Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen mindegy mire mondta. Mások kulturált stílusban tudták a véleményüket leírni, legyen az ilyen vagy olyan, Ő nem.
2013. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
66%

Úúúgy szeretem, amikor kiforgatják a szavaimat. Ha valaki nem akar sokáig szoptatni, ne tegye, nem érdekel. Az ő dolga.


De hozzáértés nélkül senki ne kérdőjelezze meg a tej tápértékét, előnyeit stb. idősebb gyerek esetében.

Be lehet ütni Google-ba, és máris ezer választ kap rá az ember. Hát még ha beszél angolul, és úgy keres rá a szoptatásra, és annak előnyeire (angolul még több van, nem egy embertől hallott információra alapozom. SOSEM. Mindennek utána járok, mivel a magyaron kívül 3 nyelven beszélek, így a többi nyelven is rákeresek)


És igen. Lehet értelmes, normális indokot mondani: "vissza kellett mennem dolgozni, gyógyszert kellett szednem, kimerültem az éjszakázástól" stb. Ez mind normális mondat, erre nem mondok olyat, hogy "kapja be" az illető, elfogadom, megértem. DE, annak aki minden normális információ hiányában kinyögi, hogy "semmi tápérték", rettentően sajnálom, de igenis megmondom, hogy kapja be.

2013. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
57%
A stílus amúgy ilyen esetben egyezik :)
2013. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az, hogy kapja be, nem igazán bántó. Kinek nem inge, az pedig nem veszi magára. Ilyen egyszerű
2013. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy 80%- os hozzászóló néha kicsit Csernusos stílusban adja elő magát. ÉN imádom Csernust :) :)
2013. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
46%

50- es válaszoló


Amúgy köszi :) :)

2013. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vettem magamra, nem én írtam a választ, amire a "kapja be" érkezett, csak úgy gondolom, hogy ez azon ritka kérdések közé tartozik ebben a témában, ahol nem kezdődött el az anyázás két tábor között, hanem normális maradt a stílus, ezért szerintem továbbra is kár volt ezt a kifejezést használni.Biztos azért nem érzem át ezt a stílust, mert én Csernust is utálom.Egyébként mindegy, ezen én nem akarok vitázni, ezzel le is zártam.
2013. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
58%
19 hónapos a kisfiam és 3x szopik egy nap. Addig fogja kapni, amíg szeretné.
2013. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
17%
Bejársz hozzá majd az iskolába is?
2013. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
50%
Megnéznéám hány iskolás szopik. :D de láttam gyereket, akinek iskolatáska volt a hátán, a szájában pedig cumi :O
2013. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!