Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki elvből nem használ járókát...

Aki elvből nem használ járókát az egész nap kézben tartja a még ülni, mászni nem tudó gyereket?

Figyelt kérdés
A mikortól használtok járókát típusú kérdéseknél mindig megjelenik néhány kioktató válaszoló, hogy nem kell járóka. Nem értem miért gondolják, hogy akinek járókája van az egész nap abban "tartja" a gyereket. Csak gyanítom, hogy az én gyerekem akkor van a járókában, amikor az így megnyilvánulók a kiságyba teszik, vagy pihenőszékbe kötözik.
2013. ápr. 8. 16:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Én nem ellenzem elvből a járókát, de aki igen, az azért van így vele, mert úgy gondolja, hogy nem szabad a kúszó-mászó gyereket ilyen kicsi helyre bezárni hosszú időre. Nem arra az időre gondol, amikor még nem mozog, akkor mindegy, hol van.
2013. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
9. a gyerekeknek pedig kell korlát és nem igaz, h fél szemed mindig rajta, mert mi van, ha csengetnek v kakilsz és egy kicsit tovább nyomsz, mint szoktál :). ilyenkor teszik az emberek járókába a gyereküket. szerintem ez egy butaság, h a gyereknek rosszat tesznek a korlátok. a gyereknek kellenek korlátok, természetesen egészséges határokon belül.
2013. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nyilván nem órákra rakja bele az ember, semmivel sem rosszabb mint a föld/játszószőnyeg. Ez meg hogy ne korlátozzuk a gyereket, szerintem kissé el van túlozva.
2013. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
ja meg nem írta senki hogy gáz, csak a vélemenyek alapján használtam ezt a szót...
2013. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

Azért írtam, hogy ilyesfajta korlátok. Nem azt írtam, hogy nem kell neki korlát. Nyilván nem a domestosszal játszik és töri a vázáimat. Ha tovább nyomok, vagy csengetnek, akkor arra a kis időre beteszem a kiságyba. Ahogy átvettem a levelem, vagy kinyomtam a macit már veszem is ki a gyereket és megy a szőnyegre.

De engem nem kell meggyőzni és vitázni sem, nyugi! Én így csinálom és látom jónak, te pedig úgy. Mindketten jól csináljuk. Tudod miért? Mert mindenki maga dönti el mi kell a gyermekének.

2013. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

okés, akkor volt itt egy kis félreértés, azt hittem, ilyen föld lánya anyuka vagy, akinek a gyereke előbb-utóbb betöri a fejét, ha nem a szekrényajtóval, hát akkor kalapaáccsal, mert mindennel meg kell ismerkednie...:)


amúgy tényleg nem sok közöm :)

2013. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Dehogy is. :) A kalapács is el van dugva. :D

Egyébként nyilván a szőnyeg- föld kombo sem jó, ha több óráig ott hagyjuk a gyereket, oszt találja föl magát.


Na, de akkor értjük egymást. :)

2013. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Lányomnak nem volt járókája,mégpedig egyrészt a helyhiány miatt,másrészt mert akkor úgy gondoltam és többen azt mondták,hogy mozgásfejlődés szempontjából jobb,ha hagyjuk hadd kússzon-másszon-felfedezzen. De aki a korlátokat mondja,abban lehet valami,mármint,hogy kell neki.Most szintén helyhiánnyal fogok küzdeni(várom a kistesót),tehát nem lesz járókánk,de többet lesz kiságyban és nem mindig mindenhova viszem magammal(pihenőszékben meg hasonlók)mert akkor később is mindig a nyakamban akar lógni.
2013. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
52%

nrm volt se járóka, se pihenőszék, se játszószőnyeg. a szőnyegen játszik, teszünk rá egy nagy törölközőt.

amíg olyan kicsi volt, hogy a pihenőszékben tudtam volna etetni, akkor csak szopizott.

járókáért meg elvből nem adnék annyit.

amúgy folyton a nyakamon lóg, igen, még most is, főleg hordozókendőben, meg leülök mellé játszani vagy mászni.

az utazóágyat próbáltuk járókának használni, de nem tetszett neki, hogy benne van, míg mi máshol vagyunk és nem lát minket

2013. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Bár a kérdésben leírtam, hogy még mászni nem tudó gyerekre gondolok, de lehet hogy így sem volt teljesen érthető amit akarok.

Tehát olyan kérdésnél, amikor valakinek többen leírjuk, hogy akár 1-2 hónapos korban is érdemes már megvenni a járókát, különösen ha állítható magasságút akar, mindig jön valaki pl. olyan beszólással, hogy ő soha nem tenné bele, az ő gyereke mindig vele van. Mintha mi, akik beletesszük a járókába a gyereket megszabadulnánk tőle. Nem gondolom, hogy akinek a földön fekszik az 1-2 hónapos gyereke arról jobban elmondható, hogy vele van, mintha a járókában játszik és mellette ülök.

2013. ápr. 8. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!