Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furcsa "meglepetés"! Címlapfot...

Furcsa "meglepetés"! Címlapfotózás újszülött babával. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

A minap érkezett felém egy elég furcsa kérés:


Barátnőm újságíró egy lapnál,amely kismamáknak szól.Még nem született meg a lányom,de ő hamarosan cikket fog írni ebbe a lapba,még nem tudom pontosan,hogy miről,de valami baba-mama kapcsolatról vagy nem tudom.


Megkért rá,hogy a legyek a cikkhez a fotós alany,mert pont egy ilyennek,amilyen én vagyok,álmodta meg az illusztáción szereplő anyukát.De ami a legrosszabb,hogy az újságban én lennék a lányommal a címlapon,mert a cikkje abban a lapban előreláthatólag vezércikk lesz.


A problémám:utálom a fotózásokat,nem tartom magamat szépnek egyáltalán,szóval nem is tudom,hogyan eshetett rám a választása.Pár napos babára lenne "szükségük",idősebb már nem jó.Szerintem nekem egy ilyen fotózás nem tenne jót,túl nagy felhajtás lenne a szülés utáni hétben.Gondolom ki kellene kenni,valami menő ruhát kellene felvennem,idióta pózba kellene állnom,hát ha férfi fotós ,meg már csak hab lenne a tortán.Nem modellkedtem sosem,szóval nem is tudom,hogy működne ez az egész.Főleg úgy,hogy úgy fogok kinézni mint egy elefánt a porcelánboltban,szerintem,az önbizalmam irtó alacsony.


Amúgy a képeken azt mondta,hogy csak meg kellene ölelnem a babát,esetleg egy puszi,de a többit még nem tudom.


Gázsit ígértek érte,de az nem érdekel,most pár ezer forint pár képért...


Ti hogy lennétek ezzel? Bevállalnátok így?

(Bocsi,ha hosszú lett!)


2013. ápr. 7. 11:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nem tudom szültél-e már, de az első 2 nap az szörnyű a varratok miatt!!! Ráadásul nekem senki nem mondta, hogy ha megszületett a baba akkor kezdődik csak igazán az a néhány nap kínlódás! Természetesen utána óráról órára jobb a 2.-3. naptól... De ha császáros leszel akkor eleve nem csinálhatsz ilyesmit ha pedig nem akkor is szerintem egy hétnek el kell telnie amíg nem félsz leguggolni meg hirtelen mozdulatokat tenni a varrat miatt (nekem már felszívódó volt kívül-belül 2 éve és emlékszem amikor olyan 8-9 nap környékén egy hirtelen lehajolásnál elpattant az egyik ami olyankor már természetes de baromira kellemetlen). Szóval szerintem nem leszel abban az állapotban, hogy bevállalhasd főleg, ha ennyire utálod már csak a gondolatát is.

Arra is emlékeztesd a barátnődet, hogy a baba 2 hetes koráig nem viheted ki!

A pénz... hát persze relatív hogy mi a sok és a kevés. Szerintem manapság 10-20 ezer ft ne haragudj, de marha kevés bármire is. egy zacskó pelenka majdnem 5ezer ft... Szerintem egyrészről ha annyira jó barátnők vagytok akkor miért kéne pénzt ígérni (kivéve ha nem aprópénzről lenne szó mert így ez nevetséges) és ha ismer akkor miért nem tudja mennyire utálod az ilyet? Szerintem eleve el kellett volna zárkóznod az egésznek az ötletétől is, mert ez, hogy ,,majd eldöntöd" az reménnyel kecsegteti miközben te azon vívódsz hogyan utasítsd vissza. Mond el neki, hogy te félsz a szülés utáni állapottól és ne haragudjon, de szeretnél 100%osan csak a babádra koncentrálni és így is nagyon izgulsz nem szeretnél még a fotózás miatt is.


Ráadásul csak annyit kéne tenniük, hogy fb-on kiírnak egy hirdetést, hogy keresnek újszülött babákat ekkorra meg ekkorra fotózáshoz ennyiért meg ennyiért... és azok a szülők akiknek tényleg számít ez a néhány ezer ft is, és valóban megéri nekik a picit más kezébe adni néhány fotóig jelentkezhetnek. Nagyon sokan kerülnek rossz helyzetbe akár munkahely megszűnés miatt, akár egy rossz döntés miatt... és nagyon sok babás családban nincsenek meg a megfelelő anyagi körülmények, legalábbis tényleg napról napra vagy hónapról hónapra él sok család és ott bizony ez egy óriási lehetőség lenne az a néhány perc amíg valaki lefotózza a picit. Lenne bőven jelentkező!

2013. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Őszintén, hány ilyen alkalom adódik az életedben? Ha sok akkor ne vállald.

Én be vállalnám, jo lesz pár év múlva megmutani neki.meg milyen már hogy visszaköszönök az újság címlapjárol.

2013. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Gondolom megvárják, amIg kijösz a kórházból és a fotózás lehet otthon is, a hátteret megváltoztatják. Én császáros voltam, mire kijöttem semmi bajom nem volt. Ha a fotózás alatt baja lesz a varratnak, akkor bármikor, gondolom a gyerek mellé nem kapsz súlyzókat.
2013. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Elvileg gátvédelemmel szülök,nem lesz varrat akkor.

A baba nem nagy,de persze ezt nem lehet előre kiszámítani.

2013. ápr. 7. 14:11
 35/36 anonim ***** válasza:
Abban az esetben vállalnám, ha tényleg 100%-ig rendben lesz minden a babával és velem, és otthon megoldható, plusz a "stáb" is megígéri, hogy senki sem jön pl. náthásan. De ekkor is csak a maradandó emlék rész, na meg a buli és a kíváncsiság miatt, mert szerintem az 5000 Ft nagyon kevés (reklámszakmában dolgozom).
2013. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
.
2016. ápr. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!