Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan ostorozom magam?...

Jogosan ostorozom magam? Totál bűntudatom van, rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam este a mi ágyunkban alszik el,addig hempereg,míg nem talál magának egy kényelmes pózt az alváshoz. Ez valamikor 10 perc,valamikor fél óra,ennél sosem több. Én ilyenkor laptopozni szoktam és csak fél szemmel figyelek rá. Mindig jön hozzám és vigyorog,de ha vissza vigyorgok,vagy szólok neki,akkor bepörög és "menekülni kezd",azt hiszi,hogy játék van,sikongat,kacag... Ezért pár napja nem reagálok az ilyen dolgaira,csak olvasgatok,ő pedig szépen elalszik. Mikor már alszik,nem győzöm puszilgatni,simogatni,olyan rosszul érzem magam,hogy "nem figyelek rá",amíg hempereg. Napközben is,ha valami hosszabb ideig tartó dolgom van itthon,akkor beteszem az ágyába,kapcsolok neki mesét,azt nézi,beszélget magával,elvan,én pedig gyötrődök,hogy már megint milyen vagyok... :(
2013. szept. 17. 20:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi baj sincs ezzel! a mesenézés sem ördögtől való, ugyanmár...azért az én generációm is a tévémacin nőtt fel (30-asok), és már szintén korán kezdtük. Egyébként nálunk is van úgy, napközben (5 hónapos), hogy befekszek vele a mi ágyunkba, puszilgatom, ő fogdossa az arcom, mosolyog, boldog (de tudom, hogy már kezd álmos lenni), szóval 5-10 perc ilyen után van, hogy fogom magam és lecsukom a szemem, vagy éppen előkapom az ebookot és olvasni kezdek, nem nézek rá. Pár perc és már alszik is. Szóval szerintem jól van ez így, ott vagy vele de hagyod hogy saját maga aludjon el, ez is lenne a lényeg (később is jó alvó lesz majd). De utána inkább hagyd békén, rakd be az ágyába, ne maceráld bűntudatból ha már elaludt :)
2013. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mennyi buta, rosszindulatú válaszolóba futottál bele, Te szegény. Hiába, tegnap front volt, valahol le kellett vezetni a feszültséget :-). Ne foglalkozz velük, nem csinálsz semmit rosszul. Annyi, hogy ha elaludt valóban ne maceráld, hagyd nyugodtan aludni.
2013. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 DeAnn ***** válasza:

szerintem nincs baj azzal, ha néz egy kis mesét, amikor ti nézitek a tévét, akkor a kisgyerek is figyeli!!!!!! könyörgöm! mért kell ezért bántani a kérdezőt??!!

emiatt ne legyen bűntudatod, én is mással foglalkozom, amíg elalszik, mert ugyanúgy járnék mint te. elkezdene játszani egyből. persze végig ott vagyok mellette. ha van más dolgod napközben, csináld azt, főleg ha egyedül vagy vele otthon. én pl ha főzök vagy beleültetem a babakocsiba, ott eljátszogat, vagy beszélgetünk. de ha nem babakocsiba teszem, akkor elsétálgat meg pakolászik. nincs gond.

2013. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szia! Ne foglalkozz azokkal, akik letámadtak! Szerintem nincs semmi gond azzal, ha ennyi idősen mesét néz! Ne legyen bűntudatod, ha magára hagyod egy kicsit, sajnos nem lehetsz vele minden másodpercben. Kedves 9-es! Nem kellene ennyire kioktatnod másokat! Csak, ha mivel dolga van a kérdezőnek, avval foglalja le a babáját, hogy mesét kapcsol be neki, nem árt vele neki!
2013. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!