Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után megváltozott...

Szülés után megváltozott önkép - hogy bírkoztok meg vele?

Figyelt kérdés

Lassan hat hónapos a kislányom, de még mindig nem tudok úgy magamra nézni mint régen. Nem híztam sokat terhesség alatt, és azt a kicsit is leadtam már, de még is teljesen más a testformám, sokkal szélesebb vagyok, semmi derekam, a mellem felemás, mert mellbimbó problémák miatt csak az egyikből tudok szoptatni, és félek hogy nem vagy csak nagyon kicsit fog változni ha elválasztottam a kicsimet. A párom ugyanúgy kíván, ezzel nincs is gond, mindig mondja hogy tetszem neki, de a gond az hogy én magamnak nem. Annyira hiányzik, hogy régen nem törődtem a testemmel, nem azért mert tökéletes volt, csak szerettem úgy ahogy volt.

Ti hogyan bírkoztok meg ezzel? Van valami praktika amivel segíthetek, hogy ne azzal foglalkozzam hogy pl túl szűk a poló és mindenk látni fogja a felemás mellem, ami meg elég bő abban úgy nézek ki mintha 20 kilóval több lennék. A legrosszabb, hogy a szülés óta a párom alig látott meztelenül annyira szégyellem magam, a mellemet meg fedetlenül csak szoptatás közben látta...



2013. máj. 18. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Telitalálatos a kérdésed nálam! Sajnos. ..:-((

56 kg-rol 80 kg-ra hiztam és 13 kg meg is maradt.

Még szoptatok igy tul sok lehetöség nincs is.

Ha tükörbe nézek a sirás folytogat, ha leülök fodrozodik a háj a hasamon, ha megyek reng, mint a puding....

Én már belebetegedtem ebbe az állapotba..

2013. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én még csak hetedik hónapos kismama vagyok de már kezdem unni, hogy ilyen tohonya lettem. Nehéz már a mozgás és bár elég sokat híztam annyira nem látszik. Terhességi csíkjaim egyelőre derekamon, combjaimon vannak, de ott eddig is voltak. Baba előtt mindig is nagyon vékony, izmos voltam, pörögtem, ugráltam, futottam, mindent pikk-pakk elintéztem. De most még a boltba leugrani is nehezemre esik. Nagyon várom már, hogy meglegyen a kislányom és remélem hamar helyrejövök. :(
2013. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyikből vedd ki a szivacsot a melltartó esetében, a másikban, meg hagyd benne és tlán kiegyenlkíti egymást a kettő. Kitartás, egészsgées életmód, kis otthoni mozgás, és célzott testformálás. :)

Sok örömet a kicsihez, üdv: egy lassan egy éves tündérke anyukája. :)

2013. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

10-esnek, de igazából a többieknek is: remélem nem értettetek félre, nem azt akartam hogy irigyeljetek, mert nem híztam. Épp azt akartam, hogy más is kiírhassa magából esetleg segíthessünk egymásnak , hogy sikerüljön egy kicsit jobban megbarátkozni az "új" testünkkel vagy épp visszaszerezni a régit.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!!!

Többen mondtátok, hogy tömjem ki a melltartót. Higyjétek el próbáltam, de olyan nagy a különbség, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy nem látszik, hogy kitömött.

2013. máj. 19. 07:45
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok. nagyon kevés ideig tudtam szoptatni, úgyhogy hamar próbálkoztam a fogyókúrával, sokszor belebuktam mert ha volt valami idegességembe csak ettem. most hogy elmúlt egy éves a lányom most érzem úgy hogy talán végig tudom csinálni. úgyhogy megértem azt aki azt mondja hogy fél éves baba mellett nincs ereje, akkor nekem sem volt még. amúgy én is nagyon sajnálom magamra a pénzt, de turkálóba veszek én is ruhát pár száz Ft ért. amúgy én sem akarok erre a méretre berendezkedni, de tény hogy sokkal jobban érzem magam 1-2új ruhába.
2013. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik sajnálják maguktól a pénzt! Gondoljátok úgy, hogy néha-néha egy-egy új ruci igenis jár nektek, a kicsiteknek is biztos sokkal jobb érzés egy csinos, vidám, önbizalommal teli anyukával lenni. :) Ne sajnáljátok magatoktól, egyszer-egyszer belefér és sokkal jobban érzitek magatokat tőle, ami pedig jó a babának is!
2013. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Amit nem értek,hogy miért nem tudsz befelé forduló bimbóval szoptatni,hiszen nekem is az volt és aventes bimbóvédővel(nem kiemelővel) tudtam!Bár nem sokáig volt tejem,de addig nem volt ez probléma!Én 83-ról 103-ra híztam,ennyivel jöttem ki a kórházból is és 10 hónap múlva még mindig ugyan ennyi voltam...akkor jött,hogy ideje elkezdeni valamit,16 hónap alatt 26 kg-t fogytam,de mégis volt hasam,még nagyobb mint terhesség elött,mellem jobban lóg,nem volt elötte sem kicsi,de most még nagyobb és még lentebb ér,a belgyógyász azt mondta hogy ezt szerinte simán megcsinálnák SZTK-ra,akkor gondolhatod milyen és még csak 27 éves vagyok!A hasamra a védőnő azt mondta,hogy ugy látja a kötőszöveteim elmentek szabadságra és szintén mondta az SZTK-t!Most jelenleg a második babámat várom,24. hétben vagyok és eddig 3 kg pluszba,Réka kismama tornázom,amikor van időm és energiám,emellett egy hete eszem az update kaját,meg kell mondjam hogy az elmúlt 2 napban annyit zabáltam hogy 2 embernek is sok lenne,mégsem vagyok több egy dekával sem!Lányommal a 27. héten 7 kg pluszba voltam,azt hiszem jobban áll a szénám,de már ettől a 3 kg-tól is kiver a víz!Szóval tulajdonképpen megoldás nincs a problémánkra,csak az elfogadás vagy a plasztika(már akinek van rá pénze)! Sajnos :((
2013. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A mellbimbómat én csesztem el. Külföldön szültem, és itt a nővérkék nem igazán segítettek a szoptatásban (vagyis segítettek volna, ha értenek hozzá) így későn jöttem rá, hogy miért olyan nehéz azzal a mellemmel a szoptatás. Addigra már nem fogadta el, bármit próbáltam. Szerintem neki is rossz emlék maradt, azért.
2013. máj. 19. 19:47
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobban érezném magam,ha eltűnne néhány felesleges kg,de belülről sem vagyok már a régi.
2013. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
30kg jött fel terhesség alatt,1 éves a baba még szopik,10 kg +van még mindig rajtam,de nem is ezzel van a fő bajom,hanem a hasamon a kinyúlt bőr zavar a legjobban..ronda,undorító,lógós bőrcafat,amit semmivel sem lehet eltüntetni,csak plasztikával,ami ugye nagyon drága mulatság..így egyenlőre bujkálok a férjem elől,nehogy meglásson meztelenül,mert biztos teljesen kiábrándulna belőlem...
2013. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!