Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi anyuka aki...

Miért van ennyi anyuka aki undorítónak tartja a gyerekével való közös fürdőzést. Többi lent?

Figyelt kérdés
..a babája felé való érzékeny reagálást? miért akarják tanítani aludni, külön szobában lenni már csecsemőkorban, nem engedni bebújni reggel a szülői ágyban? Olyan mintha az ördögtől félnének.. Milyen félelem van az egész mögött?A gyerek nem fog már 15 évesen ott aludni!Sem fürdeni az anyjával, sem anyatejet kérni! Egyszerűen szeretném megérteni miért fél ennyi anya a babával való dolgoktól? Kezdetektől készülnek mindenfélére, mintha a baba valami kis ördög lenne, aki hamarosan beköltözik és jól fel kell készülni, hogy a kis nyavalyás nehogy itt valamit csináljon. Arra nem gondolnak, hogy egyszerűen szeretetet, gondokodást szeretne a baba? Pont ezekkel a megvonásokkal és tanításokkal szólnak bele a folyamatokba...

2013. szept. 30. 16:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%

Az én fiam 3 éves és 2 hónapos kora óta velünk alszik.

Ez jó nekünk így, igen, a férjemnek is. Szeretünk összebújva aludni. Hogy más nem így csinálja az engem meg nem érdekel.

Szoptatni nem tudtam sokáig, bár azt nem is szerettem volna 1 éves koránál tovább, de ez a kérdés korábban megoldódott magától.

Nem fürdök vele, mert fürödni egyedül szeretek.


Szerintem senkinek sincs joga ítélkezni a másik felett, mert az másképp csinálja. Csak az emberek nem ilyenek (:

2013. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
általában amit itt gyk-n olvasok, azok sarkallt a kérdésre, semmilyen más statisztika nincsen rá, a válaszok is mutatják, hogy sokan vannak..igen ítélkezni semmiképpen sem jó, egyszerűen én csak más véleményen vagyok, pálcát nem szándékozom törni, egyszerűen érdekel, ennyi. én itt most inkább a nagyon merev szemléletre gondolok, nem az olyan helyzetekre, ahol mondjuk külön fürdik az anyuka, de ugyanakkor mindig mellette van amikor kell..pl fogzás is ahogy írta is egy anyuka.
2013. szept. 30. 18:41
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

Jaj te a tegnapi kérdező vagy?

Akkor sem normális mostoha apával együtt fürdeni, akkora gyereknek aki a mostoha apja nemi szervét nézegeti.

2013. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem tudok a kérdésedre válaszolni,mert nem ismerem más anyák miértjeit,csak a sajátjaimat. A fiam igény szerint szopizott a kezdetektől,sokszor nem volt erőm már vissza tenni a saját ágyába,így maradt köztünk. Ez teljesen rendben volt,amíg délután hajlandó volt a saját ágyában aludni. Aztán elkezdett sírni,ahányszor betettük a helyére. Mivel ekkor már nagyobb volt,nem mozdulatlanul aludt köztünk,hanem hempergett ide-oda,rúgott,csapott. A 200x220as ágyról én is és apa is le voltunk szorítva. Nem voltam akkor sem kipihent,ha egész éjszaka nem kelt fel,mert én attól még felkeltem,kerestem a párnák közt,takaró alatt,tettem vissza,mindig rettegtem,hogy leesik... Fürdés: velem is fürdött már párszor és apával is,de úgy vettem észre,ez inkább csak a felnőtteknek akkora buli,mivel a fiamnak nem volt így akkora helye a kádban. Csak az én helyemre akart menni,apával ugyanez. Úgyhogy inkább hiszti/nyafogás volt,mint szórakozás,így inkább hanyagoljuk a családi pancsit. Visszatérve az alvásra: ahogy leszokott a ciciről (1 évesen),már nem igényelte az együtt alvást,azóta mindenki a saját helyén éjszaka,reggel 7kor jön közénk,alszik még 1 órát és kezdődik a nap. Ezerszer jobb így neki is és nekünk is,szerintem. Mindenki kipihentem ébred, arról nem is beszélve,hogy végre bátran élhetünk nemi életet a férjemmel.
2013. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem undorító, csak helytelen. A gyereknek és a szülőnek is szüksége van első perctől a saját szobára, hogy mindenki tudjon pihenni, a pszichés fejlődéhez kell. Soha nem aludtam a gyerekemmel és nem is fogok. Fürdeni meg pláne nem, mivel nem meztelenkedem a gyerek előtt, meg nem is higiénikus.
2013. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem fürdök vele, mert undorítónak tartom, hanem mert nem és kész. Ettől miért kapna kevesebb gondoskodást? Szeretet? Soha eszébe sem jutott egyiknek sem, hogy velünk kéne fürdenie. Ha valakinek ez belefér, tegye nyugodtan, engem nem zavar, de nehogy már ezen múljon az, hogy mennyire szeretünk egy babát!

