Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furcsa "meglepetés"! Címlapfot...

Furcsa "meglepetés"! Címlapfotózás újszülött babával. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

A minap érkezett felém egy elég furcsa kérés:


Barátnőm újságíró egy lapnál,amely kismamáknak szól.Még nem született meg a lányom,de ő hamarosan cikket fog írni ebbe a lapba,még nem tudom pontosan,hogy miről,de valami baba-mama kapcsolatról vagy nem tudom.


Megkért rá,hogy a legyek a cikkhez a fotós alany,mert pont egy ilyennek,amilyen én vagyok,álmodta meg az illusztáción szereplő anyukát.De ami a legrosszabb,hogy az újságban én lennék a lányommal a címlapon,mert a cikkje abban a lapban előreláthatólag vezércikk lesz.


A problémám:utálom a fotózásokat,nem tartom magamat szépnek egyáltalán,szóval nem is tudom,hogyan eshetett rám a választása.Pár napos babára lenne "szükségük",idősebb már nem jó.Szerintem nekem egy ilyen fotózás nem tenne jót,túl nagy felhajtás lenne a szülés utáni hétben.Gondolom ki kellene kenni,valami menő ruhát kellene felvennem,idióta pózba kellene állnom,hát ha férfi fotós ,meg már csak hab lenne a tortán.Nem modellkedtem sosem,szóval nem is tudom,hogy működne ez az egész.Főleg úgy,hogy úgy fogok kinézni mint egy elefánt a porcelánboltban,szerintem,az önbizalmam irtó alacsony.


Amúgy a képeken azt mondta,hogy csak meg kellene ölelnem a babát,esetleg egy puszi,de a többit még nem tudom.


Gázsit ígértek érte,de az nem érdekel,most pár ezer forint pár képért...


Ti hogy lennétek ezzel? Bevállalnátok így?

(Bocsi,ha hosszú lett!)


2013. ápr. 7. 11:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%

Mások ölni tudnának egy ilyen fotózásért :))) Még fizetnének is érte hogy a kismama vagy bármelyik lap címlapján legyenek (ismerek nem egy ilyet):)

De ezt te érzed hogy ha neked valóban ennyire kellemetlen akkor ne menj el, szólj hogy neked ez nem fog menni és kész:)

De azért ez egy profi fotó lenne, soha vissza nem térő alkalom:)

Én is ilyen vagyok mint te amúgy nagyrészt nem az én világom ez a mutogatósdi:) de ha így felajánlanák, felkérnének főleg még fizetnek is biztos nem mondanék nemet.

2013. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
68%
11 vagyok, más kezébe tuti nem adnám, vagy együtt vagy sehogy :) (vagy impala vagy semmi üvegtigris:)))
2013. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
77%
Más kezébe fix, hogy nem adnám. Azt, hogy engem fotózzanak, azt elvállalnám.
2013. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
az alapján, amit írsz, szerintem ne vállald, mert a lelked mélyén nemet szeretnél mondani. én egyébként ebben a világban dolgozom, egy címlapfotózás nagyon fárasztó, órákig tart és sokszor nem tudnak annyira tekinettel lenni rád és a babára, mert a fotónak meg kell lennie, haladni kell é sahogy telik-múlik az idő az anya és a bab is egyre nyűgösebb. szép dolog a barátnődtől, h "egy olyan lányra gondolt, mint te", de azért ebben bőven benne van az is, h nem nagyon van más választása, mint téged rábeszélni,mert sebtében nem fog találni vkit, aki meg is felel és vállaná is. ezt bizonyítja az is, h bárrád gondolt, az a megoldás is szóba jött, h te ne szerepelj a képen, csak add a babát. ha szívesen vennél részt benne és büszkén mutatnád neki később, ha felnőtt (mert így is fel lehet fogni), akkor tedd, de amúgy nincs az a pár azer forint, amiért érdemes pár nappal a szülés után ennek kitenni magadat és a babádat...
2013. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

hátezjó...más ölni tudna érte,én meg még a sulifotózáson is meghaltam majdnem :))

Ha a kamera a közelembe kerül,álatlában azon mesterkedem,hova lehetne bújni előle...a tablófotózás volt az utolsó fotózásom életembe.

