Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek adjatok tanacsot,...

Kerlek adjatok tanacsot, MIERT CSINALJA EZT?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6 hetes a babam es egyszeruen nem alszik szinte soha. A kezdetektol fogva ilyen amiota haza jottunk a korhazbol. Mar mindent megprobaltam amit itt neten irtak. Semmi nem vallt be. Csak akkor van csondben ha fel vesszuk es fel van ultetve, pedig ugy hallottam nem tesz jot az ilyen kis baba hatanak, de mashogy nem marad meg, egyszeruen tanacstalan vagyok. van , hogy 5-6 orat is kepes vegig uvlteni szunet nelkul. mar minden felet vettunk, lampa amit nezhet, zenelo-forgo jatek az agya fole, rezgo szek. Minden este megprobalom ugyan ugy elaltatni. Furdes, eves es amit leteszem mar kezdi is pedig meg ki sem ertem a szobabol. Ezt csinalja kb hajnal 4-5ig aztan nagy nehezen elalszik az ekkori etetes utan. alszik kb 6-7 orat , persze azt sem egy huzamban es midnen kezdodik elolrol. egesz nap ordit hiaba etetem,bufiztetem, a rezgo szek sem vallt be nala. egyszeruen tanacstaan vagyok es mar ki vagyok teljesen keszulve egyszeruen nem ertem mit nem csinalok jol es h miert pont az en babam ilyen. minden ismerosom sajnalkozik mikor meselem. nem ismerek mast akinek ilyen lett volna a babaja.

Es mivel ilyen keservesen megy az alvas, en sem tudok pihenni. akkor alsszok amikor o, tehat szinte semmit. Lassan de szepen kezdek megorulni ettol. Ma is mar delutan 6-tol visit es mar ejfel van :(((((

Kerlek teteket , ha valaki volt hasonlo helyzetben, hogyan veszeltetek at es mikor kezdett javulni a helyzet??


2013. jan. 14. 00:36
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet hogy éhes?Lehet nincs elég tejed vagy nem elég laktató neki...
2013. jan. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt van sajnos, mikor pici baba volt, akkor mindig mondtam a doktornőnek ez így nem jó folyton sír és negyed órákat alszik nappal, és mindig kipihenten ébredt, akkor azt mondta adjunk nyugtató kúpot, rengeteg mindent megpróbáltunk semmi nem vált be, most elmúlt három éves most már nagyon elfáradtunk hajnali egykor alszik el minden nap, pedig napközben nem alszik semmit. Le van maradva értelmileg másfél évet, én ezt annak tudtam be, ami volt újszülöttként mivel annyi alvás egy újszülöttnek nem elég amit ő aludt, persze a papírunkra azt írták enyhe értelmi fogyatékosság.
2013. jan. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

szia! az én babám is ilyen volt, bár azért 6 hetes korára már javult kicsit.

ha minden szervi okot kizárnak és eleget is eszik, akkor ilyen érzékeny az idegrendszere.


manjd írd már meg, mi volt a kórházban.


lehet refluxos is, gyanús, hogy felültetve nem sír...lehet, hogy a gyomorsav jön neki vissza fekve...nem tudom...

2013. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
Szia!Az én pici lányom is 6 hetes koráig nonstop ordított:drnő szerint hasfájós:mire kiderült hogy tejfehérje érzékeny és refluxos.Nekem sem akart vítzszintesen lenni,mivel jött vissza neki a cucc,csak neki nem jött ki hanem liftezett a nyelőcsövében.Valami baja biztos hogy van,mert ennyi sírástól nem ártana kifáradnia!Remélem megvizsgálták!
2013. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
Ha a Te babád is refluxos, és nem kezdenek vele semmit: valamelyik másik kérdésnél olvastam, hogy fél éves kora körül a hozzátáplálással rendszerint elmúlik.
2013. jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
A babák gyakran fejletlen idegrendszerrel születnek és azért sírnak folyton. Ha a tiednek is ez a gondja, egy idő után ez normalizálódik és fog rendesen aludni, a sírás is kevesebb lesz.
2013. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Próbáltad a "szorosan plédbe tekerni" módszert?

