Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy hülyeséget csinált...

Nagyon nagy hülyeséget csináltam szerintetek?

Figyelt kérdés

3hónapos Kisfiam,alig alszik bent.Most reggel 6kor kelt evett,aztán már 7,30kor nagyon fáradt volt,de hiába simogattam nem aludt el.Beraktam a kiságyába,játszott csörgővel,meg egy kis plüss oroszlánnal.Mivel már mindent a szájába vesz/sztem már viszket a kis ínye/,ezeket is tömte volna a szájába,de ugye nem sikerül még ott tartania,és én mit csináltam egy textil pelus végét összecsavartam és az van a szájában úgy aludt el.Úgy szopizza,mintha cicin lenne.Cicin mindig elalszik.Most attól tartok,hogy ugye nem tud úgy megfulladni?Hogyan tudnám arra tanítani,hogy bent is aludjon?Bent nem sokat alszik,csak fél órákat,ha kiviszem na ott alszik.Majd most a legközelebbi szopcsi után kimegyünk.

Előre is köszi a segítséget


2012. nov. 12. 08:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek szól amit írtam.
2012. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A pelusra éppúgy rászokik mint a cumira, csak ugye a cumitól nem tud megfulladni...
2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

8. vagyok. 10es, mi ezen már rég túl vagyunk, 3 éves a fiam :)

10 hónapos koráig szopizott, utána magát választotta el, igény szerint szoptattam így el is aludhatott rajta, nem gondolom, hogy ettől lusta lennék :)

és képzeld, cumizott is a babám, húú, de szaranya vagyok, 1,5 éves korában hagyta el, addig csak éjszakára kapta meg, tudom, szörnyű vagyok!

na de nem is fulladt bele plüssállatokba...

2012. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es! Nekem is gratulálhatsz! Képzeld, az én 6 hónapos babám is sokszor cicin alszik el, vagy cumival!
2012. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

És akkor ezen a ponton szeretném felhívni a figyelmet az "igény szerinti" mindenfélére...


A gyereket éjszaka is 5X megeteted, mert igény szerint van, nem éjszaka alszik, hanem nappal, mert gondolod, ezaz igénye, és jó ez neki, egyébként meg átszoktatni mennyire szörnyű, és kegyetlen dolog, mert olyankor a gyerek sír, és akkor szörnyű anya vagy, ha sír a gyereked... LÓFÜTTY!


Kicsit nézzük tovább is. Legtöbb esetben van apuka is, aki dolgozó ember. Sok esetben egy szobában alszik a szülőkkel a kicsi, ígyhát apuka sem alszik. Ennek következménye, hogy másnap fáradt lesz, ingerült, ideges, nem tud a munkájára koncentrálni. Anyuka sem alussza ki magát, mert napközben főz-mos-takarít, este meg kezdődik minden előröl. Illetve anyuka 2 héten belül kiírja ide a kérdést, hogy "Miért laposodik el a házasságom?"

Menjünk tovább! Anyuka visszamegy dolgozni - mert egyszer bizony vissza kell mennie - és akkor kezdődnek a nappali oltári hisztik, oviba-bölcsibe szokásnál, mert a gyerek megszokta, hogy a kedvence van ebédre, anyu ringatja alvás előtt, van túrórudi, akkor megy játszani, amikor akar, és társai, egyébként meg rohadtul nincs. Mivel sosem volt szüksége alkalmazkodásra, sokkal nehezebben fog beilleszkedni. Anyuka meg ideges egész nap, hogy "vajon mi van a gyerekkel" merthogy sírva hagyta ott.


Aztán anyuka megy érte, hazamennek, és megint kezdődnek a borzalmas éjszakák, senki nem alszik egy percet sem, a gyerek már előre szorong a holnap reggeltől, és mivel a szülők már régóta nem aludtak normálisan, fásultak.


Arról már nem is mertem írni, mi van, ha időközben születik egy testvére, aki nyilván kisebb lesz, nyilván több figyelmet fog igényelni, tehát nyilván nem fog olyan szintű törődést kapni a nagyobbik, vajon hogy viseli majd? Főleg amikor reggel beviszed az oviba, és hazaballagsz a kistesóval.


DE a gyereket az igényei szerint szoptattad meg altattad...


Anyukák, gondolkodjunk már hosszútávon is kérlek! Nem kell spártai neveldét nyitni, de ésszerű keretek között válasszuk le a gyereket időben!

2012. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. A cumival semmi baj nincs szerintem, ha a kérdező is úgy gondolja, akkor a babájának valószínűleg ez lenne a legjobb megoldás. Én cicin alvásra nem szoktatnám, de mindenki úgy csinálja ahogyan akarja!
2012. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%

8as vagyok megint.

ne haragudjatok, de most miről van szó? azt hiszem utolsó előtti válaszolónál elvesztettem a fonalat.

tehát ha valaki igény szerint szoptatja a babáját akkor nem alszik éjszaka, apa fáradt lesz, elválnak, a gyerek meg később sírni fog az oviban?

ez aztán a levezetés :D

mint írtam enyém már 3 hónapos, igény szerint szoptattam, 2 hónapos korától átalussza az éjszakát, imádja az ovit, soha nem sírt, kiegyensúlyott, boldog gyerek, soha nem követelőzött, mindent meg tudunk beszélni, nem hisztizik a boltban mert nem kap meg mindent, és a férjemmel is szeretjük egymást.

nyilván akkor mi vagyunk a kivételek.

egyébként 2 évig tanultam gyermekpszichológiát, van némi fogalmam arról amit írsz és azt kell mondanom, teljesen tévúton jársz, pont az ilyen gyerekek lesznek hisztis, akaratos, követelőzők akik már baba korban is el vannak nyomva.

míg nem tudja kifejezni az akaratát (10 hónapos korig kb.) addig a legfontosabb, hogy az anya bizalmát kiépítsük, ez az első kiskapu a kiegyensúlyozott kisgyerekhez :)

persze úgy nevelsz ahogy akarsz, csak ne írj ilyen hülyeségeket :)

2012. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Na, azért aki nem igény szerint szoptat nehogy már elnyomja a gyerekét! Enyém például tápszeres, azt nyilván nem lehet igény szerint csinálni, de egyáltalán nincs elnyomva, mosolygós,vidám baba, aki teljes bizalommal fordul felénk, annak ellenére, hogy van rendszer az életünkben. Te se írj kérlek hülyeségeket, hogy a Te szavaiddal fejezzem ki magam.
2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%
Tehát mindenki szívtelen, aki rendszerezi a család életét... Ahham, oké....
2012. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%
De most komolyan...... A cumi ellenesek miko jönnek rá hogy magukkal tolnak ki???? Saját magadon segítesz és persze a gyeeken ha oda adod neki azt a cumit. Kitolja a nyelvével??? Persze mert nem jó méretű a cumi. Lányom a MAM-ostól majd meg fulladt, viszont a NUK-os tökéletesen bevált. És tudjátok mi lett?? A kislányom 6 hónaposan magától hagyta el a cumit. És nem, nem lett cumi zavaros. Anyukák a szopó reflex az első hónapokban kielégíthetetlen, miért akarhatja azt valaki hogy óránként cicire tegye a babát :O hm... nem értem. Utána meg jön a nyafogás hogy: Jaaajh már 1 éves és még 5x kelek hozzá éjjel "etetni" Ugyan már.
2012. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!