Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek adjatok tanacsot,...

Kerlek adjatok tanacsot, MIERT CSINALJA EZT?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6 hetes a babam es egyszeruen nem alszik szinte soha. A kezdetektol fogva ilyen amiota haza jottunk a korhazbol. Mar mindent megprobaltam amit itt neten irtak. Semmi nem vallt be. Csak akkor van csondben ha fel vesszuk es fel van ultetve, pedig ugy hallottam nem tesz jot az ilyen kis baba hatanak, de mashogy nem marad meg, egyszeruen tanacstalan vagyok. van , hogy 5-6 orat is kepes vegig uvlteni szunet nelkul. mar minden felet vettunk, lampa amit nezhet, zenelo-forgo jatek az agya fole, rezgo szek. Minden este megprobalom ugyan ugy elaltatni. Furdes, eves es amit leteszem mar kezdi is pedig meg ki sem ertem a szobabol. Ezt csinalja kb hajnal 4-5ig aztan nagy nehezen elalszik az ekkori etetes utan. alszik kb 6-7 orat , persze azt sem egy huzamban es midnen kezdodik elolrol. egesz nap ordit hiaba etetem,bufiztetem, a rezgo szek sem vallt be nala. egyszeruen tanacstaan vagyok es mar ki vagyok teljesen keszulve egyszeruen nem ertem mit nem csinalok jol es h miert pont az en babam ilyen. minden ismerosom sajnalkozik mikor meselem. nem ismerek mast akinek ilyen lett volna a babaja.

Es mivel ilyen keservesen megy az alvas, en sem tudok pihenni. akkor alsszok amikor o, tehat szinte semmit. Lassan de szepen kezdek megorulni ettol. Ma is mar delutan 6-tol visit es mar ejfel van :(((((

Kerlek teteket , ha valaki volt hasonlo helyzetben, hogyan veszeltetek at es mikor kezdett javulni a helyzet??


2013. jan. 14. 00:36
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Az én fiam is akkor volt többnyire csendben ha vizszintben volt.Ő extra hasfájós és refluxos.

Nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak majd neked.Remélem tudnak segiteni és normálisan állnak hozzátok,nem úgy mint nálunk volt:( Szintén angol nyelvterület.

2013. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 shona ***** válasza:
szia en is angliaban vagyok(Norwich)nem olvastam el a tobbi valaszolot...sajnos itten azert tudod akkor milyenek a dokik en szerintem azt mindjak majd semmi baja...persze lehet,hogy nem.en a hasara gyanakszom.en azt csinaltam vele,hogy a pelenkazora letettem hasra,es bekapcsoltam a hajszaritot,vagy a porszit,2szaritom es 1porszim oda is lett ,uvoltott o is sokat,na ennyit azert nem,de ilyenkor mindig abbahagyta es lenyugodott.aztan sokat tologattam a levegon,akar ejszaka is bebugyolalva elsotetitve.es INFACOLT adtam neki meg komenymag teat ezt anyu kuldte otthonrol,de a lengyel boltba talalsz szerintem,a vedono akkor nem ellenezte,be irta a piros konybe,hogy anatejes es idonket kap egy kis magyar teat,de azert mondta,hogy erre a tej mellett nincs szukseg.valahogy talald meg az tat,hogy ne orditson annyit ilyenkor at kene szinte aludnia napjat,ja mi nem rezgot vettunk hanem hintat:Fisher Price Rainforast az volt nekem a megvaltas £100 korul van,argos,toys,ebay barhol megnezheted nagyon-nagyon kiraly 0hotol beleteheted igaz csak 9kg-ig van nekunk 11honapig kb.jo volt meg aztan eladhatod... meg most eszembe jutott,esetleg fiad van-e,a hereje miatt,vagy,hogy nem-e serves...mindenkepp lassa azert orvos!Kitartast,Sok Sikert!
2013. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Van vmi fejlemény?
2013. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 shona ***** válasza:
igen,en is eleg kivancsi vagyok?bar remelem alszotok...he ott is esett a ho?a norwichi
2013. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
Egy 6 hetes baba még nem tudj, mi a nappal és az éjszaka, neki csak RÁD van szüksége, ha nincs szervi baja, és igény szerint szoptatod, akkor cicin meg kell, hogy nyugodjon!
2013. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Szisztok! Koszonom a sok hozzaszolast , hogy ennyien probaltok segiteni!

Kislany a baba, nem anyatejes, 41 hetre szuleetett, 3.1kg al es most 4.3kg.

Voltunk a korhazban es 3 ora varakozas utan jott az orvos, az az orvos aki akkor is megvizsgalta amikor szultett.

Az orvos megmerte, hosszat,fejkorfogatat,megnyomkodta a hasat, a szemeit, szajureget nezte, a reflexeit, majd kozolte, hogy "semmi baja nincs , teljesen normalis ha egy baba sir, kicsit aktivabb a kelletenel de az ujszulottek 9 es 19 ora kozotti idot alsszanak, o alszik 8 arat az csak egy oraval kevesebb a kelletenel....

Teljesen normaisan fejlodik. "

Azt is hozza tette, hogy "az elkepzeleseink vilagaban valoszinuleg egy alom baba volt aki csak alszik-eszik, csak hat midnen baba mas, o kicsit aktivabb,majd kinovi"

Ennyi volt a nagy orvosi vizsgalat...

Gondoltam,hogy ennyi lesz egyebkent, mar a vedono miatt is...

Semmit fele kupot vagy teat nem javasolt az eg adta vilagon, csak annyit h majd kinovi....

Megyek haza honap vegen, es emegyek majd egy rendes magyar orvoshoz hatha otthon tudnak valamit tanacsolni...

2013. jan. 14. 17:38
 27/52 shona ***** válasza:
mi mesz haza!a kislanyodnak ott nem lesz valami sok jovoje...en igy gondolom,en szoltam elore semmi baja sincs itt angliai szemlelet szerint,kupot akarsz neki aki hozza szokik ilyasmikhez full kihathat felnott koraban is itt angliaban nincs is nem nagyon ismerik,jo anyu nekunk kis kuldott otthonrol annak idejen de nem hasznaltam egyet sem nem irtad,hogy fajna valamije vagy lazas lenne minek a kup vegyel a hasara egy kis komeny teat probald egy kicsit hasra tenni ha meg csak azert mesz haza,hogy meg mutasd egy magyar dokinak orultsegnek tartom hogy 2honapos kislannyal a repulesi szir szarokat raadasul meg hideg is van....remelem hamar megoldodik minden,szerintem tologasd a levegon,hadd aludjon ott es hallgass arra az 5gyerekes kismamara is aki mar irt neked....
2013. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
egyedul megyek 6 napra, van jo par elintezni valom. Peldaul lejar a szemelyim hamarosan.
2013. jan. 14. 18:06
 29/52 shona ***** válasza:
ja,bocsesz felre ertettelek,neharagudj a kislany apukanal marad vagy anyukadnal? es most jobban van?akkor ugy latom van azert segitseged.meg ugy erzem jol ki vagy mar.. hozzal neki otthonrol teat,mondom itt sem tiltjak meg csak nem javasoljak...itt ilyenek a dokik meg jo,hogy nem csak a gp.-ig jutottatok...
2013. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Érdemes bemenned bioboltokba is, ott általában értenek minden egészségi dologhoz.
2013. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!