Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy hülyeséget csinált...

Nagyon nagy hülyeséget csináltam szerintetek?

Figyelt kérdés

3hónapos Kisfiam,alig alszik bent.Most reggel 6kor kelt evett,aztán már 7,30kor nagyon fáradt volt,de hiába simogattam nem aludt el.Beraktam a kiságyába,játszott csörgővel,meg egy kis plüss oroszlánnal.Mivel már mindent a szájába vesz/sztem már viszket a kis ínye/,ezeket is tömte volna a szájába,de ugye nem sikerül még ott tartania,és én mit csináltam egy textil pelus végét összecsavartam és az van a szájában úgy aludt el.Úgy szopizza,mintha cicin lenne.Cicin mindig elalszik.Most attól tartok,hogy ugye nem tud úgy megfulladni?Hogyan tudnám arra tanítani,hogy bent is aludjon?Bent nem sokat alszik,csak fél órákat,ha kiviszem na ott alszik.Majd most a legközelebbi szopcsi után kimegyünk.

Előre is köszi a segítséget


2012. nov. 12. 08:27
1 2 3
 21/23 porcukormókus ***** válasza:

Nem baj, ha nem értetek egyet, de ez a stílus.. Miért kell mínősíteni a másikat, csak mert Ő másképp vélekedik, ezt igazán nem értem.

Egyébként sem gondolom, hogy minden gyermeket egyféleképp és ugyanúgy kellene nevelni, tanítani vagy akár etetni. Nincs ez kőbe vésve, kiegyensúlyozott kisgyerek válhat igényszerint, 3óránként szoptatott és tápszeres babából is- szerintem..

Na de; az egyik barátnőm kisfia ugyanígy alszik el pici korától kezdve, hogy a textilpelenkáját dugdossa a szájába, azt rágja. Hát igazságszerint én is félnék tőle, hogy megfullasztja magát, de Ő köszöni szépen jól van.

Én speciel hagytam mindkét porontyomnál, hogy cumizzanak, mert egészen egyszerűen megnyugodtak tőle akkor is, ha én éppen nem tudtam dajkálni, babusgatni őket. A lányom 3-4hónapos korában átszokott a ujjszopásra, ő azzal nyugtatja, altatja magát. (A kicsi még 2hónapos, szereti, elfogadja a cumit) Igényszerint szoptatott babák egyébként, már ha ez számít a történet szempontjából.(?)

Szerintem is fontos, hogy a lefekvésnek meglegyen a pontos rituáléja, illetve én alvás előtt nagyon kiszelőztetem a kicsik szobáját, szinte már hűvösre.

A nagylányomnál (17hós), pedig használtam a Suttogó módszerét is, amikor kizökkent az egyedül-elalvásból, és néhány nap alatt vissza tudtam rá szoktatni. Szerintem tök jó módszer, és egyáltalán nem szadista.. :)

2012. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért vagy a cumi ellen, miközben az szerinted rendben van, hogy a pelust szopogatja. Hidd el, hogy a cumival sokkal kevesebbet ártasz, sőt. A legújabb ajánlások szerint a cumi kifejezetten hasznos lehet (persze a lapított, "fogszabályozós"), a bölcsőhalál kockázatát is csökkenti a cumival alvás. A textilpelus viszont nem túl jó dolog ilyesmire, lenyelheti a szöszöket, és még meg is fulladhat.

Adj neki cumit.

2012. nov. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ja és a szundikendő sem igazán arra való, hogy szopogassa. Vannak babák, akik elalváskor szeretnek gyűrögetni, morzsolgatni valami anyagot, erre való a szundikendő. De semmiféle textil nem alkalmas arra, hogy a baba azzal cumizzon.
2012. nov. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!