Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy szoptatás közben...

Baj, hogy szoptatás közben olvasgatok, TV-t nézek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, igény szerint szoptatom.Sokat van cicin, 1, másfél órát is, közben persze sokszor nézegetem, de van, hogy netezek, olvasgatok.

Nemrég megkaptam, hogy ez mennyire helytelen, mert a szopinak minden percét egymásra koncentrálva kell kiélvezni.

Szerintetek?


2013. aug. 6. 08:10
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Egyébként ha lehetne kérném a továbbiakban a rosszindulat mellőzését,tudom sokaknak nehezére esik, de próbáljunk emberek és anyák maradni.

Köszönöm.

2013. aug. 6. 12:11
 32/46 anonim ***** válasza:
igy elfajul egy egyszerű kérdés...komolyan mondom, kár ide feljárni már, mert mindenki tökéletes ezen az olalon, pláne az anyukák. (legalábbis próbálják magukkal elhitetni)
2013. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom, de nem mondom,hogy nem voltam felkészülve ítélkezésre, fröcsögésre is.

Szerencsére a normális válaszok vannak többségben.

Nekik köszönöm a hozzászólást-ami a fényeket illeti egyébként elgondolkoztam, és igyekszem csökkenteni a laptop használatot.

2013. aug. 6. 12:20
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem eleve provokatív a kérdés, nem meglepő, hogy többféle vélemény van róla! Amúgy elég jól össze lettek szedve érvek, ellenérvek, én csupán egy kis kiegészítést tettem a végére. Akinek nem inge, ne vegye magára! Egyáltalán nem rád gondoltam kérdező, hogy ilyen lennél, csak próbáltam említeni, hogy nem mindegy a babának, hogyan etetjük, nem garancia a szoptatás a kötődésre, ha közbe mindig mást csinál az ember. Egyértelmű, hogy egy órán át nem lehet nézegetni a babát és valamivel lefoglalja magát az anyuka közben, inkább azt nem értem, miért kell egy órán át tartania a szoptatásnak. De ez már más kérdés, mindenki máshogy neveli, eteti a babáját - csak egy kiegészítést szerettem volna tenni, nem pedig ítélkezni, vagy bármi hasonló.
2013. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
59%
nem garancia a szoptatás a kötődésra ha közben mindig mást csinál az ember. Mert a szoptatástól alakulhat csak ki a kötődés...és melyik babát cumisüvegből etetnek, azok nem is fogják soha szeretni az anyjukat, meg kötődni hozzá...hát nyilván, pont ezen mulik majd. :D
2013. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Bocsi, az utolsó válaszra reagáltam.
2013. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
35%
Nekem csak egy kérdésem lenne,hogy miért szoptatod 1- másfél órát?????????????????????????????????????
2013. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Rendben, én sem akartam senkit megbántani.


Igény szerint szoptatok, ezért fordul elő, hogy a baba van, hogy egy órán át is cicin van-de mint írtam nem ez az általános, átlag 40 percet szopik.

A cicizés ugye nem csak kaja neki, hanem biztonság, egyéb miatt is kell.

Szerencsére bírja a mellem.


Ha érdekel az igény szerinti szoptatás bővebben: www.lll.hu


Sok jó cikk van az egész műveletről.

:)

2013. aug. 6. 12:53
 39/46 málna_ ***** válasza:
100%

Én nem értem, miért van kiakadva az időn mindenki... 3 hetes pici babáról beszélünk...

Nyilván majd 3 hónapos korára csökkeni fog az idő.

2013. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekem is ilyen szopógép volt, és ha leraktam az ölemből sírt. Hiába volt alatta tiszta pelenka, hiába volt tele a hasa, megböfiztetve, megfelelően felöltöztetve, nyugodt is voltam -tehát semmi stresszforrás, és mégis ő úgy aludt, hogy ölben volt, néha szopott közben -időnként ha láttam rajta, hogy totál bealudt ki tudtam venni a szájából a mellemet, de lerakni nem lehetett, mert felkelt, ordított és kezdődött minden újra.

Emiatt én mindenfélét csináltam szoptatás közben, mert azt láttam, hogy az a jó a gyereknek, ha az ölemben van. És mivel nekem ez nem elégítette ki az igényeimet olvastam közben gyerekgondozásról, nevelésről. Könyveket is olvastam, regényeket, újságot, játszottam gépen. Ettem és ittam is közben.

Én azért csináltam közben mindent, hogy ne bolonduljak bele a szoptatásba+gyerekbe. És az ő igényei is ki voltak elégítve. És boldog baba+mama kettős voltunk.

2013. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!