Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja van? Nagyon félek!

Mi baja van? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
A kicsi 3 hónapos.eddig ha ültettem simán tartotta a fejecskèjèt most meg 1 napja görnyed csak és ha fekszk kifli alakban teszi.nem a hasa az biztos fàjt neki az nem ilyen volt.persze orvosh9z viszem,de addig is jo lenne tudni h mi lehet??megöl az ideg...köszi a vàlaszokat:-(

2013. szept. 9. 19:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Ez már csak a te döntésed h kinek a szavára adsz. Te döntsd el. :)
2013. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
61%

Ajánlom:

[link]

Se nem ültetni sem nem felhúzni nem szabad.Sőt!Tilos!

2013. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Észnél van az a védőnő? Én is annak tanulok, már első évben azzal indítottak, hogy ilyen idős gyereket nem ültetünk, mert nagyon megterheli.
2013. szept. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
50%
A gyógytornászos vagyok. Se ülésbe húzni, se ültetni nem szabad, ha nekünk nem hiszel kérlek legalább egy értelmes ortopéd szakorvost kérdezz meg, és ne itt tájékozódj. Nekem sem kel hinned, hisz engem sem ismersz, de a babád érdekében kérlek, hogy szakemberrel konzultáj! A höc höc katonázás meg aztán főleg rossz ötlet volt, mert az még inkább megerőlteti a baba gerincét, a rázkódás, ugrálás még inkább nem tesz jót. Nem véletlenül mondják, hogy 3 hónapos korig mózes kosárban kell tolni is a gyermeket. Az egyetlen ülés amit amit egy ilyen picivel lehet csinálni az a neuróterápiához tartozó lebegő ültetés, de eze gy terápia része, és meg van a pontos kivitelezése amit neurológus, ortopédszakorvos és gyógytornász tanít meg az édesanyának és csak azoknál a babáknál lehet használni akiknek valóban szükségük van rá. Ez egy kidolgozott terápia picike részlete, de még ezt sem lehet a gyerekkel csinálni orvosi kontról és elő írás nélkül.
2013. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy 32 hetes kismama vagyok jelenleg az első babámmal így nagyon benne vagyok a témában, tényleg nem megbántani szeretnélek.
2013. szept. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
21%

Nekem is ezt javasolta a védőnő, hogy naponta 5-10-szer húzzuk fel ülésbe, majd rögtön vissza, hogy erősödjön a nyakizma.

Az orvos ugyanezt mondta.

Nem hiszem, hogy ennyien tudnák rosszul.

az ültetés tilos, de a felhúzás, majd rögtön vissza, az teljesen más és ezt is csak kb. 3 hónapos kortól kell csinálni, nem újszülöttként!

2013. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
53%
3 hónapos kor után fel lehet húzni, de 3 hónapos kor előtt NEM! De ha hasra fekteted attól is erősödik a nyakizma és nem terheled a gerincét, ha nem a baba maga dönti el mi az a "gyakorlat" ami már megy saját erőből és mi az ami még nem. Egyáltalán nem gondolom, hogy a direkt erősítés egyébként jó lenne a babának. A babák maguktól is tökéletesen tudnak fejlődni, nem kell őket tornáztatni, nem súlyemelőkről van szó ha nem babákról!
2013. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
55%

Ki volt az a nagyon "okos", aki az összes olyan választ lepontozta, aki azt írta, hogy ne ültesse a babát?

Szánalmas, h vki ezen éli ki magát, és főleg az a szánalmas, h az értelmes és normális válaszokat pontozza le.

2013. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok:-) :-) vtunk ortopédián,bár megszünt minden tünet,de bevittem.nagyon rendesek /vtak,de semmi baja a picinek,aztt mondták v tulterheltem a kis gerincét,v pedig egyszeruen csak 'felfedezte, h igy konnyebben oldalra tud fordulnj,meg h a labat nezte,mivel rajott h neki olyan is van:-) :-) :-) akar igy akar ugy minden okes már:-) mindenestre nagyon igaza van aki azt irta h nem szabad ültetni-erre ott is felhivtak a figyelmet,viszont azt mondtak,ülesbe huzni parszor nem art...mind1 ma,most vtunk statuszon am:-) a dokinak is mondta h a vedono helyett vele konzultuljak,mert a gyermek moztasfejlodese miatt,ugy latja ez kell.a vedono meg vegig ott volt,hebegett csak h de igy ugy...az orvos jól rapiritott...a picit meg megdiicsérte hg milyen aktiv ügyes baba:-) :-) :-)
2013. szept. 13. 14:14
 30/40 anonim ***** válasza:
11%

Na ugye!

Köszi, hogy lepontoztatok, csak nekem volt igazam.

Ülésbe húzni lehet néha, ültetni nem szabad.

2013. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!