Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok veletek alszik egy...

A babátok veletek alszik egy ágyban? Sokan próbáltak erről lebeszélni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 13:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
36%

> Azt pedig majd meglátjuk évek múlva, hogy melyik

> gyereknek lesz nagyobb biztonságérzete és lelki

> stabilitása...biztosan nem fognak elmaradni a szülőkkel

> együtt alvók!


Én voltam az előtted szóló.

Csak aztán nehogy meglepődj, kolléga(nő) ;-)

...és nem említetted a kiegyensúlyozottságot, talpraesettséget stb., mindazt, ami az élethez is kell.


Tapasztalatból beszélek, összehasonlítva a gyerekem azok gyerekével, akiknek a szülei a fenekükben voltak éjjel-nappal.

Persze nem mondom, a te gyereked is ilyen, félreértés ne essék!

2009. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
62%

Van külön szobája a babámnak, de a kiságyát a hálóba raktuk. Ott alszik az én oldalamon. Ha nyugtalan vagy sír valamiért (ez ritkán van hál'istennek)közénk teszem. Pillanatok alatt megnyugszik és mindenki tud aludni tovább. Senki nem neurotikus.

A nagyfiammal sokat aludtam mikor pici volt, csak ketten voltunk. De nem volt gond. Már most nem velem akar aludni :).Engem is odaengedtek maguk közé a szüleim. Talán ezért sem volt számomra kérdés.

Dr. Ranschburg Jenő mondta, hogy a régi, szegény világban az volt a jó, hogy csak egy szoba volt és így együtt aludtak a gyerekek a szülőkkel. Vekerdy Tamás sem mond mást. Stabil gyereket könnyen át lehet szoktatni a szobájába, ágyába, ha eljött az ideje. Stabil pedig akkor válik, ha anyaközelben van.

2009. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

> Minden anyának kötelezővé tenném a gyermeklélektant

> szülés előtt, mert katasztrófa, milyen tévhitekben vannak

> egyesek.


Én is...mert lehet, hogy a legjobb szándékkal teszel valamit, de honnan tudod, hogy VALÓBAN az is jó a gyereknek?

Elnézést kérek, tényleg nem állt szándékomban senkit megsérteni anyai mivoltában!!!! Csak a saját véleményem és tapasztalatom mondtam el, vagy az is baj? Nagyon sok ismerősöm, barátom van, aki szülő, és az ő hibájukból nagyon sokat tanultam.


Ja, és apuka vagyok, aki imádja a kislányát :D

2009. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
48%

> Ilyen pofátlan kommenteket...


Persze..ha más a véleméyem, mint a tied, egyből pofátlanság.

2009. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon jól mondta az előttem szóló, aki bevagdossa a mondatatimat... honnan tudod, hogy VALÓBAN te gondolod jól? Ez akkor a te nézetedre is igaz, kedves apuka. Csecsemő-és kisgyermek nevelő-gondozó vagyok, láttam már pár gyereket, de sem nem kiegyensúlyozottabbak, sem nem talpraesettebbek egy szikrával sem a külön alvók, sőt... És a saját gyerekemnél is csak pozitív hatását látom a közös ágynak!
2009. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
47%

Intimitás igény, készség, hajlam kérdése is.

Van aki azért alszik a babájával mert otthon ezt látta, van aki azért, mert otthon nem ezt látta.

A babámmal együtt aludni nagyon-nagyon jó! Bármikor jöhet hozzám, ha arra van szüksége. És ez így lesz addig, amíg élek. Ezt megígértem/megígértük neki akkor, amikor megszületett!

2009. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
76%

> Bármikor jöhet hozzám, ha arra van szüksége. És ez így

> lesz addig, amíg élek. Ezt megígértem/megígértük neki

> akkor, amikor megszületett!


Hát...szerinted hozzám nem jöhet bármikor? Szerinted ha éjjel rosszul alszik, vagy beteg, vagy bármi, és szól, hogy "apa, apa" (és NEM "anya", a nejem néha "féltékeny" is), akkor nem megyek oda azonnal és viszem át a mi ágyunkba? Most két és fél éves, és már most a legjobb barátom a kislányom! De szigorú apa vagyok, nem tagadom.

2009. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

> de sem nem kiegyensúlyozottabbak, sem nem

> talpraesettebbek egy szikrával sem a külön alvók, sőt


Akkor viszont teljesen véletlen lehet, hogy felénk általában a külön alvók a talpraesettebbek a korosztályában.

2009. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy nem viszed át. Így a helyes. Ott a helye, ha gondja van!

De ne haragudj! Nem "pattansz" egy kicsit könnyen ma?

2009. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

14.17-es vagyok ismét: a kérdező rám vonatkozó megjegyzésére reagálnék, azaz erre:


"A kérdező kommentje:

14.17-esnek: 2 hónaposan szerinted mennyi szerepe van a testi kontaktusnak? Te jó ég!!! A legnagyobb! Hisz másképp még nem ért! 3 gyerkőc után...no komment"


Én igyekeztem normális hangnemben tapasztalattal teli tanácsot adni, ha jól sejtem. Nem minősítettelek és nem sértegettelek!!!


Testi kontaktus: Nem azt mondtam, hogy távolról pislogjál a gyerekedre! Létezik ölelés, simogatás, masszírozás, játék, együttfürdés....sorolhatnám, gondolom tudsz az együtt alváson kívül te is felsorolni jópár alkalmat, az együttalváson kívül, ahol a élvezni tudjátok a testi kontaktust...


És igen, 3 gyerek után van rálátásom egy-két dologra! Van pici gyerek is és iskolás is. MIndhárman tök egészségesek lelkileg, testileg, s minden szempontból. Nálunk is, mint a legtöbb családnál az első gyerek volt az úttörő. Nála tanultunk a legtöbbet szülőként! A következőknél már a tapasztalatunkat fel is tudtuk időben használni.

Ennyi a hozzászólásom! Igyekeztem nem szemétkedni, mint te velem...


nyugodtan lehet leszavazni...

2009. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!