Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok veletek alszik egy...

A babátok veletek alszik egy ágyban? Sokan próbáltak erről lebeszélni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 13:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
64%

14.35-ös vagyok


Nekünk ma 3 hónapos a babánk.

És nálunk is úgy van,hogy sokkal nyugodtabban elalszik,ha ott vagyok mellette...Általában kiszokott túrni,mert mindíg jön utánnam,de nagyon édes ahogy már tiszta ferdén fekszik,csak,hogy a közelemben legyen... :)

2009. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
2-iknak: az én férjemnek soha nem jutna ilyen az eszébe. Megint csak azt látom, hogy milyen mázlista vagyok.:)))Sajnállak, h ezen aggódsz. Komolyan.
2009. okt. 30. 14:40
 13/39 anonim válasza:
64%
Igen,aludjon csak közöttetek ,mert tudom,hogy így nyugodtabban alszol te is.Nekem is van 2 gyerekem a nagy most 9éves,a picim 4 hónapos.Addig míg nem született meg a pici,addig a nagy aludt velem,de ő még mindig igényli,hogy este mellé bújjak míg elalszik.A manóm 4-szer szopizik éjszaka,így nekem is könnyebb ha mellettem alszik.Napközben elalszik a gyerekágyban,de este már tudja,hogy velem alszik.
2009. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
43%
Mi is hárman alszunk egy ágyban a 8 hetes babánkkal, bár van kiságya is. Én (feleség) alszom középen. Nekünk is nagyon nagy az ágyunk. Aki meghallotta, körberöhögött, szörnyűlködött (főként a család), de azóta már befogták, mert látják, milyen nyugodt, és milyen keveset sír a baba. Meg tudunk éjszaka aludni.
2009. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

14.35-ös vagyok.


Amúgy a héten olvastam,hogy a legújjabb kutatások szerint kevesebb esély van a bölcsőhalálra,ha velünk alszik a gyerek,mert így ügye sokszor van az anya,és a baba közt testkontaktus... De amúgy én a parázós anyukák közé tartozom,és mindíg nagyon féltem,hogy mi van,ha épp mellettem lenne baj,és fel sem kelnék rá,így mi vettünk egy mobil légzésfigyelőt is,és sokkal nyugodtabban alszunk azóta a párommal... Hozzáteszem,hogy sajnos nálunk 1 hónapos korában volt egy éles riasztás,és ezért is féltjük jobban a kicsinket... :(

2009. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy ilyen felmerül a férjemben. Nem kell sajnálni. :) Azt gondolom mindenkinek meg van a helye. Csak addig legyen saját véleménye valakinek amíg mást nem sért, engem viszont sért ha lesajnálnak. Az én gyerekem így is tudja hogy számíthat rám, lehet hogy többet kell mennem ha felkel éjszaka, de a nagy ágy a páromé és az enyém. :)
2009. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem, miért kellene együtt aludni a gyerekkel? Minden(ki)nek megvan a maga helye.

Később sokkal-sokkal nehezebb lesz a külön szoktatás, van ismerősöm, ahol a kislány 6 (!) éves korában még üvölt éjszaka az anyjáért, és mégcsak fél éve (!!!) alszik külön.

Aztán majd azt veszitek észre, hogy a gyereketek nélkületek egyszerűen életképtelen, mennyi, de mennyi ilyen van...

Ez szülői gyengeség, szerintem.

2009. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
41%
Hihetetlen, hogy valaki azt gondolja, a lustaság vezérli azokat, akik a babájukkal alszanak. Azt gondolják, sokkal jobb szülők, csak mert külön van a gyerekekük, csak ezzel az a gond, hogy igenis vannak olyan babák, akik nagyon érzékenyek és nagyon igénylik a szülők jelenlétét. Az én kisfiam éjjel, ha felébred, rámnéz, mosolyog és alszik tovább (11 hónapos), amíg külön aludt, sokszor vigasztalhatatlanul sírt a kiságyában. Egyszerűen nem szerette! Ahogy köztünk-felnőttek között-is vannak bújosabb és távolságtartóbb személyiségek, ugyanúgy igaz ez a picikre is. Emiatt nem kell megszólni senkit, mindenki nagyon jól tudja, mire van szüksége a babájának. És igenis nekem és "apának" is nagyon jó érzés, amikor ott szuszog a fiunk mellettünk, és kettőnk kapcsolatán természetesen ez a helyzet semmit nem ront, sőt... A házaséletet meg tudjuk oldani a nappaliban, nem feltétlen a franciaágy az egyetlen helyszín. Azt pedig majd meglátjuk évek múlva, hogy melyik gyereknek lesz nagyobb biztonságérzete és lelki stabilitása...biztosan nem fognak elmaradni a szülőkkel együtt alvók!
2009. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
41%
Ilyenkor sajnálom, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni...Ilyen pofátlan kommenteket...
2009. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
77%
15.10 vagyok. Gyengeség jele..., életképtelen lesz szülő nélkül... Te jó ég!!! Minden anyának kötelezővé tenném a gyermeklélektant szülés előtt, mert katasztrófa, milyen tévhitekben vannak egyesek.
2009. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!