Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha betegen születne a gyerekem...

Ha betegen születne a gyerekem örökbe adnám. Rossz anya leszek így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lenne hozzá türelmem hozzá, ha valamilyen fogyatékossággal születne. Akkor nem akarnám felnevelni, örökbe adnám. Nagyon rossz ember vagyok?
2013. máj. 8. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha már terhes vagy vele és átéled a 9 hónapot, és szereted és várod, akkor nem fogod így gondolni már többet. De ha igen, akkor igen, tényleg rossz anya, ember vagy.
2013. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%
Igen , rossz ember lennél, akit nem is neveznék anyának. Viszont, ilyen érzésekkel inkább add örökbe, mintsem azt a gyereket úgy neveld,mint valami kivert kutyát. Sajnos van az ismerettségemben beteg gyerek, semmi kezelést nem kap meg, szó szerint letojják. Szegénynek esélye sincs a normális életre. Szóval, inkább add örökbe. De ettől még rossz leszel.
2013. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán várandós a kérdező? Vagy csak ilyeneken gondolkodik?
2013. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak gondolkodik vagy találkozott olyannal akinek beteg volt a gyereke és látta ,hogy nem egyszerű! Én szerintem aki a szíve alatt hord 9 hónapig egy babát vagy még csak tudja ,hogy ott van de érzi a jelenlétét nem képes ilyet kérdezni. Én is aggódok ,hogy nehogy beteg legyen a babám bár az összes vizsgálatunk rendben és mindenre csak jót mondanak de voltam beteg és fel is voltam kicsit fázva az elmúlt hónapban (az orvos azt mondta ezektől nem lesz baja a picikémnek) de a félsz ott van ... De nem lenne szívem az én kis csodámat odaadni senkinek majd megoldjuk kész! Ő az én babám így is és úgy is!
2013. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Most sokan támadnak, de a való élet téged támaszt alá.


Sok helyen van, hogy beteg a gyerek, és rámegy a család. Először mindenki szereti, hisz pici, de aztán előjönnek a gondok, találkozás egészséges babákkal, ők már mennek, beszélnek, a beteg baba meg... Gondolom, ilyenkor a szülő szíve megszakad, és üvölteni tudna fájdalmában.

Ha vannak testvérek, akkor még nehezebb, hisz velük is foglalkozni kell, jó esetben nem fordulnak a beteg elle, hogy szégyenlik. Ha ápolásra szorul, akkor ugye anyuka marad otthon, ami azt jelenti, hogy kap durván havi 30-40 000 Ft-t, ami egy átlag családnál évekig.... Majd jöhet elégedetlenség, tudat alatt elkezdik a gyereket hibáztatni, ráadásul ott a kérdés, hogy mi lesz vele, ha felnő... Melyik testvérnek varrják majd a nyakába, hisz egyedül nem maradhat.


Szóval ez összetettebb és bonyolultabb dolog annál, hogy ez az én kis csodám.... És teljesen érthető, ha sokan otthonba adják a beteg gyereket. Az mondja rá, hogy gonosz, és nem anya, aki évekig ápolta otthon a beteg gyereket, és nem adta be sehova.

Van itt ilyen?

2013. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A %-okből látom, hogy nincs. Hála Istennek mondjuk.
2013. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
6os! Nem kell ismernem ahhoz, hogy felismerjem az önzőséget. Még csak nem is azt mondta, hogy túlságosan megviselné lelkileg, vagy hogy a szíve megszakadna, de... Hanem konkrétan azt, hogy örökbe adná, mert nem lenne hozzá türelme. Annyira viselné meg, mint amikor a szart húzza le a wc-n! Mintha az a kisbaba valami selejtes áru lenne, amit kidob a szemétbe! Undorító!
2013. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy meg, ha már betegen születik akkor az ember szereti, felneveli.. Nehezebb, nem lehet több testtvére, mert egyedül is sok. De hogy fordulhat meg ilyen az ember fejében?!

Más kérdés, hogy ezer betegség szűrhető már várandósan,súlyos problémával 24. hétig végethető abortusz, és ha ilyet állapítanának meg, akkor én elvetetném... De ha nem derül ki, akkor felnevelném, ahogy tudom.

2013. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Még nincs gyerekem, egy ismerősnél született fogyatékosan gyerek és látom, hogy nap mint nap küzdenek vele.

Másik ismerős meg amikor elmegy dolgozni (a férje otthagyta), a gyerek szabadon mászkál szerte a városban, nem nézi merre megy, jön-e az autó csak megy. A múltkor vettek neki egy kutyát, hogy az majd "hazavezeti", de láttam, hogy ment a gyerek, kezében a póráz, de a kutya már nem volt ott... Ki tudja mi lett vele.


Ha nem is örökbe adni, egy olyan, speciális intézetben, ahol többet foglalkoznak vele, szakemberek, akik tudják kezelni a fogyatékosságát vagy a betegségét jobb helye lenne, mint nálam. És rendszeresen látogatnám. Ez így elfogadhatóbb lenne?


Még egyszer: a kérdés csak elméleti, nem vagyok terhes, de remélem egyszer egészséges babám születik majd.

2013. máj. 9. 08:09
 20/23 anonim ***** válasza:
Érthető. A partvonalról könnyű kiabálni...
2013. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!