Adj neki tápszret, lehet, hogy éhes. Nálunk ugyan ez volt. Szopizott szegény rendesen, csak nem volt mit. Kapott tápszert 10 hetesen, azóta szinte átalussza az éjszakákat.

2013. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Ha ölben függőlegesben nem sír, akkor ezt az állapotot érdemes "tartani", erre nagyon jó a hordozás:) kendőben.

A testközelség nagyon sokat segít azoknak a babáknak, akiknek adaptációs problémái vannak, de a refluxos babáknak is nagy könnyebbség, hiszen függőlegesben kevésbé irritálja a torkukat a sav, illetve a bukás, böfögés is könnyebben távozik.

AJánlom ezt a cikket, és ha szeretnéd, segítek keresni hordozási tanácsadót:).

[link]

2013. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

még egy pont a hordozókendőnek! Én is 6 hetes korában vettem, mert már nem bírtam hogy folyton rajtam akar lógni, és fájt a derekam a folyamatos féloldalas tartástól. Sokat kendőzünk, mindig megnyugszik benne és százszor könnyebb nekem, mint folyton cipelni. Kicsit mászkálok vele, ellazul, megnyugszik, aztán leülök egy fotelbe, ölemben a laptop, ő alszik rajtam, én netezek vagy filmet nézek, ha megijed egyből meg tudom simogatni. Amióta ezt bevezettük és napi 1-2 órát mindig rajtam van, azóta éjjel is jobban alszik és magától is könnyebben elalszik.


Nem írtad, hogy próbáltatok volna hasfájásra szereket. Az tipikusan hasfájós tünet, hogy vízszintesben nem szeret lenni, de függőlegesben megnyugszik. Nálunk itthon van egy Infacol nevű szer, amit minden evés előtt kell adni és azt csinálja, hogy a sok kicsi buborékból egy nagy lesz, és az könnyebben kijön. A másik csodaszer a Colief, ami laktáz enzimet tartalmaz, könnyebben emészti meg ennek segítségével a baba az anyatejet, és nem képződik annyi gáz. Nekünk ez a kettő együtt bevált, azóta sokkal nyugisabbak az éjszakák (na meg a nappalok is).


És még egy dolog amit meg lehet próbálni, nekünk nem vált be, de nektek hátha: http://www.youtube.com/watch?v=9J_2exbK8Zo


Természetesen mindezt az orvosi kivizsgálás mellett, és azzal összhangban javaslom! Sok sikert! Remélem beválik valamelyik.

2013. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
68%

kíváncsiam várom mi volt a kórházban.

első ami eszembe jutott, mert azt írtad egyből etetés után sír, hogy éhes szegény! anyatejes, tápszeres? mennyit eszik? mennyit van cicin? ha üvegből eszik, mindent megeszi vagy marad?


hasfájás? ilyen csöppek általában hasfájósak, ezt kezelni kell! szélcső, pocakmasszázs, hasfájás elleni szerek, édeskömény tea!


6 hetes baba egyáltalán nem ülhet még, ez annyira káros neki, hogy hihetetlen, még a fejét se bírja tartani, akkor a gerince hogy bírná el a súlyát? úgy elgörbül a gerince sajnos ettől ha ezt nem hagyod abba, hogy egy életre problémái lehetnek :(


próbáld ki, hogy a pocakjára fekteted, mellé fekszel, susogsz neki, és ütögeted nagyon finoman a popsiját. kapcsolj neki valami monoton zajt, porszívót vagy hajszárítót. ha az utóbbit választod akkor kicsit fújja a pocakjára vele, jót tesz a fajfájásra a meleg.

és sokat fektesd a mellkasodra, hallja a szívdobogásodat, biztos hiányzik neki!

és ne hagyd sírni, 6 hetes baba nem manipulál, valami nincs rendben ha 5-6 órákat kimerülésig sír!!!

2013. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!