Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés

Én soha nem hagytam, de már ott tartok, hogy 1 szabad percem sincs, mert ha nem lát, rögtön sír!!! Mit tegyek? Vagy ez így normális?

Egy 11 hetes kislány anyukája


2013. aug. 1. 08:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem hagytam sírni, főleg nem ilyen pici korban. Ilyenkor még nem tudnak manipulálni, a sírásnak ilyenkor mindig oka van, ha "csak" annyi is, hogy az anyja testközelségére vágyik.

Nekem is elkerekedett a szemem a "kizsákmányol" kifejezésen, de nem olyan meglepő ez, régen az volt az elv, hogy hagyjuk had sírjon, erősödik a tüdeje stb, és sok idősebb gyerekorvos, védőnő még mindig osztogat ilyen tanácsokat, sajnos.

Bizony egy kisbaba mellett egy időre el kell felejteni a mindig rendezett lakást, tökéletes sminket, 3 fogásos ebédet stb. De hamar vége lesz ennek a korszaknak, és ha most nem hagyod sírni, annak meglesz a jutalma, később egy boldog, kiegyensúlyozott gyereked lesz, aki bízik benned és a világban.

Az én kisfiam most másfél éves, most már előfordulnak olyan hisztik, amikre nem reagálok, de ez persze más. Most olyanokért szokott sírni (nem is inkább sírni, csak idegesen kiabálni), ha rászólok valamiért, vagy nem engedek neki valamit, és hát természetesen nehezen tűri a korlátokat :) De ez az időszak meg erről szól.

2013. aug. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!