Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy szoptatás közben...

Baj, hogy szoptatás közben olvasgatok, TV-t nézek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, igény szerint szoptatom.Sokat van cicin, 1, másfél órát is, közben persze sokszor nézegetem, de van, hogy netezek, olvasgatok.

Nemrég megkaptam, hogy ez mennyire helytelen, mert a szopinak minden percét egymásra koncentrálva kell kiélvezni.

Szerintetek?


2013. aug. 6. 08:10
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
11%
6. gyerekemet szoptatom, kicsit tudom milyen a szoptatás. 20 - 30 percnél tovább nem eszik a baba, utána már csak cumizik. Én is tudnám 1.5 órán keresztül szoptatni a babámat, ha szeretnék ez idő alatt zavartalanul netezni, nem kéne mást csinálnom, mert hiszen szoptatok...
2013. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

a tv szerintem a hangja miatt káros, tudat alatt is hallja a gyerek, a reklám természetellenes, sokszor magyartalan hangját.

ha te olvasol fel valamit, mondókát, énekelsz, stb az ok.

ismerek anyukát, aki horgol közben,én max csak olvasni tudok.

és igen, van, hogy több mint egy óráig szopizik, és nem csak cumizza.

2013. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
0%
Pont kisbabákon tesztelték, hogy mennyire odavonzza a figyelmet a tévé. Olyan hangokat sugároz, ami a fül számára hallhatatlan, az agyunk akaratlanul mégis veszi a jelet, és odafigyel.
2013. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a nem igény szerinti szoptatást is, egész nap üvöltött a gyerekem, most szopik és nyugodt.

Egyébként a gyerekek száma szerintem nem garancia arra, hogy jól is csinálod.

Azt a célozgatást me kikérem magamnak, hogy azért szoptatok ennyi ideig, hogy netezhessek.

Ha valami saját igényt kéne megfogalmaznom akkor az az alvás lenne.

2013. aug. 6. 10:44
 25/46 A kérdező kommentje:

Énekelni sokat szoktam neki, gyakran szopás közben is, nagyon szereti.

:)

2013. aug. 6. 10:46
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan, én be is golyóztam volna, ha nem foglalkoztam volna mással is közben...nekem is kis "nyammogó" volt a lányom, egy szopi 40-45 perc volt (mindkét cici), na ezalatt volt, hogy tévéztem (halkan és tudományos vagy főzős műsort, na abban jól meg is éheztem :D )és sokszor olvastam, így sikerült egy könyvet egy hónap alatt kiolvasnom :) ja, és neteztem is, vagy sorozatot néztem. Próbáltam hogy kevesebb ideig szopjon, nem ment, elfogadtam ilyennek, erre tessék, most lassan 4 hónapos és max negyedóra alatt befejezi, ez idő alatt már nincs ilyenekre idő :) ja, és anno a 45 percből azért volt rendesen babás perc is, de képtelen voltam csak azzal foglalkozni. szóval nyugodtan, amíg jólesik, később úgyis megváltozik majd :)
2013. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

Én még annyit fűznék hozzá, hogy azért lehet ok kritikára ha valaki szoptatás közben nem a babájára figyel, hanem magát "szórakoztatja", mert a szoptatás előnyei között elsőként írják/mondják mindenhol, hogy a bensőséges kapcsolatot csak így tudod megteremteni babáddal, ha nem szoptatsz, annyi a kettőtök közötti pozitív viszony kialakulásának... hát pont az ilyen példák teszik nevetségessé az ilyen kijelentéseket: én amíg a cumisüvegből etetem a babámat, addig maximálisan rá figyelek. Nem kell közben szórakoztatni, lekötni, hiszen akkor éppen nagyon fontos feladatot végez: szopizik, táplálkozik, minden idegszálával oda figyel - én ebben nem zavarom, csak asszisztálok - figyelem, simogatom, néha puszilom, nézem a kis szája mozgását, kezei játékát, stb. Mindig is max 5-10 perc alatt végzett a cumizással (kivéve az első 2 hónapban, mikor még szoptatással kezdtük az evést és utána pótoltam), azt az időd tényleg neki szentelem (meg utána pár perc simit igényel még nyugodt körülmények között). Nem hiszem, hogy bensőségesebb viszonya alakulna ki attól, hogy egy órán át netezve szopiztató anyukájával van, mint 10 percet rákoncentráló anyukával.

Ezért kicsit nekem is fáj, hogy a nagy szoptatós anyukák itt ecsetelik, hogy szoptatás közben esznek, telefonálnak, élik életüket, anélkül, hogy a babájukra figyelnének :( Többek között ezért is mondhatják anyáink, hogy ne mással foglalkozzunk, míg szoptatunk.

11 hónapos anyukája.

2013. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Az, hogy közben mást is csinálok, nem jelenti azt, hogy a komplett szoptatási időtartam alatt nem figyelek a gyerekemre, nem beszélek hozzá, nem simogatom stb.

De értelemszerűen, ezt órákig még a legnagyobb ősanyának is nehezére esne szerintem.

Egyébként a kötődés kialakulása szerintem nem a szoptatáson múlik, ugyanolyan bensőséges kapcsolat alakulhat ki tápszeres baba és anyukája között-megértem, hogy fáj, hogy nem tudsz szoptatni, erről viszont én nem tehetek.

2013. aug. 6. 11:45
 29/46 anonim ***** válasza:
0%
:) Nem a szoptatás hiánya fáj (nem bántam, hogy nem sikerült a szoptatást kialakítani a babámmal, inkább örültem, hogy így is biztosítani tudtam neki 9 hónapon át az anyatejet üvegből)! Hanem sajnálom az olyan babákat, akiknek a szája azonnal be van tömve cicivel, bármi bajuk is van, és közbe az anyukájuk nem figyel rájuk, csak saját igényeiket előtérbe helyezve "szórakoztatja" saját magát szoptatás alatt.
2013. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Azokat én is sajnálom.


Én nem ilyen vagyok, bármennyire is ennek szeretnél láttatni, és szeretnéd ezt gondolni.

Szép napot neked.

2013. aug. 6. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!