Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadattátok a rota vírus...

Ti beadattátok a rota vírus elleni oltást?

Figyelt kérdés
Tőlem sokan kérdezik,hogy beadattam e? Igazából azt sem tudom mire való? Nekem erről még senki nem beszélt! Ennyire fontos lenne beadatni?
2013. febr. 13. 18:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Szia! Sokat gondolkodtam rajta, de valami belül azt súgta, hogy nem! (És nem az ára miatt.) Nem mindegyik rota vírus ellen véd, és csak 2 éves korig, amíg a pici ritkán van nagyobb közösségben. Ennek az ellenszernek (nem oltás, hanem folyadék, amit le kell nyelni) a marketingje erős.
2013. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
2013. febr. 13. 19:06
 13/33 anonim ***** válasza:

nem


a rotának több törzse is van, de teljeskörű védelmet egyik oltás se nyújt

ami jobb, az kb 40ezer/oltás, két oltásból áll a sorozat, vagyis 80ezer Ft...

a mi dokinénink nem erőltette, mert mondtam neki, hogy a kötelezőkön kívül nagyon nem akarok semmit beadatni a kicsinek

kicsit túl van lihegve szerintem (gondolom az ára miatt sokan nem adatják be és kevés a gyártónak a haszon....)


annyit még tudj róla, hogy szájon át adják be (nem szurival, mint más oltásokat)

vagyis, ha bukik a babád, akkor egyáltalán nem biztos, hogy bent marad a védőanyag a szervezetében


szóval rizikós, mert nem biztos, hogy bent marad, és az se biztos, hogy megvédi a babád a betegségtől, és ráadásul drága

2013. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 xStefix ***** válasza:

Mindkét gyerekem megkapta, bár mindkettő csak anyatejes volt 6 hónapig. És a pneumococcus ellenit is beadattam. A bárányhimlőn még gondolkozom, azt lehet, hogy csak a fiam kapja, ha kérjük majd. De mást egyelőre nem szeretnék.

Nem vagyok egy oltás-rajongó, de a mi gyerekorvosunk komolyan ajánlotta. Itt a déli országrészben az elmúlt években egyre durvább tünetekkel járnak ezek a fertőzések, ezért döntöttünk így.

2013. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát semmi értelme mert nagyon is bukós pedig 10 hónapos! Igaz az nem derült ki mennyi idős korig lehet!?
2013. febr. 13. 19:11
 16/33 anonim ***** válasza:
A mi doktornőnk nem ajánlotta,így rákérdeztem. Elmondta,hogy csak néhány fajta ellen véd,ezzel szemben viszont nem olyan kellemes,mikor a gyerek kiköpi a 40ezret. Ezek nem tántorítottak el,nem a pénz érdekelt,de végül a védőnő is lebeszélt róla,mert így is úgy is be fog kapni más hasmenéssel,hányással járó vírust,legkésőbb ha közösségbe megy.
2013. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
nem
2013. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Beadattam. Az orvosunk is ajánlotta és nem egy gyerek volt a környezetünkben, aki napokig volt kórházban emiatt. Én ezt nem szeretném. A doki adja be a babának, nálunk simán lenyelte.
2013. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Sajnos az ikerlányaim 10 hósan elkapták a rotát (nem nagyon jártunk velük sok helyre, de a munkahelyemen szerveztek mikulás ünnepséget, amire elmentünk...)

Nem is tudtam erről a vírusról, amíg nem kerültünk bele. 5 nap első körben a László kórházban élet - halál között kiszáradás miatt, aztán jobban lettek, mehettünk haza, 6 nap múlva vissza, mert megint rosszabbul lettek, ezúttal 12 nap infúzió, idegeskedés, aggódás, nekünk szülőknek földön alvás a gyerekek kórházi ágya mellett. A férjem nem tudott menni dolgozni, amennyi jövedelmünk így kiesett + amennyit a kórház melletti büfében elköltöttünk ennyi idő alatt, hogy ne haljunk éhen, az sokkal többe került, mint az oltás került volna.

Nagyon felelőtlen, aki kockáztat szerintem, nincs olyan, hogy kevésbé vagyok veszélyeztetett, mert nem volt a családban (ez nagy butaság), mert nem jár egy ilyen korú gyerek közösségbe (egy kimozdulás is elég)

Mi azóta minden gyerekünknek beadattuk.

2013. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Jégtánc ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy így jártatok kedves 19-es,de attól függetlenül legyen mindenkinek a maga döntése.Nekem pl az orvosom mondta hogy nem túl nagy az esélye,ha nem volt a családban senkinek.Egyszerűen lehet hogy jobb az immunrendszerünk .Fiaim 16 és 13 évesek,még semmilyen hasmenéses hányás vírusuk nem volt.Se a nővérem gyerekeinek sem,sem nekünk,sem Anyukámnak.Pedig anno nem is volt ilyen oltás.
2013. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!