Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt paleolit életmódot...

Vannak itt paleolit életmódot folytató kisbabás anyukák?

Figyelt kérdés
Hogyan álltok a hozzátápláláshoz? Babának sem adtok olyan dolgokat (pl. gabonák, tejtermékek), amiket ti sem fogyasztotok?

2013. júl. 29. 11:20
1 2 3
 11/22 Zsófianyu ***** válasza:

Kérdezőhöz: ha már ennyire az egészséges ételekre mész ra, miért nem te főzöl a babádnak? Üveges bébiétel alapanyagát honnan tudod honnan szerzik be, honnan tudod, hogy milyen?

Utolsó válaszadónak: nővérem kisfia tej-, tojás- és mogyoróallergiás, minden nap külön viszi neki az óvodából elkért étlep szerinti ebédet, nem mindig egyszerű megoldani, de mivel betegségből adódóan nem eheti, amit a többi, kénytelen elfogadni.

2013. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Alapvetően főzök a babámnak, de mint pl. az elmúlt héten nyaraltunk, nem volt lehetőség a szállodában és a kirándulások alatt főzni, és még előfordulnak ilyen alkalmak az életben, amikor babakaját veszek neki.
2013. aug. 4. 22:45
 13/22 anonim ***** válasza:
Én még csak kacérkodom a gondolattal, és vannak a párommal próbálkozásaink, hogy jó lenne ezt normálisan csinálni. Azt megkérdezhetem, hogy aki paleozik terhesség alatt, az tényleg kevesebbet hízik? Ez tényleg így van?
2013. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én alig híztam valamit...mondjuk terhesség alatt arra figyelj, hogy amit kívánsz, azért egyed, ami persze nem azt jelenti, hogy csokit zabálj kétpofára, de én pl. a túrót kívántam folyamatosan, amit ugye paleoban nem nagyon szabadna, de nem érdekelt. Ha van kérdésed írj nyugodtam. Amúgy már az sokat számíthat a terhesség alatt, ha a gabonatermékeket, tésztát, krumplit és cukrot elhagyod (cukor helyett nyírfacukor tökéletes)...akkor biztosan nem fogsz sokat hízni. De tej helyett használhatsz kókusztejet, fehérliszt helyett mandula- vagy kókuszlisztet, olaj helyett olivaolajat vagy hósból kisült zsírt.
2013. aug. 9. 21:30
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
A paleolit étrend legnagyobb ökörsége a tejmentesség. Arra hivatkoztok, hogy olyan ételeket esztek, amit több ezer éve is ettünk, de szerintetek, ha állatokat tartottunk, akkor a tejüket nem fogyasztottuk? Ebben hol a logika?
2013. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen, több ezer éve. Szerinted az emberiség mióta létezik? Segítek, nem pár ezer éve...És mióta tenyészt állatokat és fogyasztja a tejét? Pár ezer éve.
2013. aug. 18. 20:50
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj te biztosan egy orvos vagy, vagy minimum egészségügyi szakember, hogy ilyen jól tudod. :) De attól tartok, hogy te csak egy befolyásolható ember vagy..mindig is voltak divat étrendek-fogyókúrák, amik aztán idővel megbuktak. Mert ahogy népszerűvé válik valami nem csak a laikusok kezdenek el vele foglalkozni, hanem idővel a szakemberek is, és akkor borul a módszer hitelessége. ;)Ha körbekérdeznél hozzáértő körökben, látnád, hogy már a Paleolit sem mindenki szerint olyan szupi.. Ha meg te komolyan erre nevelnéd a gyereked, csak gratulálni tudok, sajnos az egy fejlődő szervezet, eszedbe sem szabadna jutni ilyen butaságnak.. lehet előnyben részesíteni a sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiörlésű gabonát, DE TÁPANYAGOT TILOS MEGVONNI A FEJLŐDŐ GYERMEKTŐL!
2013. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Ki kell, hogy ábrándítsalak, egészségügyis vagyok és egészségügyi szakközépiskolában tanítok. A paleolit életmódot pár éve ismertem meg, és azóta számos kiváló eredményt látok ennek hatására. A nagybetűs részre reagálva: nem vonok meg semmiféle tápanyagot a gyermekemtől. Leírnád, ha annyira értesz hozzá, hogy mi az a léthez szükséges tápanyag, amit nem kap meg? Pl. mi van a tejben, ami máshonnan nem vehető fel?
2013. aug. 19. 01:04
 19/22 A kérdező kommentje:
ja, és eddig soha nem követtem egy diétát vagy táplálkozási szokást sem...
2013. aug. 19. 01:20
 20/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BMOjVYgYaG8

Ennek az egésznek a tudományos megalapozottságáról.

És nincs is több kérdésem.

2013. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!