Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:
Jó, azért ne lépjük túl a határokat...
2013. márc. 21. 23:07
 62/71 anonim ***** válasza:
Milyen határokról beszélsz? Azt írta, hogy addig szoptatja, amíg szeretné.
2013. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
100%
És hány gyerek akar iskoláskoráig szopni?? Max 2-4 éves koruk között választják le magukat a gyerekek....
2013. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
48%

Persze, meg ahogyan a mesében meg van írva. Az állatvilágban mindig az anya választja el a kölyköt érdekes módon, amikor érzi, hogy itt az ideje.

Ha egy gyereknek kényelmes, akkor miért szokna le 4 évesen a szopiról? Én meg nem egy ilyen családot ismerek kérlek szépen.

2013. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon szeretem a gyerekeimet, mindent megteszek értük - egy egészséges határig. 21 hónap különbséggel született 5 (nemsokára itt a 6. baba is)gyerekem, 10 - 11 hónapig szoptattam mindegyiket. Úgy éreztem ez szolgálja az egészséges fejlődésüket, ez az, amit meg kell tennem értük. Amikor már reggel is csak elhanyagolható mennyiségű tejem volt, akkor eldöntöttem, hogy ez az utolsó nap - és kész. nem kellett leszoktatás, hiszti, szenvedés - és én sem vagyok egy rabszolganő, hogy egy másfél éves önálló akarattal rendelkező gyerek unlamában rángassa a pólómat, én meg anyai alázatból megengedjek neki mindent, amit szeretne a testemmel csinálni.

Szerintem sehová sem vezet az anyák ilyan saját magukat alárendelő viselkedése, mellesleg megjegyzem, hogy a testvérek hiánya is közrejátszik abban, hogy a gyerek csak Anyuval "játszik", és Anyu meg is teheti, hogy csak ezzel az egy gyerekkel foglalkozzon egész nap, és mindent az Ő kedvre tegyen. Ez nemhogy felesleges, hanem inkább káros is szerintem a gyerek későbbi személyiségfejlődését tekintve.

2013. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
82%

Ööööö, ez nem egészen így van. Alapesetben évekig szoptatnak (más kérdés, hogy a háziállatoknál pl a gazdák választják le pl a kiskutyákat, mert új gazdihoz kerülnek)


Amúgy meg. Lehet, az már a szülőnek kényelmes. Nem a gyereknek.

De, ezen lehetne napestig vitázni, szerintem nagyobb gáz, ha egy óvodás, kisiskolás gyerek mondjuk cumizik, mint az, ha egy 3 éves gyerek este kér egy kis cicit alváshoz...

2013. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább azt mondanám, mindkettő ugyanolyan gáz.
2013. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi szerintem egyáltalán nem az. Nem azt mondtam, hogy 2-3 évesen is egész nap cicin kell lógni, de 2 évesen napi 2, 3 évesen napi egy simán belefér.


No, de mindegy. A 2 oldal úgysem győzi meg egymást a dolgokról, nem is tervezem. Én bízom a WHO ajánlásaiban (és további kutatásokban, érdekesnek tartom azt is, amit egy válaszoló belinkelt, hogy különböző állatok meddig szoptatnak).

Ettől nem érzem, hogy be lennék zárva, hogy semmit ne tudnék csinálni, sokan csinálják ezt több gyerekkel (tandem szoptatás külön izgi), pocakban a tesó itt is. Azért, mert szoptatok sokáig, nem lettem rabszolga, a gyerekem sem zsarnok. Azt a napi 3-at, amikor nem árt neki, és egészséges, miért venném el?

2013. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
48%
Nem szoptatnak évekig a kutyák! Volt már neked kutyát?! Nem is az ember választja el, legalább is normális esetben soha. A kutyamama választja le akkor őket, amikor nőnek a fogai és harapják a cicijét. Ez kb 2-3 hónap kutyáknál. Miután kinőttek a fogak, képessé válik a szilárd táplálék megrágására, nincsen szüksége tejre.Ez az embernél is másfél-két éves korra tehető, csakhogy lássátok a párhuzamot! Régen azért szoptattak sokáig, mert sok helyen nem volt normális kaja, így éhen halt volna a gyerek!
2013. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom csak, hogy miért gondolják sokan, hogy az adott anyának a "szolgálat" vagy "szolgaság" ha tovább szoptatja a gyereket mint a nagy átlag. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy van olyan, akinek ez nem terhes. Nyilván van, aki mártírságból, meg elengedni nem tudásból erőszakolja a cicit a 2- 3 évesre, de nem hinném, hogy az eddig szoptató anyáknak ez lenne a jelentős többsége.

NÁlunk például a szoptatás olyan szinten épült be a mindennapokba mint a fogmosás vagy a mesemondás, nem valami nagy esemény vagy megerőltető különfoglalkozás. A lányom egy éve bölcsis, én nappalin tanulok és dolgozom, mégis "belefér" a hajnali és az esti szoptatás. Nem kell külön tervezni, nem jelent semmiféle megerőltetést. Az északai 2- 3 másfél évesen már megerőltető volt, nem szerettem, abba is hagytuk és kész. Most van reggel és este, nem zavar senkit. Ettől nem érzem magam sem rabszoljának sem szuperanyának. Az életünk természetes része, semmi több.

2013. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!