Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi anyuka aki...

Miért van ennyi anyuka aki undorítónak tartja a gyerekével való közös fürdőzést. Többi lent?

Figyelt kérdés
..a babája felé való érzékeny reagálást? miért akarják tanítani aludni, külön szobában lenni már csecsemőkorban, nem engedni bebújni reggel a szülői ágyban? Olyan mintha az ördögtől félnének.. Milyen félelem van az egész mögött?A gyerek nem fog már 15 évesen ott aludni!Sem fürdeni az anyjával, sem anyatejet kérni! Egyszerűen szeretném megérteni miért fél ennyi anya a babával való dolgoktól? Kezdetektől készülnek mindenfélére, mintha a baba valami kis ördög lenne, aki hamarosan beköltözik és jól fel kell készülni, hogy a kis nyavalyás nehogy itt valamit csináljon. Arra nem gondolnak, hogy egyszerűen szeretetet, gondokodást szeretne a baba? Pont ezekkel a megvonásokkal és tanításokkal szólnak bele a folyamatokba...

2013. szept. 30. 16:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem tartom undorítónak, csak úgy érzem, hogy attól még, hogy anya lettem, ugyanúgy ember is vagyok, akinek jól esik éjszaka kényelmesen aludni, ill. elnyújtózni a kádban. Baba, kisgyerek mellett ezek egyike sem megvalósítható.

Mindkét gyermekem velünk aludt egy ideig, ami leginkább praktikus volt az éjjeli szopik miatt. Persze, jó érzés volt, hogy ott szuszognak mellettünk, de az is nagyon jó volt, amikor végre átaludhattam egy éjszakát és úgy fordultam az ágyban, ahogy akartam. A nagynál ez kb. 1,5 éves korában következett be, mert addig 1 szobában laktunk az építkezés miatt, a kicsi viszont már 4 hónaposan átaludta az éjszakát, úgyhogy bekerült ő is a gyerekszobába a nagy mellé.

Ill. az is nagyon felemelő érzés, amikor max. 5 percig tart a lefektetés és utána az egész este a miénk a párommal ahelyett, hogy min. fél óráig ringatnánk/dajkálnánk/énekelnénk a gyerekeknek, hogy elaludjanak.

Önzőség? Talán igen. De szerintem ennyi jár egy szülőnek, ha egyébként megad mindent a gyerekeinek. Kapnak elég szeretetet, törődést, babusgatást stb, így attól, hogy nem töltöm még az egész éjszakát is velük és nem fürdök velük egy kádban, nem szenvednek hiányt semmiben.

Sőt, szerintem még pozitív hatása is van annak, hogy ők úgy nőnek fel, hogy tudják: a szüleik is emberek, akiknek vannak igényeik az egyedüllétre és a kettesben eltöltött időre is, még ha jóval kevesebbre is, mint a gyerekek előtt, de attól még vannak és nem áldozzák fel az egész életüket a gyereknevelés oltárán.

Ja és a gyerekeim pl. imádják a nagyszüleiket és viszont, ebből kifolyólag náluk is szoktak aludni időnként, amit mi ajándéknak tekintünk, annyira jó érzés néha teljesen szabadnak lenni és akkor menni haza, amikor csak akarunk :) Persze, sokak szemében ez is önzőség és lepasszoljuk a gyereket, de szerintem sokkal egészségesebb az, ha a gyerekek képesek más családtagban, őket szerető személyben is megbízni, mintha csak a szülőhöz (főleg az anyához) ragaszkodnának.

2013. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%
Előttem már leírtál, amit én is gondolok, így nem ismétlem. Annyit mondanék, hogy ez a kérdés úgy ahogy van butaság és nagyon sértő. Attól, hogy egy gyerek (nem kis nyavalyás vagy kis ördög) tud külön aludni, még ugyanúgy megkapja a szeretet, törődést, babusgatást, mint az, aki nem tud. Ezek a dolgok ugyanis nem csak a közös fürdéssel, közös alvással, évekig történő szoptatással biztosíthatók. Ennél a gyereknevelés sokkal bonyolultabb és összetettebb.
2013. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
77%

Háát....

