Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám az...

Mit tegyek, hogy a babám az éjjelt végig aludja?

Figyelt kérdés
tegnap előtt óta próbáljuk a kiságyban altatni fürdetés és kajcsi után,hogy ne szokja meg a karban altatást,nagyjából ez sikerül is.9kor van kb az ágyba tevés,de így megébred éjjel,és ma éjjel is fél 1től 3ig szórakoztattuk egymást,mit tegyek,hogy szoptatás után aludjon?

2013. jan. 7. 12:10
1 2
 11/16 porcukormókus ***** válasza:
48%
A kisagyba szoktatast pedig szerintem minel hamarabb kezd el, mert annal konnyebb lesz. En pl. nem szoktam ringatni sem oket, csak arra probalok mindig odafigyelni, hogy nyugodtak legyenek, amikor leteszem oket. Ha sir kiveszem, de miutan mgnyugodott visszateszem. Hat kell hozza turelem, de hosszutavon igy lesz konnyebb. Nekem most a masfel evesemmel voltak nehezsegeim, mert kicsit megterdelt attol hogy korhazban voltam 5napig (szulni), de vegul is sikerult ujbol kisagyba altatni.
2013. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Én ebben a korában azt csináltam, hogy megfigyeltem mikor szokott felébredni, és azelőtt fél órára beállítottam az ébresztést a telefonomon. És még álmában megetettem. Teli pocakkal nem fog felébredni! Nálunk bevált.
2013. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
kedves kerdezo az en kisfiam mindjart 8 honapos es meg ejjel felkel minimum 3_4 alkalommal,es nem ehes,amiota megszuletett nem tudom mit tehetnek vele mar mindent probaltam,napkozben sem alszik 30 percnel tovabb,vagy ritkan egy orat.napkozben 2 szer alsZik.na ez az ami fura!
2013. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem jól írtam le a magyarázatot,le akartam,csak hát ez sem megy olyan könnyen miatta.

Szóval a szoptatás nem gond,szívesen kelek,éjfél és 8 között általában 2x,de van,hogy 3x. Ezzel nincs gond,sztem természetes,hogy nem bír ki annyit kajcsi nélkül. a problémám az,ha mondjuk 2kor,vagy 3kor felkel,eszik 30-40 percet,elalszik,majd mikor beteszem az ágyba kipattan a szeme és nyöszörög másfél órát még.Azt szereti,ha járkálok vele vagy vállon van. azért ez elég fárasztó. Mindig írom mikor mit csinál,ez a telefonos ébresztés jó ötlet,köszi

2013. jan. 7. 14:00
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen idős korban még nem tudják, hogy mi a különbség az éjszaka és a nappal között. Tényleg hasznos lehet, ha csak egy kislámpa ég, amikor eteted, peluscsere csak akkor, ha kaki van, és igyekszel minél kevesebbet beszélni hozzá, hogy értse, hogy most alvás idő van. De kell néhány hónap, amíg ezt megérti, és megszokja, hogy ilyenkor nincs játék, szórakoztatás. De sírni ne hagyd, mindig próbáld megnyugtatni, na nyöszörög.

Ha fáradt vagy, aludj te is napközben, amikor a baba alszik. Az első néhány hónap sajnos ilyen, az össze-vissza alvásról szól :) De nem lesz ez mindig így.

2013. jan. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én az elsô két- három honapban vele aludtam. Egyböl ott voltam ha kellettem, volt olyan hogy a mellemen aludt el vele együtt én is, édesen aludtunk így együtt. Nagyon hamar megszokta az éjszakát is mert nem kellett sokat nyüzsögni mivel mindig mellette voltam.azt hittem hogy nehéz lesz az kiságyba szoktatás, de nem volt vészes.Most az a legfontosabb hogy kipihend magad és minnél többet aludj.
2013. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!