Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
78%
Ezt orvostól hallottam és saját paraszti ésszel is kilogikázom, hogy más csecsemőkorban a tej és más egy másfél éves gyereknél. Persze, biztos vannak benne hasznos anyagok..., de én nem hiszem, hogy attól nem lesz beteg a gyerek. Gondoltam, hogy ez lesz, ha leírom a véleményemet, akkor lesznek reakciók. Oké. Ez az én véleményem. Szoptasson mindenki belátása szerinti ideig. Ha úgy látja jónak akár 3 éves korig is... Én nem helyeslem. Már másfél évest sem helyeslem...
2013. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
79%

Most jön a rövid vita

Természetesen más az anyatej összetétele idősebb korban. Mivel igazodik a baba (kisgyerek) igényeihez.

Te ezt hallottad egy orvostól, én sok- sok másiktól, szoptatási tanácsadótól, védőnőtől stb, hogy igenis hasznos.


De csinálja mindenki, ahogy jónak látja. De ne mondjon olyat, hogy "nem helyeslem". Máshogy csinálom sokkal jobb.


És csak úgy poénból hisztizzek én is, abban pl mi rossz volt, hogy cumi egyszer volt a szájában, a cumisüveget hírből sem ismeri? :D

2013. márc. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
73%
2013. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 18 hónapos koráig szoptattam a lányom aztán elválasztottam. Ennek csak és kizárólag önző okai voltak ezt őszintén írom le. Egyszerűen nem volt már idegrendszerem éjszaka kb. 6-7 alkalommal ébredni plusz szinte egy percet sem tudtam mélyen aludni mert ha kiesett a szájából a cici már sírt, nyöszörgött. Tehát én ilyen kifacsart testhelyzetben voltam kénytelen "aludni" már másfél éve és egyszerűen beleuntam. Napközben olyan voltam mint a mosott kaki, nem bírtam a munkát, az, hogy az éjszakáim így teltek teljesen leszívtak.


Szerintem a Te babád azért lóg ennyire Rajtad mert unatkozik. Lehetséges, hogy nem köti le eléggé a figyelmét a játék amivel együtt játszotok. Velem ugyanez volt anno, mi panelban lakunk és egész nap csak a cici és a cici. Én is feljöttem ide és megkérdeztem, hogy miért kéri 5 percenként a cicit. Sokan azt írták, hogy azért mert unatkozik és nem tudja magát mivel elfoglalni. Ajánlottak dolgokat, programokat, elkezdtem Vele játszóházba járni, sokat mentünk ide-oda, meséskönyveket nézegettünk és egyre kevesebbet kérte napközben a cicit mert volt mi lekösse a figyelmét.


Az ellenzést tekintve is van egy jó kis sztorim :) A Párom családjában sem divat a hosszú ideig történő szoptatás. Asszem a max. idő az 10 hónap volt amíg a húga cicizett. Na és ugye nekem is mondogatták, hogy válasszam el (már 1 éves korától folyamatosan) mert Ő már nagy gyerek és nem való már Neki...stb. :) De a kedvencem az volt amikor a kislányom dédije (apai ágon) azt hangoztatta folyton nekem, hogy az már romlott tej és ne adjam a gyereknek mert 1 év alatt az teljesen megavasodik. :))) Na erre nem tudtam mit mondani, nem lehetett megmagyarázni, hogy de ez folyamatosan újratermelődik! :)


Úgyhogy ne is hallgass senkire, csak az ösztöneidre és arra a babádnak mi a jó! Mondjuk napközben szerintem nem feltétlenül jó, hogy ennyit lóg Rajtad. Próbálj meg más dolgokat kitalálni, hátha azok jobban lekötik!

2013. márc. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem 1,5 éves gyereknek már nem kellene egész nap az anyja mellén lógnia. Találj ki neki szerintem valami elfoglaltságot, mert az ennyire gyakori cicizés ebben a korban már szerintem is az unatkozás matt van.
2013. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
73%

25- lehet, hogy így én sem bírtam volna.

Bár enyém nem régóta alussza át az éjszakát, de már az első hetektől kezdve csak egyszer ébredt, mivel együtt aludtunk, én csak félálomban fordultam kicsit hozzá, kapta a cicit, 10 perc és aludt is tovább. Ha egész éjjel cici kéne a szájba, lehet, hogy én sem csináltam volna

2013. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
89%

Jelentkeznék a klubba :).

Az én 16 hós kisfiam is ilyen nagy cicista.

Nekem most a napokban kezdett csak úgy igazán normális kaja adagokat elfogyasztani (pl. egy egész üveg sütőtök püré, stb.).

Én is észrevettem, hogy ha rossz idő van, és nem tudunk kimenni, vagy front, vagy nyűgös, akkor egész nap rajtam lógna. Van amikor meg eszébe sem jut.

Éjjel is ébredni szokott, de szerencsére hamar vissza alszik, és ő is cicin alszik el nap közben és este is.

Én szeretem így ezeket a kis elalvás előtti szopikat is, bár mostanában ha éjjel ébred, valami csoda folytán már párszor vissza aludt cici nélkül is :).

Én sem akarom elvenni tőle, hadd szopizzon amíg jól esik neki.

2013. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
86%

Na, már 3- an vagyunk :)


Bár abban picit egyetértek, hogy normális esetben egész nap nem jó ha cicin van. Akkor csak unalomból teszi.

Betegség front stb idején más....

Pedig szerintem az egyik legnagyobb szoptatáspárti vagyok az oldalon (nem véletlen, hogy akár 3 éves korig is...)

2013. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
93%

Én azért húznék némi határt, hiszen már 16 hónapos, nem újszülött! Azt abszurdnak tartom, hogy bármikor felhúzza a ruhádat és szopjon napközben. Hangsúlyozom, hogy ennyi idősen! Az élet nem arról szól, hogy bármikor azt csinálok, amit akarok, kiszolgálom minden igényem. Egy újszülöttnél természetesen ez még más, de a gyermeked már messze van ettől, javában a dackorszak felé tart.

Mivel kérdezted, én leírtam, nekem ez a véleményem. Szerintem nem attól jó anya valaki, hogy mindenben kiszolgálja a csemetéjét. Nem gondolom, hogy ez a gyereknek egyébként jó, nagy csalódás fogja érni...

2013. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!