Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz anya leszek ha...

Tényleg rossz anya leszek ha külön szobába szeretném szoktatni a Babónkat?

Figyelt kérdés
Mégcsak 20 hetes vagyok de hatalmas veszekedések vannak apósom és köztünk. Egy kicsi másfél szobás panelban lakunk, ahol a kisszobát szeretném megcsinálni babaszobának. Szeretném már az első perctől kezdve odaszoktatni a lányunkat, de lesz bent egy heverő is nekem biztos, ami biztos. Apósom szerint szívtelen vagyok, rossz anya leszek, aki nem törődik a gyerekével, mert még az állatok se hagyják magukra a kölykeiket... Idáig a párom mellettem volt, de most már ő is azt fújja, amit az apja. Én szeretném ha nekünk is megmaradna a saját terünk, szerintem a páromnak is könnyebb lesz, hog tud pihenni, egyébként meg pici a lakás nagyjából 3 lépéssel kell többet megtenni mintha a mi szobánkban lenne. Első gyerek lesz, tudom, hogy nem tudhatok mindent, de tényleg ennyire ördögtől való az, ahogy én szeretném?
2013. máj. 13. 15:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

Olvass egy kis Vekerdyt vagy Ranschburgot még a szülés előtt, és akkor tisztábban fogsz látni.


A mai nézet az, hogy azt tegyük elsősorban, ami a babának megfelelő, kövessük az ő igényeit, így a baba boldog lesz, és ebből következően talán a szülő is. Azonban mégsem követhetjük teljesen vakon, amit a baba diktál, mert ugye nekünk is vannak igényeink. Ha ezeket is figyelembe vesszük, akkor elégedettebbek leszünk, és elégedett szülő = elégedett gyerek. Szóval nem lehet megmondani, hogy mi a helyes megoldás, mert gyerek-szülő válogatja, mindenkinek máshogy jó.


Nálunk pl. az első gyerek mindig külön szobában volt, eleinte nála aludtam, aztán egyszer csak kiköltöztem, észre sem vette. A második babámmal meg egy ágyban alszom, mert sokszor ébred, és így kényelmesebb nekem, mint az elsővel volt. Az elsőhöz mindig felkeltem, átbattyogtam a másik szobába, megszoptattam, stb. Minimum egy óra volt. Most egy ilyen akció max. 10-20 perc.


Szóval tégy belátásod szerint, aztán majd kialakul. És ezt nyugodtan mondhatod az okoskodóknak is, talán így elejét veszed a további szövegelésnek is. Persze ők is csak jót akarnak, ezt se felejtsd el.


Még ez is segíthet eligazodni a gyereknevelés útvesztőjében: www.kismamablog.hu

Sok boldogságot!

2013. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Kérdezd már meg apóst, hogy nekik jó lett volna, ha a párod 2 éves koráig köztük alszik?! Gondolom ő nem bírta volna, hogy 2 óránként őt is költi a baba, mert úgy tudom, hogy régen még csak az anya kelt, pelenkázot...

Nekem minden gyerek kezdetektől fogva a saját szobájában alszik. Semmi bajuk. Ha sírtak átmentem, etetem/ pelust cseréltem/vigasztaltam, puszi és mentem vissza aludni. Soha nem volt semmi bajuk, nagyon szeretjük egymást. Viszont van egy anyuka, aki panaszkodik, hogy a két éve lánya nem akar a saját szobájában aludni. Persze, ha eddig köztük aludt! Most meg szenvednek...

2013. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezen felesleges vitatkozni, de ha elfogadsz egy tanácsot, inkább ne heverőt, hanem csak sima matracot tegyél a szobájába magadnak. Így nyugodtan szoptathatsz éjjel fekve, akkor sem történik tragédia, ha esetleg legurul.

