Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érti anyós, hogy ne...

Miért nem érti anyós, hogy ne etesse össze-vissza?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, és anyósáknál ebédeltünk tegnap. Én a kicsit külön megetettem, majd mikor mi ettünk anyós elkezdett mindenfélét adni neki, pl. pörköltből, rántott húsból, süteményből, csokiból stb. Hiába mondtam, hogy ne adjon, egyrészt azért is mert akkor lakott jól, másrészt meg nem kifejezetten neki valók ezek még. Azt mondta fejezzem be, pont a kicsi ne kapjon ilyen finomságokat!? A páromnak is hiába mondtam, azt mondta hagyjam az anyját. Délután is össze-vissza adott neki mindent megint. De ha átjön hozzánk, ugyanez van. Mindig piszkál minek főzök külön a kicsinek. Hiába mondom hogy ez az én dolgom. Sőt most már a párom is átvette az anyjától ezt a szokást, és ő is össze-vissza etetné. Azt mondja én vagyok túl szigorú! :(
2012. dec. 10. 12:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, ne kötekedjünk már. Nem írtam, hogy baja lesz a töpörtyűtől, olvasd csak vissza.

Csupán csak arra akartam célozni, hogy anyukámnak más a fogalma arról, hogy mi az egészséges egy gyerek számára. Amúgy én is szeretem ezeket a kajákat, viszont mikor közli, hogy ez a reggelije, ebédje, és uzsonnája is a gyereknek, akkor azért néztem furcsán. :)

Ennyi.

S nem mellékesen hozzátettem, hogy szerintem nem lesz baja ettől. Csak hát más a felfogásuk, elgondolásuk.

Rosszat nem akarnak szerintem.

Szóval kérlek ne lovagoljatok a szavaimon, nem írtam, hogy anyám egy állat, aki tök dinka, és bizonyára a gyerekemnek rossz a sorsa nála. Csak annyit akartam kihozni belőle, hogy a szülők-anyósok másképp gondolkoznak, anélkül, hogy bármi rosszat is akarnának.

2012. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

az anyáink egyszerűen más bolygón élnek. Pontos megállapítás az, hogy "az én időmben másképp volt".

Az anyukámmal napi rendszerességgel vitázunk a nevelési kérdéseken, szerinte a gyereknek soha nem lenne szabad sírnia, hisztiznie. Ja!

Megoldást nem tudok. Harc, amit meg kell vívni.

2012. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pároddal üljetek le ezt megbeszélni, és légy határozottabb.

A gyereknek nem lesz baja pár falattól, való igaz. DE nincs is még szüksége az ilyen ételekre.

Viszont arra szükség van, hogy ebből ne legyen harc, ne legyen vita. valahogy meg kell egyeznetek.


Az én anyósom is eteti a gyereket mindenfélével, és pontosan tudom, hogy nagy baja nem lesz, de azért érdekes, amikor az étkezőasztalon csak erős, zsíros ételek vannak minden alkalommal. Pedig már 2 éves a lányom, azért nem árt neki, ha néha gyümölcsöt kap vagy főzeléket. :) De anyós szerint az nem igazi étel. :)

Hát ez van.

Viszont a párom velem ért egyet, úgyhogy mi megpróbáljuk változatosan táplálni a lányunkat, anyósnál meg eszik mindenféle nehéz kaját... :)


Légy határozott, próbáld meg! Ha úgy érzed ez így nem jó, akkor állj ki magatokért, és a párodat kérd meg, hogy figyeljen jobban rád!

2012. dec. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Hihetetlen, most pont a másik oldal verődött össze.... :)

Máskor, ha egy anyuka azt kérdezi, adhat-e tejet a 11 hónapos gyerekének, kitör a háború és lehordják mindennek, mint aki patkánymérget kínál a kicsinek...


Veled értek egyet kérdező. Nem véletlenül vannak szabályok. Persze, nem lesz semmi baja... De a csoki, sütemény, bő olajban sült rántott hús nem a húslevesből kiszedett sárgarépa. Nincs rá szüksége egy 7 hónapos gyereknek és pont.

Nálam is voltak viták ez ügyben anyóssal, én kiálltam magam és a gyerekem mellett. Lesz bőven ideje mindenféle vackot enni, miért nem lehet még várni vele? Talán félnek, hogy lekésik, hogy pörköltöt egyen nokedlivel? Nyugtasd meg őket, látni fogják még az unokát rántott hússal a kezében.

