Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan ostorozom magam?...

Jogosan ostorozom magam? Totál bűntudatom van, rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam este a mi ágyunkban alszik el,addig hempereg,míg nem talál magának egy kényelmes pózt az alváshoz. Ez valamikor 10 perc,valamikor fél óra,ennél sosem több. Én ilyenkor laptopozni szoktam és csak fél szemmel figyelek rá. Mindig jön hozzám és vigyorog,de ha vissza vigyorgok,vagy szólok neki,akkor bepörög és "menekülni kezd",azt hiszi,hogy játék van,sikongat,kacag... Ezért pár napja nem reagálok az ilyen dolgaira,csak olvasgatok,ő pedig szépen elalszik. Mikor már alszik,nem győzöm puszilgatni,simogatni,olyan rosszul érzem magam,hogy "nem figyelek rá",amíg hempereg. Napközben is,ha valami hosszabb ideig tartó dolgom van itthon,akkor beteszem az ágyába,kapcsolok neki mesét,azt nézi,beszélget magával,elvan,én pedig gyötrődök,hogy már megint milyen vagyok... :(
2013. szept. 17. 20:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
*Érdekes módon
2013. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nem hat hónapos, hanem egy éves. Ő se nézzen tévét, de szerintem a 2-3 éves se nagyon.
2013. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Esti rutin kb.így néz ki: fürdés,majd öltözés,vacsora,egy kis összebújás,szeretgetés,jóéjt puszi,szeretlek,stb. és lefektetem. Énekelni este már nem szoktam,inkább napközben. Ilyenkor már csak mondom,ami eszembe jut. Bekapcsolom a laptopot,mert csak ilyenkor tudok beszélni a férjemmel,vele írkálok és olvasgatok a neten,addig a fiúnk elalszik. Mondom,legtöbbször 5-10 perc,mert már nagyon ki van fáradva,de előfordul az is,hogy fél óra. Vukot,vagy vacak,a hetedik testvért néz,mivel nem marad meg az etetőszékben,sem a járókában,hiába beszélek hozzá és adok a kezébe játékot.
2013. szept. 17. 21:22
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a mesékkel?? Az én fiam a régi jobb meséket szokta nézni. Pl. Vukk, Bambi, stb... ezek nem agresszívak. (A tv csatornás mesék persze szóba sem jöhetnek nálam). Mi a gyerekdalos összeállítást is szoktuk hallgatni a neten és nagyon élvezi a kicsi és nem hiszem hogy ennyi árthat nekik
2013. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod se a mese se más miatt.Nektek ez így jó,bevált.Szereted és ez a lényeg.
2013. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem a mesével van a baj, hanem a képernyővel. Napi 15 perc is ártalmas egy ilyen kicsi gyereknek! Amíg nem fogja fel, hogy mi megy benne addig TILOS nézetni vele, mert csak árt. Ő azt teljes valóságnak éli meg ami ott megy, és 2 perctől is kaphat rohamot.
2013. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod! A gyereknek is jó, neked is, nyugodtan megy a lefekvés, nincs sírás, meg idegeskedés. És én is állandóan ölelem és puszilgatom a kicsikémet, vagy csak leülök mellé és nézem, simogatom, és biztos vagyok benne, hogy ezt ő is imádja:-)

Rosszul vagyok ettől a sok álszent,"mindenthelyesencsináló" szuperanyutól, akik vagy reggeltől estig hordozzák a gyereküket és mondókáznak közben, akik soha nem néznek tv-t és fáradhatatlanok, vagy a másik véglet, aki ellátja a gyerekét, megeteti, tisztán tartja, jó esetben van napi 5 perc szeretet amit stopperrel mér, aztán meg megy a gyerek az ágyába és tanuljon rendet.....na erre mondom én, hogy lehet az ő gyereke keresi majd tinédzserként a boldogságot az alkoholban meg a drogokban, mert ugye egy simogatással több már nem fért bele az anyjánál....

2013. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
14%
Lehet annyira rossz a hangod,hogy bepörög.Ne énekelj.
2013. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Istenem ilyen rossz indulatú embereket, mint ti vagytok (tisztelet a kivételnek)! Ha Ő így altatja, akk így, a mesét néz a gyereke, akk mesét néz, Ő az anyukája Ő dönti el mit lehet a gyereknek és mit nem. A kérdés az volt, h legyene-e bűntudata h nem foglalkozik vele elalvás előtt.. de ti hiperszuper anyák aztán mindent megmagyaráztok!! Kíváncsi lennék, h nálatok minden ilyen menetrend szerű-e?! Hát nem valószínű..

Neked pedig kedves kérdező, ne legyen bűntudatod! Fiad már attól jól érzi magát, h lát Téged, érzi az illatod.. :)

2013. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha saját magát altatja - és tök természetes, hogy felpörög, ha látja, hogy még partner lennél bármire, ami épp eszébe jut. Csak inkább a saját ágyában kéne megtanulnia elaludni. Attól még ott lehetsz vele.

Aztán az enyém biztos felébredne, ha elalvás után kezdeném el puszilgatni meg simogatni. Ha eleget szeretgeted ébren is, ne legyen bűntudatod.

Ha nem használod, csak tényleg napi 15-20 percet gyerekmegőrzőnek a mesenézést és ellenőrzöd, magyarázod neki a tartalmat, akkor szerintem nincs vele baj, a mozgókép is a mai kultúránk része - viszont szerintem ezt meg pont nem az ágyában kéne. Szóval elvileg (persze tudom, az élet sokszor felülírja az elveket), az lenne a jó, ha a saját ágya nem lenne se járóka, sem bulihely, hanem az alvást jelentené.

2013. szept. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!