Nálunk az első baba az első pillanattól, a második 5 hónapos korától aludt "hivatalosan" külön tőlünk (vagyis a kicsi már a naggyal egy szobában). A gyakorlatban mindketten köztünk kötöttek ki az első hónapokban az éjjel második felétől, a kicsit közel 1 évesen raktuk ki az ágyunkból, mert folyamatosan rugdosott. :) Azóta ritkán van olyan éjjel, hogy a férjem mellett ébrednék reggel, mert valahogy átkerülök hozzájuk, mert hol az egyiknek, hol a másiknak van anyahiánya. Ez semmit nem ront a kapcsolatunkon, a férjem is azon az állásponton van, hogy az éjjel alvásra való, a lényeg, hogy kipihentek legyünk, teljesen mindegy, melyik helyiségben ejtjük ezt meg. :)

2013. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt ketten döntsétek el a férjeddel. Ha annyira akarja, vedd oda a babát ti szobátokba, majd ha reggel kelni kell, meglátjuk, hogy még mindig ragaszkodik-e a véleményéhez. Én veled értek egyet, mindkét gyerekem külön volt, az elsővel 3 hétig ott aludtam, aztán nem kelt fel éjjel. A kicsivel már volt légzésfigyelőnk, ez engem megnyugtatott. Ezáltal ő is nyugodtabb volt. Mindkettő nagyon jó alvó, és apa is tud dolgozni járni pihenten.
2013. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
16 hetes vagyok, nalunk ugyanez van. Eddig egyetertes volt koztunk ebben (ugyanigy, kulon szobaba terveztuk(, most az anyosom telebeszelte a parom fejet, egyik este igy jott haza. Nagyon kibuktam. Igazabol meg mindig ki vagyok. Sokkal nyugodtabb eletunk lenne ugy. Igy nem fogok tudni alvasa kozben mosni, fozni, parom ejjel jon meg a munkabol, es meg szeret alvas elott kicsit tv-zni, minden zavarni fogja a kicsit. El vagyok keseredve.
2013. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó előtti vagyok. Nekem szerencsém volt, mert nem szóltak bele anyósék és egyet is értettünk a férjemmel. De ha másban nem értünk egyet, akkor észérveket állítok fel (megjegyzem azok ott vannak leírva nálad is, előző, meg kedves kérdező), és megbeszéljük. Nem pedig eldönti az egyikünk és kész, szomorkodunk... Álljatok kicsit a sarkatokra, lányok!
2013. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Most miért kell lepontozni bárkit egy ilyen kérdésnél?
2013. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor én nagyon rossz anya lehetek, mert a 11 hónapos fiam első naptól a saját szobájában alszik. Azért úgy látom, nem lett lelkibeteg. Csinálja mindenki úgy, ahogy a babájának és neki is jó. Senkinek semmi beleszólása nincs.
2013. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Megnyugtattátok a háborgó lelkemet! Én is azt gondolom egyébként, hogy attól függetlenül, hogy most ezt gondolom, lehet ha megszületik a Baba mindent másképp fogunk csinálni, mert úgy lesz jobb. De akárhogyan is alakul azt én szeretném eldönteni és kitapasztalni! Apósom egyébként nagyon nehéz természet, egyáltalán nincs hozzászokva, hogy neki bárki is ellentmondjon, a férjem is ebben nőtt fel, tudom, hogy neki is nehéz egyik napról a másikra a sarkára állnia. De nem akarok rossz viszonyt se velük, szóval tényleg nehéz! Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat, számomra hasznos volt mind!
2013. máj. 13. 18:16
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Hát apósodat inkább nem minősítem mert még arra sem érdemes. Amúgy meg ember tervez... Nekünk szerencsénk van , nyugodt kisfiú és már a legelejétől külön szobában van. Nyugodt mosolygós baba. Szerintem amihez szoktatjátok az lesz neki a normális, vagyis a párodnak is meg kellene értenie , hogy ha úgy szokja meg, hogy veletek egy szobában lesz akkor nagyon nehéz lesz átszoktatni külön szobába ha már nagyobb . Nulla magánélet. Ha hasfájósabb, nyűgösebb baba akkor meg amúgy is jobb neki is ha másik szobában van mert akkor a rosszabb éjszakákon ott tudsz maradni vele ő meg tud rendesen pihenni. Amúgy nem értem miért kell beleszólni mások dolgába. Mindenki a saját igényeihez, alakítja a dolgokat és ez így van jól. Nyugodt szép babavárást kívánok Neked:-)
2013. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!