Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek adjatok tanacsot,...

Kerlek adjatok tanacsot, MIERT CSINALJA EZT?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6 hetes a babam es egyszeruen nem alszik szinte soha. A kezdetektol fogva ilyen amiota haza jottunk a korhazbol. Mar mindent megprobaltam amit itt neten irtak. Semmi nem vallt be. Csak akkor van csondben ha fel vesszuk es fel van ultetve, pedig ugy hallottam nem tesz jot az ilyen kis baba hatanak, de mashogy nem marad meg, egyszeruen tanacstalan vagyok. van , hogy 5-6 orat is kepes vegig uvlteni szunet nelkul. mar minden felet vettunk, lampa amit nezhet, zenelo-forgo jatek az agya fole, rezgo szek. Minden este megprobalom ugyan ugy elaltatni. Furdes, eves es amit leteszem mar kezdi is pedig meg ki sem ertem a szobabol. Ezt csinalja kb hajnal 4-5ig aztan nagy nehezen elalszik az ekkori etetes utan. alszik kb 6-7 orat , persze azt sem egy huzamban es midnen kezdodik elolrol. egesz nap ordit hiaba etetem,bufiztetem, a rezgo szek sem vallt be nala. egyszeruen tanacstaan vagyok es mar ki vagyok teljesen keszulve egyszeruen nem ertem mit nem csinalok jol es h miert pont az en babam ilyen. minden ismerosom sajnalkozik mikor meselem. nem ismerek mast akinek ilyen lett volna a babaja.

Es mivel ilyen keservesen megy az alvas, en sem tudok pihenni. akkor alsszok amikor o, tehat szinte semmit. Lassan de szepen kezdek megorulni ettol. Ma is mar delutan 6-tol visit es mar ejfel van :(((((

Kerlek teteket , ha valaki volt hasonlo helyzetben, hogyan veszeltetek at es mikor kezdett javulni a helyzet??


2013. jan. 14. 00:36
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

A kedves orvos,meg nem gyanakodott semmire a kérdezőnél,sem refluxra,sem hasfájásra,sőt igazából magyarul leszarta őket magasról.

A kérdező ismeri a babáját,majd ő eldönti mit szeretne csinálni.Elég sok babánál csak 3.-ik féle dolog jön be,ez egy ilyen dolog,sajnos kisérletezni kell.

2013. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 shona ***** válasza:
jo persze,de en abbol idulok ki,hogy megis csak gyogyszer es en is tisztaban vagyok az angol dokikkal(6 ev) es tudom,hogy az is szerencse,hogy az a doki latta akinel szult,en pl. azt sem tudom ki az,es igen nem alapitott meg semmit de,mint mar irtam attol meg fajhat a hasa,alapbol anyatejre lenne szuksege,amirol lehetseges ugye,hogy nem tehet,lehet komoly oka van,hogy nem szoptassa.na szoval, meg abbol is ki indulok,hogy egy egeszseges babarol beszelunk aki tobbet sir a kellettenel az elso fo szempontom,hogy az anyatej miatt,a masodik ok nelkul azt is tudom nem sir valaki tehet biztos faj a hasa ugye egyik kovetkezhet a masikbol az is jo tanacs volt valaki reszerol,hogy lehet nem jo a tapszer,de legjobban nem magamra,hanem az 5gyerekes kismmamas valaszolora hallgatnek.meg aztan az is lehet:elso gyerek,siros,az anyja kimerult.....tudjatok ha annak idejen nem kiserleteztem volna mindenfele szirrel-szarral(nem gyogyszerek)a gyerekemnek nem lenne lelke,mert kiuvoltotte volna.ennyi erovel nem csak refluxos lehetne,hanem serves is es aki tobbet sir nagyobb az eselye,hogy serves lesz..de en nem akartam itt orvosok helyett betegseget meg allapitani,csak gondolom faj a hasa.a teanak az erossegen barhogy lehet valtoztatni,es tenyleg ugy olvastam,hogy a Gaviscon anyatejeseknek valo...szerintem nsincs amugy komoly baja,miert kenne,hogy legyen ne keszitsuk ra,hogy egy 3.nyavalyaja lehet itt angliaba meg az idojarastol is sirnak... ,vagyis en azt akorom,hogy ne legyen semmi baja...de tenyleg kardezo javult a helyzet?
2013. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 shona ***** válasza:
ja es egy gyogyszernek szazszor tobb mellekhatasa lehet,mint egy "mezon" szedett teanak,eloszor nekunk is tul erosnek bizonyult zoldet is kakalt tole de,mint kiderult valoszinuleg kitisztult tole....
2013. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Ahogy már a fentebb irtam,leirtam a hasfájásra kapható dolgokat ami az eszembe jutott a kérdezőnek privátban.Majd ő eldönti melyikkel él,melyiket próbálja ki.Azt is leirtam neki mi a reflux és a Gaviscon arra van.Nem hasfájásra.Mi pl. a Gripe Water-t hasznájuk,mert a fiamnak az vált be a legjobban,az is természetes szer,kapor kivonat.Az anyatejes babáknak is fáj a hasuk.

(10 év angol nyelvterület)

2013. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 shona ***** válasza:
igen tudom 2ev ket honap szoptatas utan,en nem mondtam hogy nem!
2013. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

A Maria Treben-könyvben olvastam egyszer, hogy ha valaki nem tud feküdni, aludni is csak ülve szokott, az súlyos veseprobléma.

Elmondtad az orvosnak, hogy csak ülve nyugodt?

Vérképet csináltak a babának?

Kívülről nézegetni és tapogatni szerintem sem alapos vizsgálat.

2013. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 shona ***** válasza:
na,hogyan vagytok mi a helyzet veletek?jobban van a kicsi?
2013. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
sziasztok! kislanyka 10 hetes most es nagy fordulatot vettek a dolgok! 2 hete alszik mint a bunda egesz este. Nappal is alszik eleg sokat. Csak az idon mulott valoban!
2013. febr. 13. 10:32
 50/52 anonim ***** válasza:

:))

És itthon azért megkérdezted az orvost, és ott is ezt mondták?

2013. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!