Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki elvből nem használ járókát...

Aki elvből nem használ járókát az egész nap kézben tartja a még ülni, mászni nem tudó gyereket?

Figyelt kérdés
A mikortól használtok járókát típusú kérdéseknél mindig megjelenik néhány kioktató válaszoló, hogy nem kell járóka. Nem értem miért gondolják, hogy akinek járókája van az egész nap abban "tartja" a gyereket. Csak gyanítom, hogy az én gyerekem akkor van a járókában, amikor az így megnyilvánulók a kiságyba teszik, vagy pihenőszékbe kötözik.
2013. ápr. 8. 16:37
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

"Beteszem a kiságyba. De utána veszem is ki. Ugyanígy cselekszem, ha csengetnek, vagy kiviszem a szemetet. "


Én meg erre használom a járókát, ami a nappaliban van. Semmi másra. Még 6 hetes korában vettük meg, akkor ott is aludt napközben, illetve valamennyit ott "játszott" egy ideig. Például nézte a zenélő körforgóját, feküdt a hátán és csörgővel játszott. Én nem hiszem, hogy ezzel a mozgásfejlődését akadályoztam volna 2-3 hónapos korában. Nekem sokkal furcsább lett volna 6 hetesen a hideg földre letenni.

Én konkrétan azon vagyok kiakadva, hogy ezen az oldalon bármilyen kérdés van, olyan emberek, akik nem tudják miről van szó hülyeségeket állítnak. Szerintem a járókát használók 90%-a kb. úgy használja, mint én. Olyan emberek, akiknek nincs és ellenzik azt, amit meg sem tapasztaltak azt hiszik, hogy nem hagyjuk kúszni-mászni a gyereket és bezárjuk egy kalitkába. Szerintem erről szó nincs. Úgy gondolom, hogy azokban a helyzetekben, amikor én berakom a járókába, olyankor ti is berakjátok valahova (pl. kiságy, pihenőszék, etetőszék, utazóágy, hordozó, stb.).


Abban a hosszú leírásban ez foglalja össze szerintem legjobban a tévhiteteket: "Persze ehhez a módszerhez sokkal több türelem kell." Az, hogy valakinek van járókája nem jeleti azt, hogy nincs türelme a gyerekéhez, nem jeleti azt, hogy kevesebbet van kinnt vele.

2013. ápr. 8. 22:19
 32/35 anonim ***** válasza:
50%

Ha tényleg csak addig teszed bele, amíg kimész wc-re, vagy kinyitod az ajtót, amikor csengetnek, az teljesen rendben van.

De őszintén szólva én úgy láttam eddig mindenhol, ahol járóka volt, hogy nem csak erre használják, pár perces használatért felesleges is lenne megvenni. Sok helyen láttam, hogy pl. büntinek használják, ha rosszalkodik a gyerek, beleteszik és hagyják ott bőgni. Aztán csodálkoznak, hogy miért nincsen ott el, miután ilyen rossz emlékek társultak hozzá. Szerintem is korlát.

Mégegyszer hangsúlyozom: ha tényleg csak pillanatokra teszed bele a babát, azzal nincs semmi baj.


Válaszolva a kérdésedre, amíg nem tudott kúszni/mászni, a játszószőnyegén volt. Olyan messzire nem tudott "elgurulni", hogy kárt tegyen magában valamivel az alatt a pár perc alatt, amíg én mondjuk kimentem mosdóba.

Amerikai konyhás nappalink van, amikor már tudott kúszni, a nappali részt, ahol nincs semmi számára veszélyes dolog lekerítettük babakarámmal, aminek általában nyitva van az ajtaja, így szabadon garázdálkodik a lakásban. Ha néhány percig nem tudok rá figyelni, akkor becsukom a karám ajtaját, így nem tud kijönni a nappaliból, de nem is üvölt a rácsra csavarodva, mert nem érzi ketrecnek a karámot, mivel általában nyitva van, és a nap nagy részét ott töltöm én is a nappaliban.

2013. ápr. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Van jarokank de mindket fiam utalta/utalja (nagy 4 eves lesz nyaron, kicsi 6 honapos mult) igy en nem eroltettem. Mentek a foldre felfedezni a terepet :)

Szerintem mindenki csinalja ugy ahogy nekik jo, masnak meg semmi koze sincs hozza.

2013. ápr. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Nálunk az első gyereknél nem volt járóka,szimplán a hely miatt de miután elköltöztünk és jött a kis tesó,még meg sem született de megvettem,olyat amit be lehet tolni a konyhába,mindenhová. Én szeretem,kisfiam 3 hónapos lesz,kezdettől fogva használjuk,eleinte ebben is aludt itt velünk a nappaliban,mivel itt vagyunk nap közben,most alváshoz bemegyünk a kiságyba a szobába,ha felkel,jön ki hozzánk,innen nézelődik,nézi a körforgóját,elvan.van hordozókendőm,abban is van,van pihenőszék,néha abban,földre nem teszem még...a játszószőnyeget még nem élvezi,nyilván ha már kúszik,nem abban fogom tárolni :),mint ahogy a nagyobbat sem annak idején de még erre nem érett,szóval semmi kifogásom a járóka ellen,ez nem bébikomp.
2013. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Legközelebb úgy kérdezd, ilyen modernül, hogy "hempergő", akkor nem fogják így utálni. Amúgy vicces, hogy máshol meg azt nyomják, hogy be ne tedd a gyereket a kiságyba, csak aludni, hogy tudja ott aludni kell, a járókásokat meg lecseszik, hogy miért nem a kiságyba teszik a gyereket a járóka helyett.


Amúgy meg tök mindegy, ahhoz az anyukához képest, aki a kicsi kutyuskája miatt az öt és fél hónapos gyerekét összesen max. két órára veszi ki az ágyból egész nap bármi jó.

2013. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!