Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák, írnátok...

Hordozós anyukák, írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Milyen hordozó vált be?

A baba mennyi idős korától mennyi idős koráig használtátok?

Milyen testalkattal (anyuka és baba adottságai)?


Mi az ami nem vált be, és miért?


2013. jan. 20. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kendőben és karikás kendőben hordoztuk főleg a lányom, szinte születésétől fogva:).

Apukája mei taiban is, mikor nagyobbacska lett, illetve most(27 hónapos) ha hosszú kutyázásra indulunk, akkor én is mei taiban veszem hátra.

Illetve karikás kendő lapul a kocsiban vagy a táskámban ha hosszabb időre, sokat gyaloglós programra indulunk, ami közben esélyes, hogy elfárad, de nincs időnk megállni. Ebbe olyankor beleteszem és pár perc pihenés után jön tovább gyalog.

Én nagydarab vagyok, Férj átlagos testalkatú, a lányunk 4 kilóval született, most 12 körül van.

2013. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Én kölcsön kérnék egyet egy hétre, nézd meg, hogy beválik-e nektek!


Én először egy kendőt vettem, nem tudtam egyedül megkötni, csak ha a férjem is segített, itthon volt, de még akkor sem éreztem úgy, hogy stabilan van a gyerek benne! Eladtam, mert nem tudtam egyedül megkötni, a gyereket sem éreztem benne biztosnak.


Vettem egy kengurút, 200 méter után nem bírta a hátam, nehéz volt, vissza fordúltam, erre a gyerek gyomrát a lépteim, meg az hogy hozzám van passzírozva, fizgatták a gyomrát, sugárban lehányt! Ezt is eladtam.


Vettem egy oldal kengurút, szintén lehányt benne!


Meitai, leszakadt a hátam a gyerek súlya alatt, szintén lehányt benne.


Még egyszer nem veszek semmi ilyen hordozók dolgot, maradt a sport babakocsi.


Csak azt tudom mondani, próbáld ki mielőtt meg eszed!

2013. jan. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

5 hónapos koráig hordoztam rugalmas kendőben elöl, azóta csatos hordozóban hátul Mindkettő Liliputi márkájú, beváltak.

Ami nem vált be: Vaterán kapható nagyon olcsó no name mei tai. Biztosan vannak jó minőségű házi készítésű darabok, de azt csak annak ajánlom, aki ért hozzá, és akár fénykép alapján meg tudja állapítani, hogy megfelelő-e, mert én tapasztalanul eléggé befürödtem vele.

Alacsony, átlagos testalkatú anyuka vagyok duci babával.

2013. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét babánál a lilliputi csatos hordozó vált be. Mindkét gyerekkel kb. 3-4 hónapos kortól használtam.


Duci anyuka, egy átlagos, majd egy kimondottan nagy babával:D


Nekem a kendő nem vált be, sehogy nem tudtam megkötni rendesen. AZ elején, bölcsőtartásban jó volt, de aztán nem éreztem stabilnak.

2013. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok.

Én tanácsadóval tanultam meg kendőt kötni, sokkal könnyebb volt így és sosem volt instabil vagy kényelmetlen a kendő:).

2013. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiammal kengurut használtam, olyan 6-7hónaposan vettem elő. Arra jó volt, hogy bkvzzak, de nagyon kényelmetlen volt. Ha nőtt a kicsi előbb apai segítséggel állítani a pántot, öltözni, indulni, á macera volt.

Amikor kinőtte oldal kengurut vettem, ami rajtam fityeget, és csak akkor ült benne a kicsi, ha elfáradt.

A lányomnál vettem egy kendőt, mert a nagy hóban elakadtam a kocsinkkal, a nagy elszaladt... így a kislány 2hónaposan kendőzött, és néha most is felveszem. 2éves

2013. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek:

4. vagyok, nekem is kellett volna tanulnom, javasoltak is helyet, de nem tudtam eljutni odáig:D Pedig egyszerűbb lett volna, és ráadásul személyre szabott is, pár ezer forintért, de sajna nem vállaltak házhozszállítást:D

Így maradt a bölcsőtartás, amit simán meg tudtam kötni, utána meg a csatos hordozó, amit nagyon szeretek:D

2013. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7es:), hátha még jó/ hasznos lesz a következő babához:), itt a tanácsadók házhoz mennek:):

[link]

2013. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, elmentettem, bár nemigen lesz több gyerek:D Szép napot nektek!
2013. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) a csatos hordozó kedvelőoitől kérdezem hogy szerintük beválhat kifejezetten vékony anyuka és vékony baba esetében?
2013. jan. 21. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!