Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szintén dundibb volt a...

Akinek szintén dundibb volt a babája az átlagnál, később "letornázta", mikor már járni tudott? Vagy mikor? Egyáltalán egy anyatejes baba mitől lehet kövér?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy később fog forogni is a súlya miatt? Mire figyeljek oda? A dokim nem mondott semmit, szerinte semmi gond.
2013. febr. 26. 18:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Minden baba más. Nem kell egyformán fejlődniük. Nagyobbik fiam nem volt 3 kiló, mikor született, de nagyon hamar behozta a lemaradást. Hol többet hízott, hol kevesebbet. Nagynövésű (genetika). Mozgásfejlődésben viszont le volt maradva rendesen. 1 évesen volt talán a legducibb, majd elindult és szépen lement a "fölös". A kistesó még csak 6 hetes lesz, de már most tudom mondani, hogy sokkal gyorsabb lesz a mozgásfejlődése. Látni, hogy sokkal erősebb baba, pedig elég duckó. 5 kilóval született.

Szerintem sem vagytok lemaradva!

2013. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
És ilyenkor ha mondjuk le van maradva egy baba, akkor van esetleg valami praktika, amivel rá lehet venni őket, hogy forogjanak mondjuk?
2013. febr. 26. 21:58
 13/34 A kérdező kommentje:
oké,nem most, de mondjuk ha 2 hónap múlva sem csinálja. Erőltetni azért nem akarom..
2013. febr. 26. 21:59
 14/34 anonim ***** válasza:
Én akkor vittem konduktorhoz (mozgásfejlődési szakember), amikor 10 hósan se kúszni, se mászni. Erre is vannak tornagyakorlatok, hogy mivel lehet fejleszteni őket. A forgásra nem tudom mi lehet. Szerintem is még várj, és ha később sem akar, akkor érdemes ezzel foglalkozni komolyabban. Tedd sokat hasra. Esetleg tegyél mellé játékot, hátha készteti a mozgásra. :)
2013. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Köszi,ezt fogom tenni :) Bár most még ha hasra teszem, nagyon vicces szegénykém,néz rám,nem érti mit akarok tőle,nagyokat nyög,büfög,durrog,bekakál az erőlködéstől,mert egyszerre emeli a fejét és a négy végtagját,aztán elfárad és sír.
2013. febr. 26. 22:57
 16/34 anonim ***** válasza:
Nagyon pici még, mást nem is kell tőle elvárni. Hagyd, ne erőltesd, sok ideje van még forogni. A fiam 5 hónaposan fordult hátról hasra, vissza 6 hónaposan. Az orvosunk teljesen meg volt elégedve vele.
2013. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem a védőnőmet miért aggodalmaskodik. A barátnőm kisfia 4 hetes (!) és tekereg összevissza az oldalára meg vissza,valószínűleg nem ő az átlag.
2013. febr. 27. 11:40
 18/34 anonim ***** válasza:
Hát nem, az biztos.
2013. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Biztos nem az átlag. Sőt, lehet, hogy pont vele van baj... Ugyanis a túl feszes izomzatú babáknak könnyebb a fordulás. Pl a koraszülött egész pici babák ezért tudnak már az inkubátorban is forogni akár, mert nekik jellemzően feszes az izomzatuk. Ezt később fejlesztik tornával.


Forgásra ösztönzi, ha teszel mellé játékot. Vagy lepedőben görgetni, fogod a két csücskét, és avval finoman fordítod át. Így ráérez a mozdulatra. De nektek még nem kell szerintem ilyesmit csinálni vele. Viszont ha nem szeret hason, az valószínű azért van, mert még nem elég erős a kis háta, és elfárad. Naponta többször érdemes hasra tenni, akár csak pár percre is, ha nem szereti. Egyre jobban fogja élvezni.

2013. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg így van,nem rég kezdtem tudatosan odafigyelni arra,hogy hasra tegyem mikor ébren van,kisebb korában csak rövideket aludt hason. És tényleg egyre tovább bírja,a kezdeti fél perchez képest már legalább 5 percig :)
2013. febr. 27. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!