálok! Ááá, értem... a te igényeid szerint vagyis hogy ne kelljen fáradoznod vele hogy másképpen (vagyis helyes módon) aludjon el. Kedves kérdező! Remélem ezt a tanácsot nem fogadod meg! Ha cumizós típus a babád akkor számolj azzal hogy előbb utóbb az ujját találja majd meg. És akkor itt az újjabb dilemma: ujjszopás vagy cumi?? Ezt időben döntsd el, de egyet azért próbálj megfogadni: amennyire a gyereked "engedi" próbálj minnél kevesebb eszközt használni az altatásához. És egyébként nagyon jól teszed hogy meg akarod tanítani neki hogy bent is aludjon, ugyanis a ködös mínuszokban nem nagyon tudod majd kivinni. De hogy egy hasznos tanácsot is adjak: csinálj rituálét minden alvásnál: függöny elhúzás, pelenkázás, ha hálózsákban alszik akkor rakd bele, beszélj hozzá halkan, rakd be az ágyába és simogasd a hátát, énekelj neki. Ha álmos, el fog aludni! Sok sikert!!
2012. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!