Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja a szuloknek bartos...

Mi a baja a szuloknek bartos erikaval?

Figyelt kérdés
ezt az oldalt veletlenul talaltam mert kivancsi voltam h mennyi konyvet irt bartos erika es felhaboritonak tartom h letezik ez az oldal,2 eves kisfiam es enis imadom,a rajzait irasait.sokan azt hianyoljak tole h nincs benne rossz,gonoszsag.miert kene babak,gyerekeknek szolo konyvbe ezeket irni hiszen az eletben /sajnos/akaratlanul is talalkozik majd ezzel.velemenyek?
2012. dec. 21. 23:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
74%
OFF Magyar helyesírás szabályai cimű könyvet a kezedbe vehetnéd addig, amíg a gyerek "bartoserikázik". Előnyödre válna.....
2012. dec. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
70%

A Bogyó és Babócát kisfiam nagyon szereti, és Pogány Judit hangja nagyon aranyos. Persze, hogy nem bonyolult mese a kicsi gyerekeknek ez kell még. Teljesen véletlenül akadtunk rá a neten, nem keresgéltem ma divatos meséket, nekünk nem az számít. A többi írását nem olvastuk, nem láttuk mesében sem, és az írónőt sem ismerem.

A mások ízlését, pláne a gyerekek ízlését nem igazán célszerű és okos dolog becsmérelni. Ha nem tetszik, nem kell olvasni, majd olvassa más, akinek tetszik. Ennyire egyszerű.

2012. dec. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg igenis jogom van elmondani a véleményem,és attól,hogy néhány szülő nem találja bugyuta,ostoba mesének az Ő dolga,és igenis fontos,hogy a kisgyerek ne olyat nézzen ami egy kicsit sem elgondolkodtató.Képzeld írtam már meséket tini koromban többet is,és az iskolában még díjat is kaptam érte,és számomra ostoba bugyuta történetek,ráadásul nagyon csúnya képekkel.Lepontozhattok nyugodtan az is arra vall,mennyi primitív ember van aki ki kel magából,mert nem ugyanaz a véleményem.A másik az,hogy a kisgyerek nem hülye,és ez a nő teljesen olyan történetek ír,mintha hülyéknek írna,nekem ez a véleményem attól még más szeretheti,de mást leszólni és lepontozni,mert nem szereti az istenített Bartos Erikát primitívségre vall.
2012. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
89%

Ragó Anett pszichológus


"Bartos Erika szövegeiben nincs valódi konfliktus, drámai vonulat, izgalom, tanulság vagy eredetiség. A család elindul A-ból B-be, megérkezik, hazamegy, lefekszik aludni. A családkép, amit bemutat, hamis: az derül ki a könyvekből, nem vagy rendes szülő, ha nem készítesz babaházat a gyerekednek, varrod meg jelmezét, viszed el kirándulni minden hétvégén együtt apával, lököd a hintában egész nap és találsz ki azonnal száz kreatív kézműves ötletet bármikor. Az is hozzátartozik ehhez, hogy a mai (értelmiségi) szülőknek van egy képük arról, milyen szülők szeretnének lenni, hiszen már nem kötik őket úgy a szerepek, mint a szüleiket. Viszont egy mediatizált világban túl nagy választék mellett el is bizonytalanodnak. Ezért lesznek idegesek, ha rájönnek, átverték őket. Könnyű megzavarni őket álértékekkel. Biztos ebből is érdekes neurózisok lesznek később."


"A nyelvi pongyolaság és gyakori "gügyögés" elveszi a lehetőségét annak, hogy a gyerek nyelvi kompetenciája is fejlődjön a szöveg hatására. (Nyilván sok szülő automatikusan átírja, módosítja a szöveget felolvasás közben, de ez már eleve feltételez nyelvi műveltséget, mellyel nem biztos, hogy minden Bartos Erika-olvasó rendelkezik.) Nem ismeretlen a piacon a jelenség, hogy egy illusztrátor kezd képeskönyv- vagy gyerekkönyv-írásba, de ez nem jelenti azt, hogy a szöveg nem szerkeszthető.


Az Anna-Peti kapcsán én is sokszor találkoztam azzal a panasszal, hogy nyomasztó az idill. Ha jól tudom, épp ezekre a kritikákra reagálva született meg a Megmondalak kötet, amiben csak veszekedős mesék vannak - de ez a megoldás persze a többi kötet esetében nem teremtheti meg visszamenőleg az egyensúlyt. Ez viszont a szülőről árul el valamit, nem a gyerekről."

2012. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom azokhoz, akik nem szeretik ezeket a meséket. Hogy a kisfiam hogyan állna hozzájuk, nem tudom, mert nincs egy ilyen könyvünk sem, bőven elég volt nekem belőlük, amikor a könyvesboltban belelapoztam.

Hogy mit olvasok? Boribon, Hóc-hóc katona mondókáskönyv, Thomas, illetve sokáig a Szeretlek nagymama! mesekönyv volt a favorit. Ezek jók, nem egy magas irodalom persze, de normálisan vannak megfogalmazva a mondataik, van történetük, és igényesen vannak illusztrálva is.

Persze ettől még mindenki azt olvas, amit akar, nem lesz baja a gyereknek a Bartos Erikától sem, de én szeretném kikerülni, mert nem tetszik.

2012. dec. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim szeretik, de szerencsére kezdenek kinőni belőle. "Szerencsére", mert én nagyon nem szeretem.

Mondjuk azt nem hinném, hogy a Bartos Erika-könyvektől később neurózis alakulna ki, ezt kissé durvának tartom, de a nyelvi pongyolaság és a gügyögés engem is idegesít.

Személyes kedvencem a "Karácsony" című mese, amelyben egyetlen délelőtt leforgása alatt lakást dekorálnak, mézeskalácsot sütnek, karácsonyfadíszeket készítenek, és még az ebéd is elkészül. Wáááóóó! :DD


Erre ugye mindenki emlékszik? :DD

[link]

2012. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok; ja, a Bogyó és Babóca sokkal jobb, mint az Annapeti.
2012. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
86%

"attol h szeressuk erika konyveit nem leszunk,vagyunk ostobak"


Suksükölő anyuka, akinek nincs egy ép mondata. Képzelem, mi mindent tanulhat tőled a gyermeked...


szeressuk

elkell

mosodalya

minden evok


...és egyéb gyöngyszemek...

2012. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk szeretik a gyerekek az Anna Peti könyveket- én is csípem! :) Aranyos kis történetek, amik velük is nap mint nap megesnek.

De egyébként nálunk van AnnaPeti korszak, aztán Thomas, utána megint másból olvasok. Mikor mit kérnek. Van hogy hónapokig csak az egyiket- utána a másikat.

Nekem az számít, hogy nekik mi tetszik.

2012. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
43%

Hú milyen jóindulatúak itt egyesek... Azért mert a kérdező Bartos Erikát IS olvas a fiának, már rögtön ostoba?? Bakker...

A helyesírás nekem is szúrja a szemem, de attól hogy valaki nem tud helyesen írni, még nem kéne messzemenő következtetéseket levonni...

Egyébként meg gyerekkönyvről van szó! Ha tetszik a gyereknek- még ha bugyuta is- simán lehet néha ilyet is olvasni neki. Komolyan úgy csináltok, mintha vmi pszichothrillert olvasna neki...

2012. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!