Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt paleolit életmódot...

Vannak itt paleolit életmódot folytató kisbabás anyukák?

Figyelt kérdés
Hogyan álltok a hozzátápláláshoz? Babának sem adtok olyan dolgokat (pl. gabonák, tejtermékek), amiket ti sem fogyasztotok?

2013. júl. 29. 11:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem értem miért kérdezel meg másokat, hogyan állnak a hozzátáplálással, mivel egyértelműen látszik, hogy te hogyan vélekedsz róla, tehát valójában megerősítésre várnál..


Egyébként én magam is nagy százalékban 90%-ban paleózom a szülés óta, de a babám kap glutént a 7.hótól és kevés jogurtot is.

Ugyanígy voltam a dologgal, mint az egyik válaszoló: nem dönthetek helyette ebben, főleg azért sem, mert azért olyan régi bizonyítékok nincsenek erre az életmódra (egy 30-40 éves követéses vizsgálat mondjuk a mi korunkban jó lenne, nem ősidőkre hivatkozva, amikor egész más hatások érték az embereket, és 30-35 évig éltek). Tehát én paleózom, férjem is kedveli, de ő inkább azért eszi, mert ízlik neki, amit készítek, de a gyermekünknek adok nem paleós dolgokat is. Már csak azért is, mert fog ezekkel az élelmiszerekkel találkozni és ki tudja akkor hogyan reagál majd a szervezete rá...később óvodát, iskolát hogyan oldjam meg? Főleg, hogy nem Pesten élünk. Nem szeretném ezzel "megbélyegezni" sem a társai között, hogy nem ehet ilyeneket...Így azt találtam a legbölcsebbnek, ha hagyományosan kap mindent, persze mértékkel, mert ezelőtt se voltunk pl nagy tésztások, krumplisok, hüvelyesek, se tejtermékesek..és majd dönt róla ő elhagyja e teljesen vagy nem. Ugyanakkor megértem és elfogadom, aki szeretné paleo szerint táplálni a családját és külön öröm, aki ezt meg tudja oldani oviban, suliban!

2013. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

hű, már régi a kérdés de azért hátha még olvasod.


én paleo étrendet viszek és a kezdeti borzalmak (étel hiányérzet:)után nem is gondoltam volna, hogy valaha ezt mondom, de imádom.:)

A kisfiam 7 hónapos lesz de azt eszik, amit szeretne (és ami a korának megfelelő) és nem fogom az ő étrendjére később sem a paleolit szemléletet alkalmazni, mert még pici ehhez.

Nem tudom később mi lesz...az óvodai, iskolai étkezés kapcsán. Ha nyilván nem is paleolit étrend de egy jó reform ráférne a magyar állapotokra, hogy a gyerekek több gyümölcsöt-zöldséget egyenek, azt mondjuk nagyon szeretném ha a hagyományos menzai koszt elmozdulna kicsit egy egészségesebb táplálkozás irányába.

2014. jan. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!