Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az, hogy baba mellett zuhanyoz...

Az, hogy baba mellett zuhanyozni sincs idő, az ugye csak költői túlzás? Vagy szó szerint kell érteni?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, nem is ítélkezem, csak kíváncsi vagyok.

Én azt gondolom, hogy ha máskor nem, amikor apuka hazaér akkor van anyukának 10 perce zuhanyozni.


Veletek hogy volt?


2013. okt. 11. 18:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
71%
Az én kisfiam az első 3 hónapban non-stop üvöltött, 2 óránként evett, a két szoptatás között fejni kellett,pelenkáznu,altatni,segítséget nem kaptam.Az első 5-6 hétben olyan voltam,mint egy zombi..később csak annyival lett jobb a helyzet,hogy hozzászoktam a nem alváshoz és már fél óra szunyókálás is felért egy több órás alváshoz,és olyan is történt,hogy délután 3-kor tudtam csak beállni a zuhany alá. Persze gyerek és segítség függő a szitu.
2013. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
62%
Túlzás. Egyik kicsi másik pici (extra sírós) én egyedül a nagy gazdasággal és állatokkal, férjem külföldön. Tehát a rám eső rész egy 2,5 éves egy féléves és emellett 1 ha veteményes, 3 tehén, 1 anyadisznó, 15 süldő, 350 csirke,kb 100 liba+kacsa+10 pulyka. Világosodáskor már kint kell lennem ellátni őket. Nincs mese csinálni kell. És akkor még főzni , háztartást ellátni. Mamák 150 km-re, vagyis a közelebbi. Szervezés kérdése az egész. Nálam nagy csúnya vonzata lenne, ha nem lenne időm valamire. Na és ha zuhanyozni se. Ejjj belegondoltam, micsoda jó kis bukém lenne:)
2013. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
51%

Nem túlzás.

Ugyan kisfiam nem volt hasfájós, de az első hónapokban, csak kézben volt el, különben üvöltött. Nappal pedig nehezen aludt el és keveset. Nem jutott idő pihenni mellette, vagy szépítkezni. Mindig megkértem apukámat/anyukámat, hogy ugorjanak fel míg rendbe teszem magam (közelben laknak). Nekem nem volt szívem letenni őt üvölteni, míg rendbe tettem magamat.

2013. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
53%

Túlzás.

Egyedül nevelek egy 2 hónapos és egy 5 éves kislányt és nemhogy zuhanyozni, de fürdeni is van minden este időm.

2013. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is túlzás. De decemberben megszületik a második, akkor újra válaszolok a kérdésedre, ígérem!
2013. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
55%
1 gyerek mellett túlzás. Este ha elalszik kell, hogy legyen idő zuhanyozni. Valamikor csak alszik az a gyerek napközben is. Persze tudom, hogy más teendők is vannak, de , hogy tiszta legyek és tiszta ruha legyen rajtam nélkülözhetetlen. Ahol apuka is még emberi időben hazaér ott simán meg lehet szervezni.
2013. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
63%
Nem túlzás!De majd megtapasztalod! :)
2013. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
52%

Minek szavazta le valami ... azokat, akiknek van ideje?

Mert neki nincs és 2 hétig otthon ül koszosan és büdösen???

Nekem 8 hónapos a babám. MINDIG volt időm lezuhanyozni. Eleinte csak aludt és evett. Aztán később meg napi 2 alvás volt / van. Simán belefér, hogy elmenjek pisilni, zuhanyozni, meg levágjam a körmömet. Jézusom...!!! A párotok mit szól egyébként ahhoz, h karmok vannak a lábadon? Vagy 3 napig büdös vagy? Nehogy már ne legyen vkinek ideje alapvető tisztálkodásra.

Nem kell elhagynia magát senkinek. Bár van, aki elhagyja és arra hivatkozik, h nincs ideje, és zsíros hajjal, melegítőben tologatja a babakocsit és irigykedve néz azokra az anyukákra, akik tiszta hajjal jelennek meg az utcán...stbstb.

Na mindegy,szerintem ez túlzás, kérdező.

2013. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nagyon függ a babától és az anya hozzáállásától. Én minden nap lezuhanyoztam, de, ha férjem nem lett volna itthon az elején, biztosan nem tudtam volna. Az én fiam kb. egyhetes korától alig aludt valamit napközben, azt is csak kézben vagy cicin, ahogy levettem, üvöltött. Az esti elalvása valamikor 11 tájban volt, akkor beájultam én is az ágyba, nem bírtam volna már zuhanyozni sem. Én mondjuk olyan vagyok, hogy ha sír, wc-re sincs szívem elmenni, amíg meg nem vigasztaltam. Amíg férjem kezében volt, összeszedtem magam annyira, hogy embernek érezzem magam (napi 10 perc). Most már sokkal könnyebb, de helyet változtatni még nem tud. :)
2013. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
71%
Túlzás. Ráadásul nem túl higiénikus egy csecsemőt 3 napos mosdatlan testtel szoptatni. (Van gyerekem és nincs segítségünk, de attól még lepontozhattok.)
2013. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!