A kisbaba nem ördögtől való,de én azt az elvet vallom,hogy nemcsak a meglévő családnak kell az újszülötthöz,hanem a babának is a családhoz alkalmazkodni.

Egy éves koráig babakádban külön fürdött és azért,hogy nehogy valamit elkapjon.Kislány,és ha te nő vagy tudod,hogy mi nők érzékenyebbek vagyunk.

Azóta sem fürdök vele,külön fürdik/zuhanyzik.

A babának saját ágyában a helye,én azt nem vetem meg,hogy reggel odabújjon (mi is ezt tettük gyerekként),de a szülők ágyában a két szülőnek van helye,gyereknek saját ágyában szobájában.Higiénikusabb,biztonságosabb és a szülőknek is kell magánélet.Én egyébként ismerek olyan 15 évest aki még mindig szüleivel alszik egy ágyban!!!Szerintem ez nem normális dolog!

Nem félelemből adódnak ezek a dolgok,de egyszerűen egy gyereknek is kell napirend,mert később is lesz neki és ezt babakorban kell megszoknia.Pl ha majd leendő babámat hagynám igény szerint szopizni akkor,mellemen cipelném míg nagyért oviba megyek??Hm???

Szeretet,gondoskodást rendszerrel,napirenddel,szokások kialakításával is lehet adni.Példa rá 4,5 éves nagylányom,akivel egy picit sem csorbult attól a kapcsolatunk,hogy napirendje van kezdetektől fogva..És nem fogok hamarosan születendő babámnál sem másképp csinálni semmit.

Egyébként meg az állandóság,rendszer hiányából adódnak majd később a hisztik, oviban a beszoktatási nehézségek,iskolában meg a magatartászavarok...pedagógus lassan kétgyerekes anyuka

2013. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Utolsó valahogy azt érzem a leveledből, hogy nagyon nem gondoltad át, amit írtál. Vagy csak az én számomra felfoghatatlan? Miért zárja ki egymást az igény szerinti szoptatás és a napirend? Vagy nálatok az volt a napirend, hogy pontosan 4 óránként kapott a baba enni, akkor is, ha már két óra múlva sírt az éhségtől és akkor is, ha előtte annyit evett, hogy 5 óra múlva éhezett volna csak meg? Mert ez nem napirend, hanem babakínzás. Hat hónapig csak szoptattam, akkor, mikor a babám kétre. De ettől függetlenül nagyon jól működő napirendünk volt. Igaz nem az órát néztük. De kiszámítható volt, hogy mi után mi következik. Pár hét alatt kialakul az a tudat vagy inkább csak megérzés, hogy tudtam mennyi ideig lehetünk kint 2 szopi között. És az pont elég lenne akár elmenni a testvérért az oviba. Lányom már 2,5 éves. Nem csak velünk, de a nagyszülőkkel, keresztszülőkkel, apa testvéréjékkel is nagyon jól elvan. Nem okoz neki problémát, ha otthagyom valakinél pár órára. Két éves koráig cicin aludt el mellettem az ágyban, az esetek nagy többségében később betettem a saját ágyába. De volt mikor magunk között hagytam, mert épp nyűgös volt, mert jöttek a fogai, vagy csak nagyobb szüksége volt anyára. Nem hinném, hogy az ronthatna egy kapcsolaton. Beszélgetni úgy is tudtunk, hogy köztünk szuszogott. Az intim dolgainkat pedig nem muszáj kizárólag a hálószobára korlátozni. Szerinten sem normális, ha nagy gyerekek a szüleikkel alszanak, mert nem hiszem, hogy úgy bárki is ki tudná magát pihenni. Viszont a kérdező kisbabákról írt. És még pár dolog, azért azt sem nagyon akarom hinni, hogy a Te lányod ne hisztizett volna. Miért említed együtt ezt az igény szerinti szopival? Mint pedagógusnak még jobban tisztában kellene lenned a gyerek fejlődési sajátosságaival, mint egy átlag szülőnek. És ebbe viszont beletartozik a dackorszak is. És az óvodába való beszoktatási nehézségek sem az igény szerinti szoptatás "divatjával" kezdődtek.
2013. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!