Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%

28-as!


Ennyi idősen nem elég csak a cici! Azt írtad, hogy most kezd sütőtök pürét enni??? Szüksége van ÉTELRE!!!!!!!! Szénhidrát, fehérje, vitaminok, amit gyümölcs és zöldség tartalmaz. Az orvos tudja, hogy mit csinálsz?

2013. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig szerettem volna szoptatni,az első lányom 10 hónaposan leválasztotta magát,mert mint kiderült megváltozott a tej íze,jött a hugica,aki 18 hónaposan levált magától,most a 11 hónapos 3. kislányom szoptatom,h meddig azt majd Ő dönti el..
2013. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%
4-en vagyunk.
2013. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 31., 28-as vagyok. Bocsi, félreérthető voltam.

Szóval mindent eszik, még csülökpörköltet meg bablevest is, csak nem evett úgymond "normál" mennyiségeket az ételekből. Ha üveges főzit vagy gyümölcsöt kapott, akkor általában csak a felét ette meg egyszerre, és tegnap volt talán az első alkalom, hogy egy 190 grammos sütőtök pürét egy ültő helyében benyomott. Általában kétszerre evett meg egy üveg kaját, vagy volt, hogy csak kétszer evett rendes kaját egy nap (pl. tízórait meg ebédet), és a többinél csak szopizott.

Mostanában kezdi, hogy 3-5 alkalommal eszik, és ilyen mennyiséget, és mellette szopizik.

Egyébként mindig hízott, hétről hétre mérjük, havi viszonylatban még sosem fogyott, és csak egyszer-kétszer stagnált. Amúgy, 11,5 kg.

2013. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, az én lányom két és fél éves, és még szopik, szóval nem rosszindulatból írom, amit:).

Én azt vettem észre, hogy ekkora korban a nagyon gyakori cicizés(ezt a szót én arra használom, amikor nem táplálkozásra vagy ivásra használja a mellet a gyerek) inkább pótcselekvés. Ahogy nálatok is, nálunk is akkor volt, lett volna egész napos cicin lógás amikor valami miatt itthon ragadtunk. játszottunk, házimunkáztunk, de amint megunta az adott programot, jött cicizni. Nekem nem esett jól, így én nagyjából másfél éves korában a nappali cicizéseket ritkítani szerettem volna. Eltereléssel, almával, vízzel kínáltam. Mert sokszor kiderült, hogy a cici "csak" pótcselekvés lett volna, valójában unalom, vagy éhség, szomjúság irányította volna a lányomat cicire:).

2013. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!!


Tanultam belőle. Én is próbálom elterelni a figyelmét, mert valóban nagyon nehéz lekötni. Ha kínálom itallal, iszik egy kortyot és földhöz vágja, és jön cicire. Valóban sokszor látom, hogy unalomból jön hozzám. Egy picit terhes a dolog valóban, de ettől függetlenül nagyon szeretek szoptatni.


Azt én is hülyeségnek tartom, hogy nincs tápértéke az anyatejnek. A bátyám is és én is csak 1 hónapig kaptunk anyatejet, és mind a ketten allergiásak vagyunk és hízékonyak. Biztosan van összefüggés, én hiszek benne!! És ameddig csak lehet, adok anyatejet a fiamnak.

2013. márc. 20. 11:11
 37/71 anonim ***** válasza:
100%

35ös vagyok, épp az imént olvastam ezt a friss irományt:):

[link]


Kiemelném belőle(tápérték és szükség van e egyáltalán a szoptatásra ekkora korban):

"Az anyatejben ugyanis a második évben megnő azoknak az immunanyagoknak a koncentrációja, ami ebben a korban a környezetével ismerkedő kisgyermeknek fontos védettséget ad a kórokozókkal szemben. Éppen ezért ajánlja a szakirodalom is a két éves korig, vagy azon túli szoptatást."


" Egy totyogó nevelésénél jól jöhet


Ilyenkor az anyák hajlamosak a szoptatás felfüggesztésében látni a kiutat, holott a helyzet valódi megoldása más lenne. Ez azért lehet probléma, mert a szopi elmaradásával éppen annak megnyugtató, ellazító, kötődést, bizalmat tápláló hatása fog hiányozni, ami egy éppen akaratát, ügyességét bontogató másfél éves totyogó nevelgetésénél bizony nagyon is jól jön."


Persze, megelőzvén a "támadásokat" : másképp is lehet ezeket a helyzeteket megoldani, de ha már szopik még az a gyerek, akkor semmi gond nincs ezzel:).

2013. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez pontosan így van.


Ha túlzásokba szeretnék esni (ami még nekem is az lenne), még csak a 3-4 éves kor sem lenne durva, akár inkább 4-5.

Ezt a "csakórákhiányoznakhogyazzáváljak" szoptatási tanácsadó oldalam IS mondatja velem.

Más (fő)emlősök az első maradandó fogakig (5-6 éves egy embernél) szoptatják kicsinyeiket, más nézet szerint a születési súly megnégyszerezéséig (átlagos súlyú, nem koraszülött babánál). Ez egy 3500 grammos gyereknél ugye 14 kg-t jelent, ami olyan 3 éves kor körül van.

2013. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Wow!!! :-)))
2013. márc. 20. 11:26
 40/71 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a némileg OFF- ért:), nemrég olvastam egy tételesen kigyűjtött listát, hogy más emlősökkel összehasonlítva meddig is tartana az emberi fajnál a "szoptatós kor", nagyon érdekes volt:)! Megkeresem, szerintem érdekes:).
2013. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!