Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furcsa "meglepetés"! Címlapfot...

Furcsa "meglepetés"! Címlapfotózás újszülött babával. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

A minap érkezett felém egy elég furcsa kérés:


Barátnőm újságíró egy lapnál,amely kismamáknak szól.Még nem született meg a lányom,de ő hamarosan cikket fog írni ebbe a lapba,még nem tudom pontosan,hogy miről,de valami baba-mama kapcsolatról vagy nem tudom.


Megkért rá,hogy a legyek a cikkhez a fotós alany,mert pont egy ilyennek,amilyen én vagyok,álmodta meg az illusztáción szereplő anyukát.De ami a legrosszabb,hogy az újságban én lennék a lányommal a címlapon,mert a cikkje abban a lapban előreláthatólag vezércikk lesz.


A problémám:utálom a fotózásokat,nem tartom magamat szépnek egyáltalán,szóval nem is tudom,hogyan eshetett rám a választása.Pár napos babára lenne "szükségük",idősebb már nem jó.Szerintem nekem egy ilyen fotózás nem tenne jót,túl nagy felhajtás lenne a szülés utáni hétben.Gondolom ki kellene kenni,valami menő ruhát kellene felvennem,idióta pózba kellene állnom,hát ha férfi fotós ,meg már csak hab lenne a tortán.Nem modellkedtem sosem,szóval nem is tudom,hogy működne ez az egész.Főleg úgy,hogy úgy fogok kinézni mint egy elefánt a porcelánboltban,szerintem,az önbizalmam irtó alacsony.


Amúgy a képeken azt mondta,hogy csak meg kellene ölelnem a babát,esetleg egy puszi,de a többit még nem tudom.


Gázsit ígértek érte,de az nem érdekel,most pár ezer forint pár képért...


Ti hogy lennétek ezzel? Bevállalnátok így?

(Bocsi,ha hosszú lett!)


2013. ápr. 7. 11:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Én bevállalnám:)
2013. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem vállalnám, de ahogy írsz az egészről így a Te helyedben sem.
2013. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 kíváncsicska ***** válasza:
82%

Ha barátnőd kért meg tuti nem hozna kellemetlen helyzetbe.És ha megkéred ne férfi fotós legyen akkor tuti megoldják.Nem kell félni az ilyenektől.Sok baba fotózás van manapság (nagy divat lett az újszülött fotózás), és akik csináltattak eddig, ismerőseim közül (igaz nem címlap fotózás volt) nekik semmi kellemetlenséget nem okozott.Szerintem meg pont nem az a lényege egy ilyen cikknek (fotózásnak) hogy abszurd képek szülessenek, mind beállítások, mind a smink.Nem divat fotózás.

Vállald be nyugodtan

2013. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be,mert utálok fotózkodni,nem akarnám,hogy az újszülött lányom egy újság címlapján legyen.Arról nem is beszélve,hogy nekem a szülés utáni napokban még az állás is nehezen ment,lassan jöttem bele az anyaságba,kb 10 napos lehetett,amikor megmertem igazán fogni.(Ez hülyén hangzik,de pici volt a lányom,igaz fogtam meg minden,de féltem.)Szóval nem.
2013. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen a természeted, félted-e az újszülöt babádat, stb.

Én tuti nem vállalnám be, mert tapasztalatból tudom, hogy újszülöttel nagyon nehéz bárhova is kimozdulni. Én legalább egy hónapig nem szívesen töltök el hosszabb időt fotóstúdióban, ahol gyerekeket is fényképeznek, így akár egy lájtosabb bárányhimlőt is simán össze lehet szedni. Mert pár képért nem pár percet kell ott lenni. Sokat voltam fotózáson, nem 5 percig tart.

A fotózás engem nem zavarna, sem az újságban való megjelenés. De az újszülött egészsége és az, hogy nekem is megterhelő lenne ez az első napokban. Még eleve össze sem lennénk úgy szokva.

Én inkább családi fotózásra mennék el külön picit később, ahol a férjem is ott lehet a képeken.

2013. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta,hogy ha annyira nem szeretném,ott lehetek ugyan természetesen,de egy másik saját modelljük fogná a babát és eljátszaná ezeket.Ti odaadnátok pár képért?

A modell ténylegesen modell,tehát úgy is néz ki,de kicsit idegenkedem tőle,hogy egy ismeretlen & a lányom című kép?? Nem mintha annyira féltelém,de...

Lehet jobb lenne a megoldás,mert barátnőmet nem szeretném megsérteni.Nem a modellel van a probléma,hanem a babával.Més babát sajnos abban az időben nem talál,amire "kellene" a cikkhez...

2013. ápr. 7. 12:03
 7/36 anonim ***** válasza:
68%
Biztos elgondolkoznék rajta. Én is hasonló vagyok, mint Te, de biztos tetszene, hogy rám gondolt a barátnőm és már csak miatta is elvállalnám.:-)
2013. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Én vállalnám. Én sem szeretem ha fotóznak, de biztos profi fotós csinálná, így maradandó képeket kapnék az újszülött babámról.
2013. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 kíváncsicska ***** válasza:
60%

Átadni nem adnám más kezébe az biztos.Beszélj le minden részletet a barátnőddel, mondd el neki az aggodalmaid, és ha el tudja oszlatni akkor hajrá :D

Ha kétségeid maradnak akkor ne vállald

2013. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Átadás nem lesz az tuti már eldöntöttem :)

A fotósok profik az igaz,mert jó hírű lapról van szó,nem az abszurditás a cél...de nem tudom van-e női fotósuk mert sztem nincs.

2013. ápr. 7. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!