Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én ezt már nem bírom.4 hónapos...

Én ezt már nem bírom.4 hónapos lányom, brutálisan hízík, mindig éhes. Senki nem érti, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom. 3és fél hónapos koráig csak anyatejes volt. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy valami nem stimmel amikor már minden szopizás után bukott, de sugárban és nagyon sokat. A hasa állandóan fájt,mindig nyugtalan volt, éjszaka 6x-7x kelt enni,és napközben is csak másfél órákat bírt szopizás után. Kakija 5-6 naponta volt ami nem is lett volna baj, de üvöltött annyira fájt neki.

Azt hittem ez normális, mivel hízott,sőt talán sokat is. (2550-el született, most 7500)

Mivel a védőnőm semmiben nem tud segíteni, az akkori gyerekorvos letojt minket, magamtól elkezdtem a hozzátáplálást.

Csodák csodájára azóta a gyereket kicserélték. Mosolyog jó kedvű, éjszaka már csak 2-3x kel, van kaki minden nap, és alig bukik.

A gond az hogy most még durvábban hízík. Már eddig is rám szóltak, de mióta rendesen kap tejpépet, gyümölcspépet minden szopi után 2 hét alatt 300grammot hízott.

Mit tegyek? Ha csak tejet kap rosszul van, nem alszik reggeltől estig sír. Így viszont nagyon durván hízík, és bevallom félek a hozzátáplálástól mert senki nem segít. A védőnőt hiába kérdezem mit adhatok neki, lerendezi egy nem tudommal.


Kezdek kikészülni. Mit tegyek, mi lehet a baj?


2013. júl. 2. 08:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
30as! Volt már hasfájós babád? A 3 órás szoptatás ezeknek a babáknak van kitalálva.Azért, hogy tudjon nyugiban emészteni a kis gyomra.Kell a rend a görcsölő pocinak.Igen az akinek eszik alszik kakil a babája az ezt hajtogatja, hogy igény szerint kell szoptatni.Hidd el egy hasfájós babának nincs igénye a szopira sosem.Berögzül nála a fájdalom és nem az evés lesz a kis fejében az első.Egy ilyen babánál sosem tudod, hogy miért sír csak sejtheted a szenvedő pofiját látva :/.. Nekem személy szerint inkább az volt fontos,hogy néha pihenjen a kis gyomra és ne görcsöljön minthogy hónapokig szoptassam.
2013. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
* 3 óránkénti szoptatás akart lenni
2013. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Hát képzeld, hasfájós volt a kisfiam és nem magamtól találtam ki a már leírt módszert, ugyanis a hasfájás élettani a babáknál, csak változó mértékű, ugyanis nem rendelkeznek az életük első hónapjában elegendő mennyiségű tejcukor (laktóz)bontó enzimmel, így az elfogyasztott tej nem emésztődik, hanem erjed és ettől fáj a pocak. A tej első része a híg cukros tej, ami laktózban gazdag és ez okozza a hasfájást. A babáknak az anya és az anyamell természetes igénye az első 3 hónapban főleg, ami a 4. trimeszter. És nem csak étkezésre, hanem megnyugvásra is szolgál. Később is volt olyan időszak (fogzás) amikor fél óránként kérte a cicit. Szóval pici babánál, ha fél óra múlva kér vagy 1 óra múlva ugyanarra a mellre visszatéve a zsíros, tápláló, sűrűbb tejhez jut. Ha nem hagyjuk, hogy a kereslet-kínálat beálljon pl fejéssel szaporítunk a baba csak a híg tejhez jut, amitől fáj a pocija és a sok tej miatt a híghoz jut, amitől gyakrabban éhesebb és kezdődik elölről. Ha a zsíroshoz is, eltelítődik és később fog újra kérni az éhség miatt. De a szopizás nem csak étkezés. Ezt a 3 hónapot túl kell élni (Colief, Espumisan segíthet) de ez élettani és az idő megoldja a hasfájást.
2013. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
életük első 3 hónapjában nem rendelkeznek, kimaradt a 3-as
2013. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.


Így hogy írtatok súlyokat, annyira már nem aggódom. Sajnos eddig csak azt hallgattam h túletetem, nem szabad ennyit hízni, kövér a gyerek. (Sokszor nagyon meg is aláztak érte mikor pár napot kórházban voltunk)


24-es: az a sejtésem, hogy nálunk is ez a gond, mivel a férjem tejérzékeny.


Abból gondolom hogy éhes, hogy addig nem nyugszik amíg nem kap enni, képes pólóstul bekapni a mellem és úgy szívni, nem csak cumizik rajta hanem nyel is.


Valaki írta hogy azért hány mert sokat evett. Volt már hogy kibírta 3-4 órán át evés nélkül, és olyankor is ugyanúgy bukott. Pedig akkor nem evett többet mint szokott.


Ma összeírom mikor mit evett, és majd megírom.


Igazából, lehet h így a hozzátáplálással jobb a helyzet, de megijedtem ettől hogy ennyit hízott megint, és félek a következő tanácsadástól hogy mit szólnak majd. Meg nem tudtam nem e teszek kárt ezzel a hozzátáplálással így h nincs benne segítségem.


Amúgy így hízott születése óta:

Szül. súly (02.24): 2550gr 47 cm

Amikor haza hoztam a kórházból 4 naposan: 2550gr

03.18-án: 3250gr 51 cm

04.09: 4650gr 52,2 cm

05.14: 6170gr

05.28: 6510gr 60cm

06.18: 7060gr

06.28: 7300gr


Illetve egy kép:

[link]

2013. júl. 3. 10:12
 36/40 anonim ***** válasza:

óóóóóó......

Egy igazán szép formás babád van, ne aggódj már!!! Egyáltalán nem kövér!!!

2013. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
30-as vagyok! Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni a lányommal.Rémálom volt ez az időszakunk sajnos. Sosem értettem ezt az igény szerinti szoptatást.Én elkezdtem úgy ahogy az orvos mondta 3 óránként. Megszoptattam és rá egy órára sírt.Ez rendszeres volt.Ilyenkor mit csinálsz? Hát én gondoltam egyet mondom ha már ennyien hajtogatják ezt az igény szerinti szoptatást kipróbálom.Megszoptattam.Evett is ő csak mikor befejezte és felemeltem büfizni akkor sugárban hányta ki még az előző szoptatás tartalmát is..Még az orrán is jött tej.Gondolhatjátok, hogy akkor nem volt már éhes.Na nekem ez volt az utolsó, hogy ész nélkül szoptattam.Meg igény szerint? Egy egy hetes csecsemő nem tudja még hogy mikor éhes és mikor nem.Ő akkor eszik amikor etetik! Viszont az amit írtál, hogy ha fejek akkor mindig a cukrosabb tejhez jut ez nagyon elgondolkodtatott..Én minden szoptatás után fejtem (mert ezt mondta a doki és a védőnő). Lehet, hogy ezzel rontottam el? Lehet, hogy ez okozta nála a hasfájást?!
2013. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Ja 31-es voltam nem 30-as!
2013. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

A kép alapján szerintem sem kövér. Jó húsban van, de ennyi. Láttam én már olyan babát, ami majdnem szétdurrant, na az sok volt.

A tiéd nekem teljesen normálisnak tűnik. Majd lemozogja.

2013. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
a 30assal értek egyet, a cukros pépeket felejtsd el, max sinlac, és ha van tejérzékeny a családban, akkor főleg vizsgáltasd ki!
2013. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!