Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érti anyós, hogy ne...

Miért nem érti anyós, hogy ne etesse össze-vissza?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, és anyósáknál ebédeltünk tegnap. Én a kicsit külön megetettem, majd mikor mi ettünk anyós elkezdett mindenfélét adni neki, pl. pörköltből, rántott húsból, süteményből, csokiból stb. Hiába mondtam, hogy ne adjon, egyrészt azért is mert akkor lakott jól, másrészt meg nem kifejezetten neki valók ezek még. Azt mondta fejezzem be, pont a kicsi ne kapjon ilyen finomságokat!? A páromnak is hiába mondtam, azt mondta hagyjam az anyját. Délután is össze-vissza adott neki mindent megint. De ha átjön hozzánk, ugyanez van. Mindig piszkál minek főzök külön a kicsinek. Hiába mondom hogy ez az én dolgom. Sőt most már a párom is átvette az anyjától ezt a szokást, és ő is össze-vissza etetné. Azt mondja én vagyok túl szigorú! :(
2012. dec. 10. 12:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%

Állj a sarkadra és mondd meg anyósnak, hogy ebbe ne szóljon bele. Én teljesen megértelek. Te hozod a szabályokat. Az meg, hogy mindenki azt írja, hogy nem lesz semmi baja a 7 hónapos babának, lehet, de a Kérdező joga eldönteni, hogy mikor mit ad a gyereknek. És azért a pörkölt nem a legjobb étel egy alig fél éves babának, akárki akármit mond.


A pároddal meg ülj le beszélni, hogy régen lehet, hogy ez elfogadott volt, de te bizonyos ételekkel még várnál.

2012. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
32%

Utolsóval értek egyet! Te vagy az anyja, ha valamire Te azt mondod, hogy nem, akkor az nem! És senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nem.

Nekem sógorom mondta mindig a fiamnak, hogy majd ha anyád nem látja, akkor adok neked.... Hát mondanom sem kell, nem volt olyan, hogy nem láttam. Lehetőséget sem adtam rá, hogy hülyeséggel etessék.

Ha valami olyat adna anyósom, amit én nem szeretnék, szó nélkül kivenném a kezéből a gyereket. De szerencsére nálunk ez nem probléma, hamar megértették a szabályokat.

2012. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
48%

13:53 Ne haragudj, de a Te anyukád vagy hülye, vagy a saját unokája ellensége.

Talán vázold neki, ha csokit ad a gyereknek B E T E G lesz a gyerek.

2012. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%

14:20-nak

Nálunk sem lenne probléma, ha MEGÉRTENÉ az anyós és elfogadná az én döntésemet.

Sajnos ez is csak róluk szól, nem látnak magukon túl, bizonyítani akarnak, és ennek a gyerek az áldozata. Nem baj, hogy nem ehet pörköltet, kit érdekel mit mond az anyja, MAJD ÉN MEGMUTATOM. Jisz felneveltem már kettő három öt hat kölyköt, oszt senkinek semmi baja nem lett. Ők ennyit látnak, nem hallják meg a másikat, mert nem akarják meghallani, mert ők jobban tudják. Amúgy ők mindent jobban tudnak.

2012. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%
Én vagyok az, akinél a nagymama csokit ad az unokának. Mondhatom én neki, hogy ettől beteg lesz a gyerek, maga is tudja, mivel orvos.
2012. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
48%
14.20-as vagyok. Oké, nálunk a megértéshez az is kellett, hogy megmondtam, hogy aki nem tartja tiszteletben a szabályaimat, az nem marad kettesben a fiammal. :)
2012. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
31%
Na igen a tisztelet/ben tartás teljes hiánya is okozza a problémákat.
2012. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!