Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furcsa "meglepetés"! Címlapfot...

Furcsa "meglepetés"! Címlapfotózás újszülött babával. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

A minap érkezett felém egy elég furcsa kérés:


Barátnőm újságíró egy lapnál,amely kismamáknak szól.Még nem született meg a lányom,de ő hamarosan cikket fog írni ebbe a lapba,még nem tudom pontosan,hogy miről,de valami baba-mama kapcsolatról vagy nem tudom.


Megkért rá,hogy a legyek a cikkhez a fotós alany,mert pont egy ilyennek,amilyen én vagyok,álmodta meg az illusztáción szereplő anyukát.De ami a legrosszabb,hogy az újságban én lennék a lányommal a címlapon,mert a cikkje abban a lapban előreláthatólag vezércikk lesz.


A problémám:utálom a fotózásokat,nem tartom magamat szépnek egyáltalán,szóval nem is tudom,hogyan eshetett rám a választása.Pár napos babára lenne "szükségük",idősebb már nem jó.Szerintem nekem egy ilyen fotózás nem tenne jót,túl nagy felhajtás lenne a szülés utáni hétben.Gondolom ki kellene kenni,valami menő ruhát kellene felvennem,idióta pózba kellene állnom,hát ha férfi fotós ,meg már csak hab lenne a tortán.Nem modellkedtem sosem,szóval nem is tudom,hogy működne ez az egész.Főleg úgy,hogy úgy fogok kinézni mint egy elefánt a porcelánboltban,szerintem,az önbizalmam irtó alacsony.


Amúgy a képeken azt mondta,hogy csak meg kellene ölelnem a babát,esetleg egy puszi,de a többit még nem tudom.


Gázsit ígértek érte,de az nem érdekel,most pár ezer forint pár képért...


Ti hogy lennétek ezzel? Bevállalnátok így?

(Bocsi,ha hosszú lett!)


2013. ápr. 7. 11:52
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

konkrétan 5 ezret ígértek egy képért,már ami belekerül.Mondjuk benne lesz kettő akkor kapok egy tizest.

Nem kevés pénz,de nekem nem éri meg.


Köszi a válaszokat,eldöntöttem,hogy nem megyek,valóban túl sok a de...a barátnőm valószínűleg meg fogja érteni.

2013. ápr. 7. 12:42
 22/36 A kérdező kommentje:

Üzlet...a lányomért többet adnának.Adnánat 20-at ha a modell fogná,de azt mondták,ha kérek többet,akkor megtoldjék még.


Szóval örülni biztosan nem fog,hogy lemondom,amúgy nagyon jóban vagyunk,úgyhogy valószínűleg tényleg nem fog érte megharagudni...ez van :))

2013. ápr. 7. 12:45
 23/36 anonim ***** válasza:
de, kevés. egy címlapfotóra még 30.000 Ft-ért is "olcsó" vagy...
2013. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
látod, nekik a lányod kell. a többi csak duma...
2013. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Igen,csak olcsó húsnak híg a leve :)

Gondolom címlapra egy képzett modellnek nyilván többet kell fizetni,hát ja.

Rajtam meg többet kell retusálni :)

(Most valahogy elképzeltem és szakadok a röhögéstől,bocsi)

2013. ápr. 7. 12:48
 26/36 A kérdező kommentje:
Az ár alkuképes...komolyan,mintha tárgyakat kellene fotózni és nem embereket.Ez kemény.
2013. ápr. 7. 12:50
 27/36 anonim ***** válasza:

19. vagyok. Én semmi pénzért nem vállalnám el. Még most sem, pedig már lassan másfél éves a kisfiam.

Azt mondjuk megengedném, hogy egy saját magunk által készített képet betegyenek az újságba (ami nem konkrétan ezért készült, tehát nem kellett macerálni a gyereket, pl. öltöztetni vagy ilyesmik), azzal nem lenne gondom.

Csak azzal, hogy húzzák vonják a gyereket, ami neki esetleg nem tetszik.

Még azért is furdalt a lelkiismeret, mikor elcipeltem szegényt egy esküvőre, de mivel mindenki hivatalos volt, nem tudtam kire hagyni. Nem is aludt előtte (tök rossz alvó), úgy sírt szegénykém, hogy be se mentünk a szertartásra, csak kint vígasztaltam őt az előcsarnokban. Majd megszakadt a szívem :(. Akkor olyan 9 hónapos körül volt. Szerencsére a vacsorára már nem kellett elmennünk.

2013. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
hát, én sok helyen voltam, ahol gyerekkkel fotóztunk, forgattunk és ha éppen nincs jó passzban, nincs kedve szerepelni akkor nagyon nagy szenvedés neki. volt olyan kislány, aki elbújt a mosdóba, h ne kellejen tovább csinálni, az apja meg utána ment és ráparancsolt: "azoonal visszamész és csinálod,amit mondsanak. te dolgozol, nem azért vagy itt, h jól érezd magad!" a kislány nézett az apjára és nyelte vissza a könnyeit. a szívem szakadt meg érte, komolyan. és igenis, h hajtja őket a stáb néha... viszont az igazsághoz hozzá tartozik, h ahol nem a szülő ambíciója/pénzkereseti forrása, h a gyereke statiszta, hanem a gyerek akar szerepelni, ott nincs gond. az a gyerek élvezi, moslyog, szinte kivirul a forgatás idejére...
2013. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám, hidd el, nem leszel 40 kilósra retusálva, nem az a cél és ha belegondolsz, lesz rólad és a babáról egy profi kép, amiért sokan nem keveset fizetnek.Ez nem divat fotózás lesz, az pedig, hogy kiteszed a babát valaminek, mégis minek?
2013. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
ja és legyen egy kis önbizalmad, biztos szép pofid van, nem véletlenül gondolt rád. Egyszer egy reklám miatt szerepeltem a tv-ben, 5 perc alatt felraktak egy nem kihIvó szép sminket, amitől magamra se ismertem, annyira szép lett az arcom, azóta se sikerült úgy sminkelnem magam. Ez neked is tök jó dolog és jó emlék. Ne hagyd ki.
2013. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!