Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én ezt már nem bírom.4 hónapos...

Én ezt már nem bírom.4 hónapos lányom, brutálisan hízík, mindig éhes. Senki nem érti, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom. 3és fél hónapos koráig csak anyatejes volt. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy valami nem stimmel amikor már minden szopizás után bukott, de sugárban és nagyon sokat. A hasa állandóan fájt,mindig nyugtalan volt, éjszaka 6x-7x kelt enni,és napközben is csak másfél órákat bírt szopizás után. Kakija 5-6 naponta volt ami nem is lett volna baj, de üvöltött annyira fájt neki.

Azt hittem ez normális, mivel hízott,sőt talán sokat is. (2550-el született, most 7500)

Mivel a védőnőm semmiben nem tud segíteni, az akkori gyerekorvos letojt minket, magamtól elkezdtem a hozzátáplálást.

Csodák csodájára azóta a gyereket kicserélték. Mosolyog jó kedvű, éjszaka már csak 2-3x kel, van kaki minden nap, és alig bukik.

A gond az hogy most még durvábban hízík. Már eddig is rám szóltak, de mióta rendesen kap tejpépet, gyümölcspépet minden szopi után 2 hét alatt 300grammot hízott.

Mit tegyek? Ha csak tejet kap rosszul van, nem alszik reggeltől estig sír. Így viszont nagyon durván hízík, és bevallom félek a hozzátáplálástól mert senki nem segít. A védőnőt hiába kérdezem mit adhatok neki, lerendezi egy nem tudommal.


Kezdek kikészülni. Mit tegyek, mi lehet a baj?


2013. júl. 2. 08:48
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
ne adj tejpépet én is azt mondom, arra nem igazán van szüksége egy gyereknek
2013. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

A tejpépet csak azért adom, mert tápszer alapú.


18-as: valószínüleg így lenne a tápszerrel, de nem hajlandó megenni. Sehogysem. Ezért maradt a tejpép és a gyümölcspép.

Illetve pont ez az hogy táplál a tejem, mert hízík tőle rendesen, de ugyan úgy éhes marad, mintha nem is evett volna.


Ahogy a 20-as válaszoló is írja, nem lenne sok a hízás, de így hogy kis súllyal született így igen.


Próbálok kitalálni valamit, változtatni, itt van anyósóm ő is látja mit küzdünk, sógórnőm is, mindketten 3-3 gyereket felneveltek, de ők se láttak még ilyet. Ők nagyon tanácsot se mernek adni, maradna a védőnő hogy segítsen, de sajnos átjön, itt van 5 percet, és csak annyit mond h nem tudom, minden baba más. Arra nem tudott válaszolni hogy mit adhatok a gyereknek. Azt se tudta megmondani h mi hasfogó zöldség/gyümölcs. :(

Így nagyon nehéz első gyerekkel, pláne hogy ennyire "problémás"


De nagyon köszönök minden választ.

