Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
73%

2-es vagyok


Miért is pontoztatok le???????????????????????

Nem lehet más véleményem? Szánalmas! Minek kell akkor feltenni a kérdést?

2013. márc. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
Én zöld pipát adtam neked! Nem pontoztam le senkit! Mindenki véleménye érdekel!
2013. márc. 19. 23:50
 13/71 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén megvallva, én meg lesz@rom a pontozást. Még mindig nem azon múlik, hogy valaki jót mond-e vagy sem. Az ellenkező véleményt letojom, nem "pontozom", ha olyan, ami egyáltalán nem illik a kérdéshez akkor soktam lehúzni, vagy, ha nagyon- nagyon jót ír valaki, azt húzom fel.

de csak mert más máshogy csinálja, nem foglalkozom vele különösebben.

2013. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
86%

Ja, nálam a családban nem néz furán senki. Én nayon kevés ideig voltam szoptata (szépen magyarul), szopási sztrájk után nem próbákozott anyám, de a tesóimat 3-4 éves korukig szoptatta. Nyilván 3 évesen este vagy csak reggel....

Csak az ismerős anyukák... (Vagy éppen itt, amikor én hangoztatom mennyire pártolom)

2013. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
Végülis ez nem pontgyűjtő oldal, ahol ajándékot kapsz egy jó válaszért! :-)
2013. márc. 19. 23:57
 16/71 A kérdező kommentje:
És te észrevettél valamit pl. az egészségedben, hogy más lennél, mint a testvéreid?
2013. márc. 19. 23:58
 17/71 anonim ***** válasza:
84%

Allergiás vagyok, emellett hízásra hajlamos, és gyerekként gyakrabban voltam beteg. Tesóim sosem betegek, fittek, semmilyen allergiájuk nincs. Lehet véletlen, de 4 "gyereknél" ez érdekes, hogy csak én.

Ugye, akkor még nem adtak tápszert, így "rendes" kajákat adtak már 4 hónapos koromban, cukros teát stb.

2013. márc. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer sem. Én szerettem szoptatni nagyon, de egy gyereket már nem akarok. Amit leírsz, az szerintem nem teljesen normális. De nem ítélkezni akarok, te kérdeztél. Egy 16 hónaposnak szerintem ilyen mértékű szopira semmi szüksége, de mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy jónak látja. Valahogy úgy érzem, hogy te magad sem értesz egyet és helyesled a jelenlegi helyzetet. Az én fiam is imádott cicizni, azt hittem nehezen fog menni a leszokás, de nem így történt. Én egy évesen terveztem, hogy leválasztom, de 10 hósan alakult úgy, mert durva gyógyszert szedtem. Mikor lehetett volna cicizi megint, már nem kérte. Nem bánom, hogy így alakult, mert egy éves kor után, már egyre nehezebb elválasztani.
2013. márc. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen korban már semmi tápértéke az anyatejnek és a védő erejében sem hiszek egy majd másféléves esetében. Más az újszölött vagy egy 3-6 hós baba, akinek még valóban szüksége van az anyatejre és annak a védelmére.
2013. márc. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, az anyatejnek mindig van tápértéke. És mindig vannak benne hasznos anyagok....

Olvass utána, ha nem hiszed. De ne mondj butaságokat. ;)

2013. márc. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!