Sem én nem fürödtem soha a szüleimmel, sem a férjem. Amíg erre az oldalra nem találtam, nem is tudtam, hogy ez ekkora divat. Mégsem hiszem, hogy szerethiányosak lennének a gyerekeink, nem tartjuk őket is ördögnek, nem taszítjuk el őket magunktól.

Ne haragudj, de már a feltételezésed is eszméletlenül sértő.

2013. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
20%
Kedves Első, talán ha téged is babusgattak, dédelgettek, szeretgettek volna baba korodban, akkor most nem lennél ilyen hideg és elutasító. Egy baba 9 hónapig a pocakodban volt, ezek után Te sem gondolhatod komolyan, hogy pár nappal ez után jót tehet neki az, hogy órákra, egész éjszakára egyedül maradjon, egy külön szobában, ahol semmit nem ismer és ahol semmi melegséget nem kaphat. Ugyanez vonatkozik a fürdésre is, gondolod 9 hónap nem volt arra elég, hogy a szervezetedben levő összes bacihoz alkalmazkodjon? Az nem majomszeretet, ha figyelem a babámat és reagálok az igényeire. Most tanulja meg ugyanis azt, hogy bármikor számíthat rám, ha szüksége van valamire. Én nem neveznélek ilyen hozzáállással egészséges érzelemvilágúnak. Az meg kifejezetten hülyeség, hogy egy babát el lehetne kényeztetni. És hangsúlyozom, hogy babákról beszélünk, nem kisgyerekekről!
2013. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, 17-es, az kimaradt, hogy én sem fürödtem a babámmal, de semmi kivetnivalót nem találok benne. Talán majd a másodikkal...
2013. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16-os vagyok.

Az együtt alvásról meg annyit, hogy szép-szép, de szerintem gyakran inkább az anyuka "lustasága" áll mögötte, mint a gyerek érdeke. Mondom ezt úgy, hogy mi együtt aludtunk a kislányommal 1 éves koráig. A baba egész éjjel a mellemen cumizott, és olyan rosszul lett tőle, hogy nem egyszer hányt már reggel. Akkor átköltöztettük az ágyába, leszoktattam az éjjeli cicizésről, és végre nem karikás szemekkel ébredt reggelente.

Azt egy pecig sem bánom, hogy pici babaként magunk közé vettem, azt viszont igen, hogy hagytam a dolgokat idáig fajulni, és az ismeretségi körömben nagyon sokan küzdöttek/küzdenek ugyanezzel. Az igaz, hogy ahol tápszert kap a baba, vagy egyéb ok miatt nem kapcsolódik ennyire össze a szoptatás az alvással, ott zökkenőmentesebb tud lenni az együtt alvás, de abban biztos vagyok, hogy a nálunk kialakult helyzet neki sem volt jó.

2013. okt. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem pontozok le és fel, egyszerűen a kérdés keltette fel az érdeklődésem.

Mi együtt alszunk hárman, (a párom - aki nem bánja, és mi a 15 hónapos kislányommal). Mielőtt azt kapnám, hogy +egészségtelen", hát azért az jó ha tudják, hogy persze a házaséletet nem ott éljük. Egyenlőre nem fürdünk együtt, de ha zuhanyzunk, vagy Wc re megyünk, akkor ki be mászkálhat. Nem szívesen tettem soha a kiságyba. Először amikor megszületett 2 hónapig együtt aludtunk, majd az elvárásoknak megfelelően próbáltam a kiságyba szoktatni. Megmondom őszintén, amikor ott aludt el, akkor olyan mélységes űrt éreztem, ami nagyon lehangolt. Aztán elkezdett rosszul aludni, és a "kényelem" miatt magunkhoz vettük a szülői ágyba. Nekünk így jó!!! Amikor fürdök, vagy wc megyek, akkor nem teszem a kiságyba (elmondom, hogy még mindig ott áll, nem szedtük szét), mert olyan mintha ketrecbe zárnám. Ezzel biztos most sokan "megköveznek", de én így érzem. Nem tehetek róla, és ha valaki nem így gondolja, szíve joga. Persze van babakocsink, meg etetőszékünk, mielőtt még azt gondolnák hogy a kontinuum- elv követője lennék. Azt hogy sokan úgy gondolják, hogy most sok az elkényeztetett gyerek, az egy nagy KÖZHELY! Régen is aludtak együtt a gyermekkel, csak akkor még inkább nem merték bevallani. Sőt, régen még nehezebb volt az élet (30-40 éve), anyagi lehetőségük sem volt arra, hogy külön szobájuk, vagy ágyuk legyen! És az, hogy ezzel most ártok-e a kislányomnak, nem gondolnám. De ez majd 20-30 év múlva fog beigazolódni, és ha esetleg ettől majd antiszociális lesz, akkor majd újra írok erre az oldalra, és azt fogom szolgalmazni, hogy aludjunk külön gyermekünkkel!!!

2013. okt. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!