Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után megváltozott...

Szülés után megváltozott önkép - hogy bírkoztok meg vele?

Figyelt kérdés

Lassan hat hónapos a kislányom, de még mindig nem tudok úgy magamra nézni mint régen. Nem híztam sokat terhesség alatt, és azt a kicsit is leadtam már, de még is teljesen más a testformám, sokkal szélesebb vagyok, semmi derekam, a mellem felemás, mert mellbimbó problémák miatt csak az egyikből tudok szoptatni, és félek hogy nem vagy csak nagyon kicsit fog változni ha elválasztottam a kicsimet. A párom ugyanúgy kíván, ezzel nincs is gond, mindig mondja hogy tetszem neki, de a gond az hogy én magamnak nem. Annyira hiányzik, hogy régen nem törődtem a testemmel, nem azért mert tökéletes volt, csak szerettem úgy ahogy volt.

Ti hogyan bírkoztok meg ezzel? Van valami praktika amivel segíthetek, hogy ne azzal foglalkozzam hogy pl túl szűk a poló és mindenk látni fogja a felemás mellem, ami meg elég bő abban úgy nézek ki mintha 20 kilóval több lennék. A legrosszabb, hogy a szülés óta a párom alig látott meztelenül annyira szégyellem magam, a mellemet meg fedetlenül csak szoptatás közben látta...



2013. máj. 18. 20:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem csak úgy nézek ki mintha 20 kilóval több lennék, hanem annyival több is vagyok. nekem más nem segít neki álltam fogyózni. nem szeretem igy magamat. a férjem eddig sem igazán bókolt szülés után sem tette, nekem még tőle sem jön sajnos vissza jelzés. szerintem tudnom kéne hogy tetszek így is neki. szerintem meg mondania kéne :). szóval én megpróbálok lefogyni mert úgy biztos jobban érzem magam. engem is az zavar hogy rejtegetnem kell jópár dolgot.
2013. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
elírtam, szóval szerinte tudnom kéne.
2013. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem a problémádat, hasonlóképp vagyok én is. Fél éves a kisfiam, csak 3 kg van még rajtam, de kb. mindig ugyanabba a fölsőkbe járok, mert annyira zavar, hogy olyan vagyok mint a kötözött sonka. :( Most próbálok olyan fölsőket találni, ami mell alatt húzott és alul is passzentos. Szóval, hogy a hasnál egy kicsit laza legyen.. Sportolni kéne, de minden energiámat elveszi a gyerkőc.

2013. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Fogyóni nem akartam mert féltem hogy nem lesz elég tejem így is megszenvedtem, mert a bal mellbimbóm befelé forduló:S Tornára őszintén semmi energiám:D Talán ha nagyobb lesz ha pindúr:)

Első: sajnálom hogy a párod nem bókol nekem ez kicsit szokott segíteni, plusz eltüntettem az egész alakos tükröt:D

Második: Én egyszerűen nem találok olyan felsőt ami jó lenne:D Még elképzelésem sincs mi az amiben nem tűnik fel a mellem, kiemeli a derekam, és semmi nem látszik nagyobban mint amilyen valójában:D

2013. máj. 18. 20:51
 5/20 anonim ***** válasza:

60- ról 95 kg lettem, amiből nem sok ment le.

Az elején én is dagadtak láttam magam, az is vagyok:)

De, új haj, új ruhatár, s egyből csinosnak, szépnek éreztem magam, s ezáltal a külvilág is!!!


A férjem így is szépnek lát, mondja hogy kicsit kövér vagyok, de így is szeret!


Amivel nem vagyok kibékélve, arany erem lett, s a fenekem lyuka olyan mint a szélrózsa. Most a másodikkal vagyok terhes, meg fogom műtétni szülés után, mert nagyon ronda!!!


Csak azt tudom tanàcsolni, új hajszín, drasztikus hajvágás, nem csak 2 centi, új ruhák, mindenki észre veszi majd a változást, s jól fog esni a sok dícséret a megújulásért!!!

2013. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hajvágás, festés nekem is megvolt:D:D A ruhatár lecserélése is tetszene, annak "csak" anyagi gondjai vannak, de amit tudok azt próbálom átalakítani:D

Ja ami még eszembe jutott hogy szoktam csinálni hogy jól érezzem magam: wellness napok:D kis olcsó arc vafy hajpakolások vagy otthon kikevertek, egy délutánt átvállal a párom a babával és beköltözök a fürdőbe:D

2013. máj. 18. 21:08
 7/20 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy ha ennyire zavar a felemás melled, akkor vegyél olyan melltartót, aminek merev a kosara, esetleg tegyél bele vmit, ami kitölti a másik mellednél a "hiányt".
2013. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem június elején lesz 1 éves a fiam, tavaly szeptembertől heti 3-5 alkalommal járok edzőterembe, alkalmanként 60 percet kardiózom (régebben erősítettem is). Nem híztam olyan sokat, kb. 12 kilót, de még mindig nem ment le mind, se a szoptatás (6 hós koráig szoptattam), se a sport nem segített. Mostanra, 8 hónap kemény és rendszeres sport és az elmúlt egy hónapban iszonyúan visszafogott mennyiségű kaja mellett már látszik, hogy fogytam. De feszes testem nem hiszem, hogy lesz még valaha.

Viszont én amióta megszületett a fiam, sajnálom magamra (új ruhákra) a pénzt, inkább akkor rá költöm.

2013. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom úgy kitömni hogy ne látszódjon hogy az kitömött. habár lehet hogy csak azért mert tudom. de azért egy vadidegent csak nem kérdezhetek meg hogy látsik-e hogy ki van tömve :D:D:D
2013. máj. 18. 21:17
 10/20 anonim ***** válasza:
30 kilót híztam, ebből lement 5 szülésnél, de utána híztam még 10et. A mellem nem felemás, egyformán ronda lett. Kicsi is, lóg is, a bimbóudvar is hatalmas maradt. Tele vagyok terhességi csíkokkal, hiába kenegettem magam. Sok van és nem akarnak halványulni azóta sem. Tele van velük a mellem, a combom a térdemig, a derekam, a fenekem, a karom. Na meg a hasam is, ami akkora maradt, mind kb a 6. hónapban, de emellett lóg is. A köldököm akkora, mint egy kisebb csésze, és bebarnult, természetesen a barna csík sem tűnt el, mondjuk a sok csík mellett már igazán elfér. Pattanásos lettem, pedig sosem voltam. A fenekem is szó szerint lóg. 1 éve szültem, fél éve rendszeresen sportolok, de egy kiló nem megy le. Anyukám ugyanígy járt, sajnos ez genetika. A férjem előtt nem hogy ritkán, egyáltalán nem mutatkozom ruha nélkül. Takaró alatt, sötétben vagyok hajlandó szexelni, hogy ne lásson, de főleg, hogy én ne lássam magam. Hiába a smink, meg a szép ruhák, meg a menő frizu, undorító lettem. Szóval, hidd el, nagyon irigyellek, és még sokan vagyunk így szerintem!
2013. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!