Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, nagyon haragszo...

Mit csináljak, nagyon haragszok magamra?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekem van és a kissebb születése után hónapokig nagyon nehéz volt, a kicsi álandóan sírt a nagy meg hisztizett mindenért... én sokszor teljesen kiborultam, a földön feküdve bőgtem, ordibáltam majdnem minden nap mindkettővel, türelmetlen voltam és sokszor minden csak nem gyengéd és megértő nem... Útálom hogy ilyen voltam, végigbőgtem az elmúlt hónapokat mert akárhogy próbáltam tökéletes anya lenni nem ment...Pedig imádom a gyerekeimet, amiben csak tudok a kedvükben járok, sokat játszunk, ölelem őket, ragaszkodnak hozzám nagyon... minden nap úgy kelek fel hogy nem fogok többet kiakadni akkor sem ha a feje tetejére áll a ház, mostanában már egyre többször sikerül és ha ki is borulok már nem úgy mint régen, mintha kezdenék lenyugodni, a kicsi lassan 1 éves. De úgy érzem egy szörnyeteg voltam, nagyon haragszom magamra, és azt kívánom bárcsak elölről kezdeném az egészet...rettegek hogy a kiborulásaim mit okoztak a gyerekeimnek?

Kicsit összevisszaság lett, köszönöm aki elolvassa és válaszol...


2013. máj. 13. 21:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%

A veszekedéseket, a durva bánásmódot nem fogják elfelejteni. Talán a pici nem fog konkrétan emlékezni rá, de nyomot fog hagyni a személyiségén.

Azt nem értem, hogy akinek már az első gyerek nevelése is ennyi nehézséget okoz, ráadásul a házassága sincs rendben, az miért vállal be mégegyet, pláne kis korkülönbséggel...

2013. máj. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Na, megjöttek a mintaanyák. Már hiányzott!
2013. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az útolsó válaszolóknak üzenem hogy az első gyerekemnél én is "minta anya" voltam és a házasságom is rendben volt, el sem tudtam volna képzelni másképp, pont ezért vállaltam bátran másodikat. A bajok a pici születése után kezdődtek, és kívánom hogy akik teljesen értetlenül reagálnak (mint ahogy talán én is tettem volna 2 évvel ezelött) sose kerüljenek olyan helyzetbe mint én vagy azok akiknek nem sikerül tökéletesnek maradniuk minden körülmény között
2013. máj. 14. 11:15
 14/21 anonim ***** válasza:

Nyugi kérdező, ez olyan, mint a legtöbb negatív életesemény az ember életében.

Aki nincs benne, az nem tudja átérezni, megérteni a helyzetünket.

Így könnyű ítélkezni és mondogatni, hogy én aztán soha...

Pedig a jövő nem kiszámítható, az ember sorsa bármikor fordulhat.

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!!!!

Ne foglalkozz azokkal,akik leszólnak!

A lényeg,hogy jobban akarod és fogod csinálni a dolgokat!

Tök jó,hogy csak az lehet jó anya,akinek probléma mentes élete és minta babája van!

Akiknek a nehézségek miatt vannak gyengébb pillanataik,azok már eláshatják magukat mi??milyen szerencse,hogy ez nem így működik...

2013. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyétek ilyen alacsonyra a mércét, attól még nem lesz valaki minta anya, hogy nem veri, dobálja a babáját, vagy üvöltözik vele. Ennél azért sokkal több kell a minta anyasághoz, de még a sima jó anyasághoz is.

Sajnos nem elég annyi, hogy valaki fejben jó anya, mert jól akarja csinálni a dolgokat, ha közben bántalmazza a babát.

És ne gyertek azzal, hogy nekem biztos minden könnyen ment. Azt hiszem nehezebb volt a kisbabás időszak, mint itt a legtöbb válaszolónak. Komoly egészségi, anyagi problémáink voltak ráadásul történt a családban egy tragédia is. A babám sem volt egészséges, és igen nehéz eset volt. Én is gyakran kiborultam, sokat sírtam, sajnos visszaszoktam a cigire is. Szóval nem vagyok én sem minta anya, de a babámat képtelen lettem volna bántani.

2013. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezonek lelkifurdalasa van, haragszik magara. Miert kell meg ostorozni?! Tudja, h krizisben van, vaktoztatni szeretne rajta. Egy szoval sem kert megerositest. Azt kerdezte, mit csinaljon. Miert nem ebben probaltok neki segiteni?! (En mondjuk erre valaszoltam, raadasul lepontozva. Vicc.)
2013. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy erthetobb legyen: nem kert ertekiteletet, nem kert helyben hagyast, sem lecseszest. Tisztaban van magaval, keresi a kiutat. Ebben kene neki segiteni...
2013. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a kérdezőnek címeztem a mondanivalómat, hanem annak az "anyukának", aki jó anyának tartja magát, miközben dobálja a kisbabáját.

Másodsorban pedig azért írtam egy picit durvábban, mert itt a válaszolók szinte kivétel nélkül abban próbálják megerősíteni a kérdezőt, hogy teljesen jól van úgy, ahogyan most mennek a dolgok, és elég, ha csak fejben próbál jó anya lenni. Sajnos nem, nem elég, a kérdezőnek segítségre van szüksége, hogy minél előbb megszűnjön a mostani állapot.

2013. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Végigolvastam újra a válaszokat és konkrétan egy helyen láttam csak egyértelműen olyan választ, hogy márpedig minden jó és az kérdező hipi-szupi anyuka, és ne is változtasson.

Mindenki más viszont segíteni próbált, és a helyes irányba terelni, változtatással.

Senki nem írta, hogy úgy lesz valaki jó anya, ha veri a gyereket. Itt most csak te sarkítottál utolsó.

Amúgy egyetértek veled sok mindenben, csak olyan általánosságban fogalmazol minden itt lévő anyukára, és úgy tűnik, mintha szerinted itt mindenki támogatná a verést, hogy az embert már zavarja a sok-sok teljesen hasonló és ugyanazt szajkózó hozzászólásod.


A kérdezőnek változnia kell, és szerintem épp ezen van.

Én hiszem, hogy az idő minden könnyebb nehézséget megold, és azt is hiszem, hogy attól még lehet valaki jó anya, hogy az első évet megszenvedte. Hibákat meg követünk el. Nem, nem verésre gondolok. Hanem minden másra, hiszen annyi mindenben követhetünk el hibákat.


Én sem támogatom, hogy dobjuk az ágyra a babát. Ezt alapvetően senki nem támogatja. De talán reménykedhetünk benne, hogy a kicsi egy ilyen alkalom miatt, nem fogja az anyját vadállatnak tekinteni. Mert hagy reméljük, hogy csak egyszeri hiba volt.

Én nem akarom azt mondogatni, hogy hibáztál, rossz vagy, hibáztál, soha nem sikerül majd visszafordítani a folyamatot. Mert remélem lehet változtatni. Főleg, ha valaki akarja, mint a kérdező.

2013. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!