2013. júl. 2. 11:47
 23/40 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Ha aggódsz, akkor kérj beutalót a gyerekorvostól gasztroenteológiára. Ha igény szerint szoptatod, márpedig bárki bármit mond, ez a legjobb a babának. Szoptatási tanácsadó segítségét kérd, de ahogy a tejpépet adod, az biztosan nem jó, ráadásul korai. A fiam 7300 gramm volt 4 hónaposan, mindenki elégedett volt és boldog. A cici nem csak táplálékforrás, persze akik nem szoptattak sokáig, azoknak erről lövésük sincs, csak osztják az észt. Először: szoptatással kapcsolatban olyanra hallgass, aki legalább annyi ideig szoptatott, mint amennyi ideig te akarsz. Ha 1,5 órán belül kér cicit, akkor arra a mellre tedd vissza, amelyikből utoljára szopott, ne válts mellett, így nem kajál be a híg cukros tejből, hanem a zsíros észhez jut. Próbáld meg. Ha 15 percenként kér akkor is tedd mellre, nem kizárt, hogy növekedési ugrás van. Ilyenkor állítja be a gyakoribb szopizással a megfelelő mennyiséget. Ha pépet adsz a tejtermelésed nem követi és egyre kevesebb lesz, ő meg egye dühösebb. Nem étek egyet a korai hozzátáplálással,ha van tejed, de inkább friss (alma, barack) és zsenge zöldséget (répa) kezd délelőtt amikor szopizna előtte adj pár kanállal, ez már segíthet a pocakján. Napközben felejtsd el a pépeket, ha az éjszakát jobban átalussza, akkor az ízesített pépek helyett adj Sinemilt/Sinlacot, én a fürdés előtt kb, fél-1 órával adtam és fürdés után jött a szopizás.A 300 gamm nem is sok 2 hét alatt, ki paráztatott be ennyire? Próbáld meg a pépeket elhagyni és szaporítani a tejed. Ez a legjobb, amit adhatsz, ha van, minek már most nassolni valóval tömni? Ha elkezd mozogni, forogni, kúszni, mászni, le fog lassulni a gyarapodása, ne aggódj, nem marad ez így , ha nem tömöd ezekkel az édes cuccokkal.
2013. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 4200 grammal született. Havi 1-1,5 kilót hízott,nagyon hasfájós volt,székrekedéses. 2 hónaposan ekcémás. Fél évesen még mindig 1-2 óránként kelt éjszaka. Az lemaradt,hogy tápszeres születése óta. Márciusban (14 hónapos korában) még mindig 1-2 óránként kelt éjszaka,székrekedéses és hasfájós,de már véres széklettel,de már a hízása elmúlt és addigra 4 hónapja volt,hogy nem hízott,és állandóan éhes volt és evett is rendesen. 6! hónapnyi könyörgés után kaptunk gasztrora beutalót és kiderült,hogy tejfehérje allergiás. Amióta tejmentes élete van át tudunk aludni éjszakákat :) Én bánom,hogy nem váltottam elöbb másik orvost,és 1 évig minden orvos azt mondta,hogy ez normális így,és én csinálom rosszul és nem vagyok orvos így ne szóljak bele semmibe. Nektek se ártana egy gasztrot megnézni,főleg hogy székrekedéses baba és nagyon sokat hízik. Kitartást!
2013. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Azt írod, 2 hét alatt 300 g-ot gyarapodott. Az heti 15 dkg, és az szerintem átlagos.

Szerintem ez a 7500 g nem egy hatalmas méret, én nem aggódnék. Azt írod, a hozzátáplálással a baba kiegyensúlyozott lett, maradt a szoptatás is, az éjszaka is nyugodtabb.

Én nem aggódnék, nem fog "kövér" maradni. Adj neki, amennyit és amit szeret, szoptasd! Ahogy elkezd aktívan mozogni, csökkenni fog a gyarapodása is.

2013. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Írd le hogy tegnap kb mikor mit és mennyit evett.
2013. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Én nem érzem ezt olyan drámainak. Kis súllyal született, be kellett hoznia a lemaradást. Az én fiam 3kg-val született, most 4 hónaposan 7kg, de egyáltalán nem pufi. Az is számit azért, hogy hány centi ehhez a súlyhoz.

Ő tápszeres, de naponta csak 5-6-szor eszik. Szerintem az etetés sűrűségén kellene változtatni. Én is azt javasolnám, hogy először szoptasd meg, eszik, amennyit tud, és utána pótold. Pépet meg tényleg csak este, hogy nyugodtan aludjon.

Ha most jól megvan, szépen alszik, akkor nem tűnik vészesnek a helyzet. Csak a biztonság kedvéért megnézetném, nehogy legyen valami olyan baja, amit ő maga sem vesz észre.

Persze sok múlik azon is, hogy néz ki, mert így látatlanban nehéz megítélni, hogy tényleg sok-e neki ez a súly.

2013. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
A kislányod hasfájós! Ugyan ebben a helyzetben voltam, csak nekem volt egy anyukám aki segített és tudta, hogy nem éhes másfél óránként hanem épp emészt és ez okoz görcsöket és ezért sír. Nekem a lányom nagyon durván hasfájós volt.Egész napunk úgy zajlott, hogy szoptatás pici alvás majd fél óra múlva ordítás 2 óra hosszáig majd szoptatás és így tovább..szörnyű volt. Egyszer nekem is volt, hogy megetettem egy ilyen ordításnál és sugárhányás lett a vége.Csak a hasa fájt szegénykémnek nem volt éhes.Hogy is lett volna mikor előtte szopott egy vagy másfél órával.Mikor sugárban hányt a babád akkor sem gondoltad, hogy túletetted??
2013. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Amúgy azt miből gondolod, hogy éhes? Sír? Honnan tudod, hogy azért? Írod, hogy nem bír ki 3 órát, nem biztos, hogy az a baja, hogy éhes, nem?
2013. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
Próbáljuk már ezt a 3 órát kiverni a fejünkből......3 óránkénti szoptatással nem lehet sokáig szoptatni.....
2013. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!