Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én ezt már nem bírom.4 hónapos...

Én ezt már nem bírom.4 hónapos lányom, brutálisan hízík, mindig éhes. Senki nem érti, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom. 3és fél hónapos koráig csak anyatejes volt. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy valami nem stimmel amikor már minden szopizás után bukott, de sugárban és nagyon sokat. A hasa állandóan fájt,mindig nyugtalan volt, éjszaka 6x-7x kelt enni,és napközben is csak másfél órákat bírt szopizás után. Kakija 5-6 naponta volt ami nem is lett volna baj, de üvöltött annyira fájt neki.

Azt hittem ez normális, mivel hízott,sőt talán sokat is. (2550-el született, most 7500)

Mivel a védőnőm semmiben nem tud segíteni, az akkori gyerekorvos letojt minket, magamtól elkezdtem a hozzátáplálást.

Csodák csodájára azóta a gyereket kicserélték. Mosolyog jó kedvű, éjszaka már csak 2-3x kel, van kaki minden nap, és alig bukik.

A gond az hogy most még durvábban hízík. Már eddig is rám szóltak, de mióta rendesen kap tejpépet, gyümölcspépet minden szopi után 2 hét alatt 300grammot hízott.

Mit tegyek? Ha csak tejet kap rosszul van, nem alszik reggeltől estig sír. Így viszont nagyon durván hízík, és bevallom félek a hozzátáplálástól mert senki nem segít. A védőnőt hiába kérdezem mit adhatok neki, lerendezi egy nem tudommal.


Kezdek kikészülni. Mit tegyek, mi lehet a baj?


2013. júl. 2. 08:48
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Elöször mindig tejet kap, és csak utána pépet, pont azért hogy csak kiegészítsem.


Semmivel nem lehet lefoglalni ha nem kap enni, szabályosan fulladásig sírja magát.


Próbáltam itatni, hátha csak szomjas, azzal 5 percig el van és kezdődik előlről.

2013. júl. 2. 09:26
 12/40 anonim ***** válasza:
Cumit próbáltál adni? Most már hozzászokott, hogy cicit kap ha sír, persze, hogy sír.
2013. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
evés vagy szopi előtt félórával kínáld tiszta vízzel, nem gyümölcslé, nem tea, csak víz.
2013. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Ha semmiképpen nem tudod a kaja mennyiségét visszafogni, akkor vidd el orvoshoz, mert ez így nem normális! Simán kialakulhat egy cukorbetegség is.
2013. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Próbálom, sőt ezt már nem is tudom minek nevezzem. Egy nap kb 1 órát próbálkozom vele, hátha rákap, de semmi. 9 féle cumija van, az egyikért 200 kilométert utaztunk mert csak egy helyen árulják, az egy nagyon különleges cumi, de az se.

Amúgy 3 hetes koráig cumizott, akkor kórházba kerültünk pár napra, és ahogy onnan hazajöttünk azóta nem kell neki.

Nagyon ujjszopás ellenes vagyok, de már azt is próbáltam megmutatni neki, de az se :(

2013. júl. 2. 09:39
 16/40 A kérdező kommentje:

A tiszta vizzel ugyanaz a helyzet mint a tápszerrel, nem issza meg, se üvegből, se pohárból se kanálból.


Már orvost is váltottam, az új dokink is tudja hogy ez van. Ilyen anyatejsűrítő port adott de nem vált be :/

Meg annyit monott h a kóstóltatást elkezdhetem de ne váltsak ki étkezést és tartsuk a 3 órát...

De gondolkozom rajta hogy megint megyünk.

2013. júl. 2. 09:43
 17/40 anonim ***** válasza:

Lányom anyatejes annyi idös mint a tiéd és 7200 szoval mi a gond?

minden baba más más igények etesd akkor mikor kéri

2013. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Abból amit leírtál azt gondolom, hogy nem elég tápláló neki a tejed. 4 hónapos babák bőven megvannak napi 5-6 szopival. A tiéd sokat eszik, előtte azért is bukta ki, mert már tele volt a gyomra, de még mindig éhes volt. Nem mindegy neked sem, hogy ha éhes vagy, egy bögre levest, vagy egy bögre vizet iszol. Sajnos a babád nagyon válogatós, így nehéz dolgod lesz. A helyedben a tápszerekkel próbálkoznék, most már nagyon sok féle van, igaz, drágák is. Kipróbálni, hogy egy a mostani súlyának (mert fogyni azért nem kell) megfelelő adaggal meddig bírja. És a tápszer után adnék neki cicit, ha sír, de az nem azért van, mert éhes. Egy jó adag tápszerrel ki kell bírnia órákat. Nem tejpép, meg ilyenek, mert ezek desszertek, hízlalnak. Ugyanúgy hízlal a gyümölcs, ha hozzátáplálod. Ha tényleg semmilyen tápszert nem eszik meg, csak azokat amit most adsz, akkor is inkább előbb adnám ezeket, és utána a cicit, mert szerintem csak megnyugtatásra kell neki, de mivel jön belőle, így eszik is, de mivel ő nem tudja, hogy a cici után kap mást, jól betelíti a gyomrát a nem tápláló tejjel, majd még erre megeszi a pépet, mert ugye éhes.


Persze lehet, hogy én tévedek.

2013. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Lanyom ennyi idosen 8 es fel kilo volt csak anyatejes makkegeszseges, most 7 honapos forog, kuszik kutyazik tehat nem feltetlen hogy koros elhizas ( egy ideig gyanakodtam hogy cukros de az kisbabaknal kissullyal jar mint megtudtam) a tanacsom hogy minden etetest tiz percekkel probald hosszabitani igy lassan de biztosan elertek egy hosszabb "szunetet" es habar azt mondjak hogy ne nezd az orat en se neztem, de vannak babak akiknel az segit es anyukak is persze:)
2013. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

17-es válaszoló!

A te gyermeked mennyivel született? Az övé 2550-nel, és így igen is sok a 7500 g. Már majdnem 3x-os a születési súlyának.

Valóban nem minden gyerek egyforma, más a fejlődési ütemük, de ez így semmiféleképpen nem jó.

Szerencsére a kérdező is jól látja ezt, ha már a védőnő nem segít. (pedig az ő dolga lenne).

2013. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!