Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki elvből nem használ járókát...

Aki elvből nem használ járókát az egész nap kézben tartja a még ülni, mászni nem tudó gyereket?

Figyelt kérdés
A mikortól használtok járókát típusú kérdéseknél mindig megjelenik néhány kioktató válaszoló, hogy nem kell járóka. Nem értem miért gondolják, hogy akinek járókája van az egész nap abban "tartja" a gyereket. Csak gyanítom, hogy az én gyerekem akkor van a járókában, amikor az így megnyilvánulók a kiságyba teszik, vagy pihenőszékbe kötözik.
2013. ápr. 8. 16:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt járókánk helyhiány miatt. Bevallom nem is hiányzott. Én is ugyanúgy ott hagytam pár percre a földön vagy a kiságyban, mint más a járókában, ettől nem éreztem magam se jobbnak, se rosszabbnak...

Viszont nem értem, hogy miért fáj egyeseknek hogy más anyukák használják.

2013. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
A járókát én is ellenzem,de köze sincs az oknak a leírtakhoz.Nekem is volt gyerekként,2-szer feldőltem vele.Ez az egyik oka.A másik a mozgásfejlődés.Ha megkérdezel egy gyógytornászt pl.,nagyon ellenezni fogja.A kicsi izmai még nagyon gyengék.Ültetni,állítani,járatni sem szabad.Gyenge a gerince,nem bírja tartani magát.A szőnyegre tétel a szabad mozgásfejlődést segíti,hogy megerősödjenek az izmai.Olvass utána!Egyébként fizikai oka van,nem lelki,hogy ellenzem.Amúgy meg mindenki úgy csinálja,ahogy akarja.
2013. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Kedves Esztersára! Nem vagyok biztos benne, hogy Te tudod mi a járóka.
2013. ápr. 8. 20:27
 24/35 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem vagytok egy véleményen, miért ne tudná, mi az a járóka.


"A járóka leszűkíti a gyerek azon igényét, hogy tanulhasson a világról - ez nyilvánvaló -, de súlyosan korlátozza az idegi fejlődést is az által, hogy a baba nem kúszhat-mászhat (ezek a folyamatok létfontosságúak a normális fejlődéshez). Akadályozza a látás, a manuális kompetencia, a szem-kéz koordináció és egy sor más dolog fejlődését. (Hasonlóan gátolja az egyensúlyérzék fejlődését és a biztos járás kialakulását a bébikomp.)


Megakadályozzuk, hogy gyermekünk összetörjön-szétszedjen-megfogjon dolgokat (mely a tanulás egy módja), az által, hogy korlátozzuk a mozgásterét. A gyerek így fizikai, érzelmi és tanulási vákuumba kerül. Abban korlátozzuk, amiben leginkább szeretnénk, hogy kedve teljen később: a tanulásban.


Mennyivel szebb megoldás a közösen végzett házimunka, vagy egy játszósarok kialakítása abban a helyiségben, ahol a legtöbb ilyet végezzük (pl. konyha). Persze ehhez a módszerhez sokkal több türelem kell. Alakíthatjuk a napirendünket is úgy, hogy akkor végezzük el a házimunkát, ha a kicsi alszik, de akár magunkra is köthetjük hordozókendőben."

2013. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
"A kicsi izmai még nagyon gyengék.Ültetni,állítani,járatni sem szabad.Gyenge a gerince,nem bírja tartani magát" ebből és abból, hogy felborult vele gyanítom, hogy a bébikompról írt.
2013. ápr. 8. 21:03
 26/35 A kérdező kommentje:
Már kétszer leírtam, hogy nem a kúszó-mászó gyerekről van szó, ezért az egész idevágott ömlengés értelmetlen.
2013. ápr. 8. 21:05
 27/35 anonim ***** válasza:

Figyelj, tedd járókába. De komolyan, minek foglalkozol másokkal? Ha szerinted úgy jó, cselekedj belátásod szerint.


Minek válaszoljon neked ide bárki is, úgyis belekötsz. Ezek a magyarázatok sem elégítettek ki, amiket eddig adtunk többen is. Ennél több magyarázatot nem hiszem, hogy kapnál.

Meg minek is, ha szítod a feszkót, már eleve a kérdés megfogalmazásánál ez jön le. Kötözik, meg most is ez az ömlengés.


Egyébként tök mindegy mászik-e vagy sem. Az akkor is egy járóka. Korlát. Baromság. SZERINTEM.

2013. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Akkor ha hajlandó vagy még egy kérdésre válaszolj légy szíves. Hova teszed a babát, ha kimész a mosdóba?
2013. ápr. 8. 21:23
 29/35 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam. :)

Beteszem a kiságyba. De utána veszem is ki. Ugyanígy cselekszem, ha csengetnek, vagy kiviszem a szemetet.


Egyébként ne haragudj, nem akarok bunkó lenni, csak annyira felbosszant, ami szerintem téged is, mert gondolom ezért tetted fel a kérdést.

Mindenki máshogy csinálja és más elvei vannak, amihez ragaszkodik, persze meg lehet róla a véleményünk, de itt a fórumon olyan könnyen ítélkezik, kötekedik mindenki. Vagyis, na bocs, nem mindenki, csak elég sokan.

2013. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem volt járókánk, játszószőnyeg volt a terep, vittem oda, ahol voltam. Wc- zéshez beletettem a hordozóba, házimunkához, postáshoz kiszaladáshoz, szemét levitelhez... karikás kendőbe tettem.

Ha olyan nagy lenne a konyhánk pl, hogy odafért volna a járóka, akkor szerintem használtuk volna. De így nem megoldottam másképp(hordozóban, hátamon).

Szerintem nem haszontalan dolog, akinél elfér és nem ketrecnek használja, jó szolgálatot tehet:).

2013. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!