Ha képtelenek betartani a kérést, én nem vinném egyszerűen, ha sértődés lesz belőle, ha nem. Nem nekik kell a gyomorrontásos babával orvoshoz szaladni, vagy a hányást feltakarítani. Más fütyijével könnyű a csalánt verni....

2012. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves utolsó válaszoló!
2012. dec. 10. 12:47
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Én az anyósomra nagyon rászóltam. Leültem vele beszélni és elmondtam, h ő az én gyerekem, ő a nagymama, és ha én mondok valamit az úgy van és pont! Ha nem tudja betartani, akkor sajnálom, de nem visszük a gyereket! Hál isten a párom egyetért ezekben és ugyan olyan elveket vallunk, így nem vol annyira komplikált a helyzetem mint neked! De én leülnék a párommal is és az anyósommal is külön. A párodnak ráadásul az a dolga, h melletted áljon, hisz 1 csapat vagytok! Sok sikert!
2012. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Itt tényleg valóban nem arról van szó, hogy árt-e a gyereknek, vagy sem. Hanem arról, hogy figyelembe sem veszi a kérdező, mint Anya kérését.

Próbálna csak meg az enyém erőszakkal, a kérésem ellenére bármit is odaadni a gyereknek. Ha azt mondom, hogy nem, akkor az nem. Pont. A másik nagyszülők és dédszülők is tiszteletben tartják, hogy manapság már mások a hozzátáplálási szabályok, és nem volt ebből sosem vita. Mondjuk anyósom sem próbálkozik meredek dolgokkal, csak pl. ebéd/vacsora előtt fél órával adna édességet. De nálam nem is az édességgel van a gond itt, hanem az időzítéssel. MOndjuk egy 7 hónapos baba még pici, tényleg nem kell megterhelni.

Mint már írták, én is nagyobb problémának látom, hogy a férjed nem áll ki melletted. Állj a sarkadra a családi ebédeken, a férjeddel pedig ülj le megbeszélni ezt a dolgot.

2012. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, bármit csinálhatsz, fejedre is állhatsz, az anyósod akkor is adni fog neki azt amit ő akar.

Én tavaly ilyenkor borítottam asztalt anyósoméknál, mág a karácsony is külön volt. Tanult belőle, azt mondta. Ő soha többé semmit nem ad a gyereknek anélkül, hogy megkérdezne..stb stb. Ekkor volt a fiam 6 hónapos, ő meg telerakta a cumisüvegét befőttlével, azt adta neki egész nap, meg cseresznye befőttet MAGGAL. Gondolhatjátok, hogy elszállt az agyam. Na de nem is ez a lényeg. Szóval a balé után mindenről megkérdezett, természetes nem tudhatom, hogy attól, hogy én nemet mndtam ő adta e a gyereknek vagy sem, nem voltam ott nem láttam. Viszont ma már 18 hónapos elmúlt, és csokival tömi. Nem látom, de tudom, mert a gyerek SOHA nem evett kindert, most volt itthon valaki hozta, és mutogatott rá, aztán a szájára, hogy hami, és amikor nem adtam neki olyan hisztibe kezdett, hogy soha nem volt még rá példa. Gondolom anyósom adja neki.

Ez van.

Csak példázni akartam Neked, hogy tök mindegy mit csinálsz...talán ha rugalmasabb vagy, és nem kattansz rá akkor könnyebben átvészeled ezt az időszakot, persze ne hagyd hogy minden szarral etesse, kössetek kompromisszumot, de úgy hogy ő ne tudjon róla :-) Legyél okosabb mint ő. És a lényeg ne tilts. Amint meghallja egy anyós, hogy NEM SZABAD, vagy ÉN nem adok neki, még korainak találom stb vérszemet kap, és beakarja bizonyítani, hogy a menye hülye, majd ő adja a gyereknek ha a már az a hülye nem eteti rendesen. Szóval erre is vigyázz hogyan tálalod.

2012. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos, h nem lesz semmi baja, azért a sütiben pl van tojás és tej is, ami allergén - az én lányom poliételallergiás, így duplán kell figyelni, mert neki pl az életébe kerülhet (ezek nála légcsődagadásos fulladást okozhatnak), mégis nehezen sikerült meggyőzni a rokonokat, hogy egy _kicsit se_ adjanak, mert az is árt... Kitartónak kell lenni.
2012. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Én a saját anyukámmal nem boldogulok. Egyszerűen nem érti meg, hogy annyira székrekedések a gyerek, hogy nem ehet csokit. Azt mondja, egy nagymamának joga van csokival etetni az unokáját. Csakhogy utána nekem meg hashajtót kell adnom neki.
2012. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!