Igaz,hogy nem szeretem mutogatni magam,sminkelni csak ritkán szoktam akkor sm hupikéket meg babarózsaszínt,nincsenek méregdrága ruháim,meg hát tök átlagos vagyok mindenhogyan.

Majd még eldöntöm :))

Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 7. 12:16
 16/36 anonim ***** válasza:
11 vagyok nekem is fura, de mondom, nekem nem egy olyan kismama ismerősöm van aki küldte be a fotókat hogy kismama fotózáson részt vegyen, meg hogy címlap mami legyen, meg a gyerekkel is hogy fotózzák mert az mekkora szám hogy a kismama x-dik lapján benne vannak és hogy milyen jó képeket csinálnak (ja durva utómunkálatokkal én is bombázó vagyok:))) na hát nem vagyunk egyformák.
2013. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Ja az meg a másik,hogy a végén már nem is én leszek a képen...mert agyon lesz retusálva.Nem semmi direkt beküldte...atyaég már bocs :)


Meg az lenne szép,nehogy túl kövérnek találjanak merthogy frissen szült és ezért csinálnak belőlem egy 40 kilós álembrerkét...de izgi lenne,lesülne rólam a bőr azt hiszem.


Amúgy rendszeresen fotóznak kismamákat,szóval sztem már megszokták,de hogy mennyire pörgős a tempó hát ja...passz!

2013. ápr. 7. 12:25
 18/36 anonim ***** válasza:

Figyelj! Túl sok a de! e kínlódsz ezzel a dologgal, akkor nehezen tudnám elképzelni, hogy tetszik, és szívesen csinálod. Akkor viszont hagyd a pi...-ba!

igen, más tuti kapna az alkalmon, többek között én is. Én rühellem, ha fényképeznek, és a családi képekbe is bele tudnék halni. De ha a barátnőm ajánlja, akkor nem amatőr dologról van szó. Jó fotós, aki nem csinál belőlem hülyét, és még javíttathatok is rajta, ha nem tetszik. És nemigen pár ezer ft-ról van szó, részemről ez sem elhanyagolható, bár nem mindegy milyen áron. Nekem tetszene a dolog...

De neked szerintem nem, akkor meg ne morfondírozz, mondj nyugodtan nemet!

2013. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Én azért nem vállalnám be, mert a pár napos kisbabámat nem tenném ki egy ilyen tortúrának. Arról ne is beszéljünk, hogy ilyenkor az ember a háta közepébe nem kíván egy ilyen felhajtást.

Ráadásul egy ilyen pici baba immunrendszere meg az idegrendszere annyira sérülékeny még, én félnék, hogy esetleg elkap valamit, vagy rosszat tesz neki.

Szerintem ez a kisbabának nagyon nagy macera, szegény még csak most került ki ebbe a nagy világba. Engem megölne a lelkiismeret furdalás, mikor szegény ott sírna.

Persze ez csak én vagyok. Szóval konkrétan ÉN nem vállalnám be.

2013. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

19.

hát igen, nem véletlenül ragaszkodnának a babához még jobban, mint az édesanyához, hiába barátnő. nehezen találnak olyat, aki nyugodt szívvel kitenné ennek a pár napos babáját. ezért akarják ismerőstől, félig baráti szívesség alapon. én a te véleményeden vagyok, nem tenném ki ennek a babát és nem tartom etikusnak a mézes-mázas csomagolást a barátnő részéről: "Megkért rá,hogy a legyek a cikkhez a fotós alany,mert pont egy ilyennek,amilyen én vagyok,álmodta meg az illusztáción szereplő anyukát." Végül mégis belemenne, h anyuka helyett modell szerepeljen és anyuka csak a frissen született babáját adja. akiről egyébként azt sem tudja, h milyen, hiszen még meg sem született, de ő látatlanban is tökéletes lesz. kilóg a lóláb

2013. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!